Plugins - WP-Optimize – Cache, Compress images, Minify &amp - en to pl translation catalogue (1394 entries)

en: Perfect for site owners who want GDPR-compliant stats without the bloat.
pl: Idealne dla właścicieli witryn, którym zależy na statystykach zgodnych z RODO, ale bez zbędnych dodatków.

en: This lightweight plugin gives you clear, actionable insights without compromising visitor privacy.
pl: Ta lekka wtyczka zapewnia przejrzyste i przydatne informacje, nie naruszając prywatności odwiedzających.

en: Track website traffic with ease using Burst Statistics.
pl: Z łatwością śledź ruch na swojej witrynie internetowej, korzystając ze statystyk Burst.

en: Burst Statistics – privacy-friendly analytics for WordPress
pl: Statystyki Burst – analityka przyjazna dla prywatności dla WordPressa

en: Burst Statistics
pl: Statystyki Burst

en: This image is too large to be optimized — it exceeds the provider's size limit
pl: Ten obrazek jest za duży, aby go zoptymalizować — przekracza limit rozmiaru dostawcy

en: The WPO_CACHE_DONT_PROCESS_THIS_PAGE constant is set.
pl: Stała WPO_CACHE_DONT_PROCESS_THIS_PAGE jest ustawiona.

en: Something went wrong; please try again.
pl: Coś poszło nie tak, spróbuj ponownie.

en: Learn more about AIOS
pl: Dowiedz się więcej o AIOS

en: Clear All Logs
pl: Wyczyść wszystkie dzienniki

en: If some of the design is breaking on the frontend, disabling removal of unused CSS rules might fix the issues.
pl: Jeśli część projektu w interfejsie użytkownika nie działa prawidłowo, wyłączenie usuwania nieużywanych reguł CSS może rozwiązać problem.

en: Enable removal of unused rules from CSS files (Experimental)
pl: Włącz usuwanie nieużywanych reguł z plików CSS (eksperymentalne)

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Blogs
pl: Blogi

en: Removes unused tags
pl: Usuwa nieużywane znaczniki

note: translators: %1$d is count of unique URLs, %2$s is "URL" or "URLs", %3$d is count of 404 requests, %4$s is the performance page URL.
en: <b>%1$d</b> %2$s generated <b>%3$d</b> 404 Not Found requests <a href="%4$s">Check</a>
pl: <b>%1$d</b> %2$s wygenerowano <b>%3$d</b> 404 nie znaleziono żądań <a href="%4$s">Sprawdź</a>

en: URL | URLs
pl[0]: Adres URL
pl[1]: Adresy URL
pl[2]: Adresów URL

en: Add optimization
pl: Dodaj optymalizację

en: Run an optimization every
pl: Uruchom optymalizację co

en: Select schedule
pl: Wybierz harmonogram

en: Un-Select All
pl: Odznacz wszystko

en: Add optimization tasks
pl: Dodaj zadania optymalizacyjne

en: No scheduled optimization
pl: Brak zaplanowanej optymalizacji

en: Next scheduled run
pl: Następne zaplanowane uruchomienie

en: Scheduled Optimization
pl: Zaplanowana optymalizacja

en: Warning: you should read the FAQ about the risks of this operation first.
pl: Ostrzeżenie: najpierw należy zapoznać się z sekcją Najczęściej zadawanych pytań dotyczącą ryzyka związanego z tą operacją.

en: 2nd
pl: 2.

en: 1st
pl: 1.

en: Next scheduled date
pl: Następna zaplanowana data

en: Enabled
pl: Włączono

en: Upgrade Now
pl: Ulepsz teraz

en: Multi language & currency support
pl: Obsługa wielu języków i walut

en: Optimization preview
pl: Podgląd optymalizacji

en: Lazy loading
pl: Leniwe wczytywanie

en: WP-Optimize premium
pl: WP-Optimize Premium

en: Changes not saved - please fill all the fields
pl: Zmiany nie zostały zapisane – proszę wypełnić wszystkie pola

en: Changes saved automatically
pl: Zmiany zapisywane automatycznie

en: Performance Settings
pl: Ustawienia wydajności

en: Table Info
pl: Informacje o tabeli

en: Performance Overview
pl: Przegląd wydajności

en: The system is not keeping recent data or any revisions.
pl: System nie zapisuje aktualnych danych ani żadnych ich zmian.

en: Data Retention
pl: Przechowywanie danych

en: Data retention enabled.
pl: Włączono przechowywanie danych.

en: Scheduled cleaning is currently disabled.
pl: Planowane czyszczenie jest obecnie wyłączone.

en: Schedule Optimization
pl: Optymalizacja harmonogramu

en: There was no scheduled optimization.
pl: Nie było zaplanowanej optymalizacji.

en: Scheduled optimization is currently disabled.
pl: Zaplanowana optymalizacja jest obecnie wyłączona.

en: Take backup before optimize
pl: Przed optymalizacją wykonaj kopię zapasową

en: Optimize all
pl: Zoptymalizuj wszystko

en: Optimize selected
pl: Zoptymalizuj wybrane

en: Total size of database
pl: Całkowity rozmiar bazy danych

en: Search tables
pl: Wyszukaj tabele

en: Total
pl: Ogółem

en: Refreshing...
pl: Odświeżanie...

en: Refresh Data
pl: Odśwież dane

en: Database Name
pl: Nazwa bazy danych

en: An error occurred while deleting the 404 logs.
pl: Wystąpił błąd podczas usuwania dzienników 404.

note: translators: %s is the number of logs deleted
en: %s entry deleted from the 404 error log. | %s entries deleted from the 404 error log.
pl[0]: %s wpis usunięto z dziennika błędów 404.
pl[1]: %s wpisy usunięto z dziennika błędów 404.
pl[2]: %s wpisów usunięto z dziennika błędów 404.

en: No 404 logs found.
pl: Nie znaleziono logów 404.

en: This is a REST API request (identified by REST_REQUEST constant) and you have not enabled REST API caching
pl: Jest to żądanie interfejsu API REST (zidentyfikowane przez stałą REST_REQUEST) i nie włączono buforowania interfejsu API REST

en: List query variables that should be ignored while caching (one per line)
pl: Wypisz zmienne zapytania, które należy ignorować podczas buforowania (jedna na wiersz)

en: Ignore these query variables when caching
pl: Zignoruj ​​te zmienne zapytania podczas buforowania

note: translators: %s is a link to pricing/check out page
en: %s at checkout.
pl: %s przy kasie.

en: Save 20% with code blackfridaysale2025
pl: Zaoszczędź 20% z kodem blackfridaysale2025

note: translators: %1$s are bold html tags to make some of the text bold, %2$s are closing tags
en: Make your site even %1$s faster with Premium %2$s.
pl: Przyspiesz swoją witrynę nawet o %1$s dzięki usłudze Premium %2$s.

en: Blog ID is invalid
pl: Identyfikator bloga jest nieprawidłowy

en: Image ID is invalid
pl: Identyfikator obrazka jest nieprawidłowy

en: Manage a multisite installation?
pl: Czy zarządzasz siecią witryn?

en: Give the right permissions to the right users.
pl: Nadaj właściwe uprawnienia użytkownikom.

en: Background images
pl: Obrazki tła

en: Translate
pl: Przetłumacz

en: Secure your site
pl: Zabezpiecz swoją witrynę

en: To really turbo boost the performance of your WordPress website, check out more rated plugins below:
pl: Aby naprawdę zwiększyć wydajność swojej witryny WordPress, zapoznaj się z poniższymi, bardziej ocenianymi wtyczkami:

en: Get AIOS
pl: Pobierz AIOS

en: Improves page loading time when YouTube videos are present on the page.
pl: Skraca czas wczytywania strony, gdy na stronie znajdują się filmy z serwisu YouTube.

en: Replace YouTube iframe with thumbnail image
pl: Zastąp iframe YouTube obrazkiem miniaturki

note: translators: %1$s is the name of plugin and %2$s is the name of the team
en: The %1$s plugin from %2$s.
pl: Wtyczka %1$s od %2$s.

en: Optimize any site (or combination of sites) on the multisite network.
pl: Zoptymalizuj dowolną witrynę (lub kombinację witryn) w sieci witryn.

en: Schedule optimizations for set times e.g. overnight when server resources are high.
pl: Zaplanuj optymalizację dla określonych godzin, np. w nocy, gdy zasoby serwera są wysokie.

note: translators: %1$s is an anchor tag to WP-Optimize support forum, %2$s is closing tags
en: If you have any issues or questions please contact %1$s support. %2$s
pl: Jeśli masz jakiekolwiek problemy lub pytania, skontaktuj się z pomocą techniczną %1$s. %2$s

note: translators: %1$s is an anchor tag to WP-Optimize support forum, %2$s is closing tags
en: If you like us, please consider leaving us a positive review.
pl: Jeśli podoba Ci się nasza oferta, prosimy o wystawienie nam pozytywnej opinii.

en: Back up, update and manage multiple WordPress websites centrally.
pl: Twórz kopie zapasowe, aktualizuj i zarządzaj centralnie wieloma witrynami WordPress.

en: Manage multiple sites from one location.
pl: Zarządzaj wieloma witrynami z jednego miejsca.

note: translators: %s is a service used to compress images
en: Service is provided by %s
pl: Usługę świadczy %s

en: Want to improve WP-Optimize for speakers of your language? Go here for instructions
pl: Chcesz ulepszyć WP-Optimize dla osób posługujących się Twoim językiem? Kliknij tutaj, aby uzyskać instrukcje

note: translators: 1: Opening h5 tag, 2: Formatted size in colored span, 3: Closing h5 tag
en: %1$sTotal clean up overall: %2$s%3$s
pl: %1$sCałkowite czyszczenie: %2$s%3$s

note: translators: 1: Opening strong tag, 2: Opening color span tag, 3: Closing color span tag, 4: Closing strong tag
en: %1$sScheduled cleaning %2$senabled%3$s%4$s
pl: %1$sPlanowane czyszczenie %2$swłączone%3$s%4$s

en: Upgrade to WP-Optimize Premium to unlock this feature.
pl: Aby odblokować tę funkcję, ulepsz do WP-Optimize Premium.

en: Host gravatars locally to reduce http requests and enhanced privacy.
pl: Przechowuj awatary gravatara lokalnie, aby zmniejszyć liczbę żądań http i zwiększyć prywatność.

en: Host gravatars locally.
pl: Przechowuj awatary gravatara lokalnie.

en: Disable or enable avatars for users.
pl: Wyłącz lub włącz awatary dla użytkowników.

en: Show avatars.
pl: Pokaż awatary.

en: Cache Gravatars
pl: Pamięć podręczna awatarów gravatara

note: translators: %1$s is minimum required PHP version, %2$s is minimum required WordPress version
en: WP-Optimize requires a minimum PHP version of %1$s and WordPress version of %2$s or higher
pl: WP-Optimize wymaga minimalnej wersji PHP %1$s i wersji WordPress %2$s lub nowszej

[ctx: %s are examples of path using the wildcard *]
note: Translators: %s are examples of path using the wildcard translators: %1$s and %2$s are examples of path using the wildcard translators: %1$s and %2$s are examples of path using the wildcards
en: e.g. %1$s or %2$s
pl: np. %1$s lub %2$s

en: Use the wildcard * to similar JavaScript files.
pl: Użyj symbolu wieloznacznego * do podobnych plików JavaScript.

en: Use this if you are having issues with a specific JavaScript file.
pl: Użyj tego, jeśli masz problemy z konkretnym plikiem JavaScript.

en: It is also possible to exclude scripts by adding the "data-no-delay-js" attribute.
pl: Można również wykluczyć skrypty, dodając atrybut „data-no-delay-js”.

en: Any JavaScript files that match the paths below will be completely ignored.
pl: Wszystkie pliki JavaScript pasujące do poniższych ścieżek zostaną całkowicie zignorowane.

en: Preloads JavaScript files in parallel with other resources ahead of time, ensuring they are ready for faster execution without impacting the overall page load time
pl: Wstępnie wczytuje pliki JavaScript równolegle z innymi zasobami, zapewniając ich gotowość do szybszego wykonania bez wpływu na całkowity czas wczytywania strony

en: Preload JavaScript files
pl: Wstępnie wczytaj pliki JavaScript

en: Delays JavaScript file loading until the user interacts with the page (e.g., mouse movement, scrolling, or touch), thereby improving page load performance
pl: Opóźnia wczytywanie pliku JavaScript do momentu, aż użytkownik wejdzie w interakcję ze stroną (np. za pomocą myszy, przewijania lub dotknięcia), co poprawia wydajność wczytywania strony

en: Delay JS
pl: Opóźnienie JS

en: Delay JavaScript
pl: Opóźnienie JavaScript

en: System status has been copied to the clipboard
pl: Status systemu został skopiowany do schowka

en: Copy to clipboard failed, please do it manually
pl: Kopiowanie do schowka nie powiodło się, proszę wykonać to ręcznie

en: Please wait a moment...
pl: Proszę poczekać chwilę...

en: Hide
pl: Ukryj

en: Back to Plugins.
pl: Powrót do wtyczek.

en: Download report
pl: Pobierz raport

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Show
pl: Pokaż

en: Issues impacting your site performance
pl: Problemy wpływające na wydajność Twojej witryny

en: Hits
pl: Odsłony

note: translators: %s is a number
en: under %s hits in a single hour
pl: mniej niż %s wyświetleń w ciągu jednej godziny

note: translators: %s is a number
en: URLs with few 404 requests
pl: Adresy URL z niewielką liczbą żądań 404

note: translators: %s is a number
en: over %s hits in a single hour
pl: ponad %s wyświetleń w ciągu jednej godziny

note: translators: %s is a number
en: No URLs with many 404 requests found
pl: Nie znaleziono adresów URL z wieloma żądaniami 404

en: View all (including URLs with low 404 requests count)
pl: Wyświetl wszystko (w tym adresy URL z niską liczbą żądań 404)

en: First access
pl: Pierwszy dostęp

en: Referrer
pl: Polecający

en: Times accessed
pl: Czasy dostępu

en: Nothing to show
pl: Nic do pokazania

note: translators: %s is a number
en: Over %s in a single hour
pl: Ponad %s w ciągu jednej godziny

en: Here are the the most recent addresses requested that resulted in a 404 Not Found error a high number of times
pl: Oto ostatnio żądane adresy, które wielokrotnie powodowały błąd 404 Nie znaleziono

en: Enable 404 Detector
pl: Włącz detektor 404

en: Which analytics script should I use?
pl: Którego skryptu analitycznego powinienem użyć?

en: Minimal Analytics.js (~3KB GZipped)
pl: Minimal Analytics.js (~3 KB skompresowane GZip)

en: Gtag.js v4 (~116KB GZipped)
pl: Gtag.js v4 (~116 KB skompresowane GZip)

en: Analytics Script
pl: Skrypt analityczny

en: Where to find Google Analytics tracking ID?
pl: Gdzie znaleźć identyfikator śledzenia Google Analytics?

en: Tracking ID
pl: Identyfikator śledzenia

en: Enable Google Analytics
pl: Włącz Google Analytics

en: More information about the Google Analytics feature here
pl: Więcej informacji o funkcji Google Analytics znajdziesz tutaj

en: Serve Google Analytics (GA) scripts locally by selecting Gtag.js or choose a lightweight alternative to GA by selecting Minimal Analytics.
pl: Aby obsługiwać skrypty Google Analytics (GA) lokalnie, wybierz opcję Gtag.js lub wybierz lżejszą alternatywę dla GA, wybierając opcję Minimal Analytics.

en: Reduce the performance impact caused by analytics scripts.
pl: Zmniejsz wpływ skryptów analitycznych na wydajność.

en: Apply optimization
pl: Zastosuj optymalizację

en: I want to continue with these optimizations.
pl: Chcę kontynuować te optymalizacje.

en: You are about to remove sensible data.
pl: Zamierzasz usunąć wrażliwe dane.

en: Please review these actions that are about to run
pl: Proszę przejrzeć te akcje, które mają zostać uruchomione

en: Remove orphaned relationship data
pl: Usuń porzucone dane dotyczące relacji

en: I want to continue with this optimization.
pl: Chcę kontynuować tę optymalizację.

en: You are about to remove orphaned relationship data.
pl: Zamierzasz usunąć porzucone dane dotyczące relacji.

en: Only clean orphaned relationship data if you are sure of what you are doing, and after taking a backup with UpdraftPlus plugin
pl: Wyczyść dane osieroconych relacji tylko wtedy, gdy masz pewność, co robisz, i po wykonaniu kopii zapasowej za pomocą wtyczki UpdraftPlus

en: Are you sure you want to clean orphaned relationship data?
pl: Czy na pewno chcesz wyczyścić porzucone dane dotyczące relacji?

en: Remove posts metadata
pl: Usuń metadane wpisów

en: I have taken a backup and I want to continue with this optimization.
pl: Zrobiłem kopię zapasową i chcę kontynuować optymalizację.

en: You are about to remove posts metadata.
pl: Zamierzasz usunąć metadane wpisu.

en: Only clean post metadata if you are sure of what you are doing, and after taking a backup with UpdraftPlus plugin
pl: Czyść metadane wpisu tylko wtedy, gdy masz pewność, co robisz, i po wykonaniu kopii zapasowej za pomocą wtyczki UpdraftPlus

en: WARNING
pl: OSTRZEŻENIE

en: Are you sure you want to clean post metadata?
pl: Czy na pewno chcesz wyczyścić metadane wpisu?

en: Redirection is enabled
pl: Przekierowanie jest włączone

en: Redirection is disabled
pl: Przekierowanie jest wyłączone

en: Redirection is not available
pl: Przekierowanie nie jest dostępne

en: Not found or not readable
pl: Nie znaleziono lub nie można odczytać

en: Download logs
pl: Pobierz dzienniki

en: No log files found
pl: Nie znaleziono plików dziennika

en: Not available
pl: Niedostępne

en: Folder permissions
pl: Uprawnienia do katalogu

en: Uploads .htaccess
pl: Przesyła pliki .htaccess

en: Plugin settings
pl: Ustawienia wtyczki

en: WebP redirection rules
pl: Reguły przekierowania WebP

en: Logs
pl: Dzienniki

en: Minify size
pl: Rozmiar Minify

en: Cache size
pl: Rozmiar pamięci podręcznej

en: Report generation time
pl: Czas generowania raportu

en: WP-Optimize information
pl: Informacje WP-Optimize

en: We recommend updating your WordPress version.
pl: Zalecamy aktualizację wersji WordPressa.

en: Please note that WordPress health information, including details about installed plugins and installation data, is only available from version 5.2 onwards.
pl: Należy pamiętać, że informacje o stanie WordPressa, w tym szczegóły dotyczące zainstalowanych wtyczek i danych instalacyjnych, są dostępne dopiero od wersji 5.2.

en: No performance issues found
pl: Nie znaleziono problemów z wydajnością

en: Performance
pl: Wydajność

en: System status
pl: Status systemu

en: Not found requests
pl: Nie znaleziono żądań

en: (any)
pl: (każdy)

en: You can download and attach this system status information to your ticket when contacting support
pl: Informacje o stanie systemu możesz pobrać i dołączyć do zgłoszenia, kontaktując się z pomocą techniczną

en: Enable table usage analysis with WP-Optimize Premium.
pl: Włącz analizę wykorzystania tabel dzięki WP-Optimize Premium.

en: Delete all the information about queries that are currently stored in the database
pl: Usuń wszystkie informacje o zapytaniach, które są obecnie przechowywane w bazie danych

en: Wipe usage information
pl: Wyczyść informacje o użytkowaniu

en: Run the query analysis for all executed queries in this site
pl: Uruchom analizę zapytań dla wszystkich wykonanych zapytań w tej witrynie

en: Note that enabling this feature may extend the time it takes to save a post due to background preloading.
pl: Należy pamiętać, że włączenie tej funkcji może wydłużyć czas zapisywania wpisu ze względu na wstępne wczytywanie w tle.

en: Automatically preload content after it is purged
pl: Automatycznie wstępnie wczytaj zawartość po jej usunięciu

en: Automatically preload pages when a post or page is purged or updated.
pl: Automatycznie wstępnie wczytuj strony, gdy wpis lub strona zostaną usunięte lub zaktualizowane.

en: Slow queries
pl: Powolne zapytania

en: Average query time
pl: Średni czas zapytania

en: Average executions per minute
pl: Średnia liczba wykonań na minutę

en: Total queries
pl: Łączna liczba zapytań

en: Table name
pl: Nazwa tabeli

en: Last access
pl: Ostatni dostęp

en: Table usage
pl: Użycie tabeli

en: Auto preload settings have been updated successfully
pl: Ustawienia automatycznego wstępnego wczytywania zostały pomyślnie zaktualizowane

en: For advanced users: use `data-no-image-dimensions` in image tags to bypass this feature.
pl: Dla zaawansowanych użytkowników: aby ominąć tę funkcję, należy stosować `data-no-image-dimensions` w znacznikach obrazków.

en: Skip image CSS classes
pl: Pomiń klasy CSS obrazka

en: Enable images dimensions
pl: Włącz wymiary obrazków

en: Cumulative Layout Shift
pl: Kumulatywne przesunięcie układu

en: First Contentful Paint time
pl: Czas na pierwsze malowanie treści

note: translators: %1$s - First Contentful Paint link, %2$s - Cumulative Layout Shift link (articles about core web vitals, FCP and CLS).
en: WP-Optimize will automatically detect images with missing width or height, and add those attributes for improving %1$s and %2$s.
pl: WP-Optimize automatycznie wykryje obrazki z brakującą szerokością lub wysokością i doda te atrybuty, aby poprawić %1$s i %2$s.

en: Auto add images dimensions with WP-Optimize Premium.
pl: Automatyczne dodawanie wymiarów obrazków dzięki WP-Optimize Premium.

en: We encountered a problem while checking if GZIP compression is enabled.
pl: Napotkaliśmy problem podczas sprawdzania, czy kompresja GZIP jest włączona.

en: Error: Unable to Check GZIP Compression.
pl: Błąd: Nie można sprawdzić kompresji GZIP.

en: We encountered a problem while checking if browser cache is enabled.
pl: Napotkaliśmy problem podczas sprawdzania, czy pamięć podręczna przeglądarki jest włączona.

en: Error: Unable to Check browser cache.
pl: Błąd: Nie można sprawdzić pamięci podręcznej przeglądarki.

en: Restore original image
pl: Przywróć oryginalny obrazek

en: HTTP Code
pl: Kod HTTP

en: Once the issue is addressed, try again.
pl: Gdy problem zostanie rozwiązany, spróbuj ponownie.

en: Please contact your website administrator to resolve this.
pl: Aby rozwiązać ten problem, skontaktuj się z administratorem witryny.

note: translators: %1$s is an HTTP error response code, %2$s is a link to the style.css file
en: The server responded with a %1$s error whilst trying to open the URL: %2$s.
pl: Serwer zgłosił błąd %1$s podczas próby otwarcia adresu URL: %2$s.

note: translators: %s is a link to the style.css file
en: Please temporarily restore the file under URL: %s, or just create an empty file and try again.
pl: Proszę tymczasowo przywrócić plik pod adresem URL: %s lub po prostu utworzyć pusty plik i spróbować ponownie.

note: translators: %s is a `404 File Not Found` error message
en: The server responded with a %s error
pl: Serwer odpowiedział błędem %s

en: 404 File Not Found
pl: 404 plik nie znaleziony

note: translators: %s is a link to the style.css file
en: Please temporarily disable authentication for the following URL: %s and retry.
pl: Wyłącz tymczasowo uwierzytelnianie dla następującego adresu URL: %s i spróbuj ponownie.

en: This usually happens when the site requires authentication to access it.
pl: Dzieje się tak zazwyczaj wtedy, gdy dostęp do witryny wymaga uwierzytelnienia.

note: translators: %s is a `401 Unauthorized` error message
en: The server responded with a %s error.
pl: Serwer odpowiedział błędem %s.

en: 401 Unauthorized
pl: 401 nieautoryzowane

en: AWS Load Balancer - Incompatible Protocols
pl: AWS Load Balancer - niezgodne protokoły

en: AWS Load Balancer - Unauthorized
pl: AWS Load Balancer - nieautoryzowany

en: AWS Load Balancer - Too Many Redirects
pl: AWS Load Balancer - zbyt wiele przekierowań

en: AWS Load Balancer - Connection Closed
pl: AWS Load Balancer - połączenie zamknięte

en: Cloudflare - Railgun Error
pl: Cloudflare - błąd Railgun

en: Cloudflare - Invalid SSL Certificate
pl: Cloudflare - nieprawidłowy certyfikat SSL

en: Cloudflare - SSL Handshake Failed
pl: Cloudflare - nieudane nawiązanie połączenia SSL

en: Cloudflare - A Timeout Occurred
pl: Cloudflare - wystąpiło przekroczenie limitu czasu

en: Cloudflare - Origin Is Unreachable
pl: Cloudflare - Origin jest nieosiągalny

en: Cloudflare - Connection Timed Out
pl: Cloudflare - przekroczono limit czasu połączenia

en: Cloudflare - Web Server Is Down
pl: Cloudflare - serwer WWW nie działa

en: Cloudflare - Web Server Returned an Unknown Error
pl: Cloudflare - serwer WWW zwrócił nieznany błąd

en: Nginx - Client Closed Request
pl: Nginx - klient zamknął żądanie

en: Nginx - HTTP Request Sent to HTTPS Port
pl: Nginx - żądanie HTTP wysłane do portu HTTPS

en: Nginx - SSL Certificate Required
pl: Nginx - wymagany certyfikat SSL

en: Nginx - SSL Certificate Error
pl: Nginx - błąd certyfikatu SSL

en: Nginx - Request header too large
pl: Nginx - nagłówek żądania jest za duży

en: Nginx - No Response
pl: Nginx - brak odpowiedzi

en: IIS - Retry With
pl: IIS - ponów próbę z

en: IIS - Login Time-out
pl: IIS - przekroczenie limitu czasu logowania

en: Network Connect Timeout Error
pl: Błąd przekroczenia limitu czasu połączenia sieciowego

en: (Informal convention) Network read timeout error
pl: (Nieformalna konwencja) błąd przekroczenia limitu czasu odczytu sieci

en: Site is frozen
pl: Strona jest zamrożona

en: Site is overloaded
pl: Strona jest przeciążona

en: Bandwidth Limit Exceeded (Apache Web Server/cPanel)
pl: Przekroczono limit przepustowości (serwer WWW Apache/cPanel)

en: Invalid Token (Esri)
pl: Nieprawidłowy token (Esri)

en: Blocked by Windows Parental Controls (Microsoft)
pl: Zablokowane przez kontrolę rodzicielską systemu Windows (Microsoft)

en: Request Header Fields Too Large (Shopify)
pl: Pola nagłówka żądania są za duże (Shopify)

en: Method Failure (Spring Framework)
pl: Błąd metody (Spring Framework)

en: Page Expired (Laravel Framework)
pl: Strona wygasła (Laravel Framework)

en: This is fine (Apache HTTP Server)
pl: To jest w porządku (serwer Apache HTTP)

en: Network Authentication Required (RFC 6585)
pl: Wymagane uwierzytelnianie sieciowe (RFC 6585)

en: Not Extended (RFC 2774)
pl: Nierozszerzone (RFC 2774)

en: Loop Detected (WebDAV; RFC 5842)
pl: Wykryto pętlę (WebDAV; RFC 5842)

en: Insufficient Storage (WebDAV; RFC 4918)
pl: Niewystarczająca ilość miejsca do przechowywania (WebDAV; RFC 4918)

en: Variant Also Negotiates (RFC 2295)
pl: Wariant również negocjuje (RFC 2295)

en: HTTP Version Not Supported
pl: Wersja HTTP nie jest obsługiwana

en: Gateway Timeout
pl: Przekroczono limit czasu bramki

en: Service Unavailable
pl: Usługa niedostępna

en: Bad Gateway
pl: Zła bramka

en: Not Implemented
pl: Nie wdrożono

en: Internal Server Error
pl: Wewnętrzny błąd serwera

en: Unavailable For Legal Reasons (RFC 7725)
pl: Niedostępne ze względów prawnych (RFC 7725)

en: Request Header Fields Too Large (RFC 6585)
pl: Pola nagłówka żądania są za duże (RFC 6585)

en: Too Many Requests (RFC 6585)
pl: Zbyt wiele żądań (RFC 6585)

en: Precondition Required (RFC 6585)
pl: Wymagany warunek wstępny (RFC 6585)

en: Upgrade Required
pl: Wymagana aktualizacja

en: Too Early (RFC 8470)
pl: Za wcześnie (RFC 8470)

en: Failed Dependency (WebDAV; RFC 4918)
pl: Nieudana zależność (WebDAV; RFC 4918)

en: Locked (WebDAV; RFC 4918)
pl: Zablokowany (WebDAV; RFC 4918)

en: Unprocessable Entity
pl: Jednostka niemożliwa do przetworzenia

en: Misdirected Request
pl: Błędnie skierowane żądanie

en: I'm a teapot (RFC 2324, RFC 7168)
pl: Jestem czajnikiem (RFC 2324, RFC 7168)

en: Expectation Failed
pl: Niespełnione oczekiwania

en: Range Not Satisfiable
pl: Zakres niemożliwy do spełnienia

en: Unsupported Media Type
pl: Nieobsługiwany rodzaj nośnika

en: URI Too Long
pl: Zbyt długi adres URI

en: Payload Too Large
pl: Zbyt duży ładunek

en: Precondition Failed
pl: Warunek wstępny nie został spełniony

en: Length Required
pl: Wymagana długość

en: Gone
pl: Usunięty

en: Conflict
pl: Konflikt

en: Request Timeout
pl: Przekroczono limit czasu żądania

en: Proxy Authentication Required
pl: Wymagane uwierzytelnianie proxy

en: Not Acceptable
pl: Niedopuszczalne

en: Method Not Allowed
pl: Metoda niedozwolona

en: Not Found
pl: Nie znaleziono

en: Forbidden
pl: Zabronione

en: Payment Required
pl: Wymagana płatność

en: Unauthorized
pl: Nieautoryzowany

en: Bad Request
pl: Złe żądanie

en: Permanent Redirect
pl: Stałe przekierowanie

en: Temporary Redirect (since HTTP/1.1)
pl: Tymczasowe przekierowanie (od HTTP/1.1)

en: Switch Proxy
pl: Przełącz proxy

en: Use Proxy (since HTTP/1.1)
pl: Użyj proxy (od HTTP/1.1)

en: Not Modified
pl: Niezmodyfikowany

en: See Other (since HTTP/1.1)
pl: Zobacz inne (od HTTP/1.1)

en: Found (Previously "Moved temporarily")
pl: Znaleziono (wcześniej „Przeniesiono tymczasowo”)

en: Moved Permanently
pl: Przeniesiony na stałe

en: Multiple Choices
pl: Wybór wielokrotny

en: IM Used (RFC 3229)
pl: Używany komunikator internetowy (RFC 3229)

en: Already Reported (WebDAV; RFC 5842)
pl: Już zgłoszono (WebDAV; RFC 5842)

en: Partial Content
pl: Częściowa treść

en: Reset Content
pl: Resetuj treść

en: No Content
pl: Brak treści

en: Non-Authoritative Information (since HTTP/1.1)
pl: Informacje nieautorytatywne (od HTTP/1.1)

en: Accepted
pl: Zaakceptowano

en: Early Hints (RFC 8297)
pl: Wczesne wskazówki (RFC 8297)

en: Processing (WebDAV; RFC 2518)
pl: Przetwarzanie (WebDAV; RFC 2518)

en: Switching Protocols
pl: Protokoły przełączania

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Images dimensions
pl: Wymiary obrazków

en: Creating cache...
pl: Tworzenie pamięci podręcznej...

en: Clearing cache...
pl: Czyszczenie pamięci podręcznej...

en: Saving...
pl: Zapisywanie...

en: This can be helpful if you are using other plugins that work with Google Fonts and experience conflicts with WP-Optimize.
pl: Może to być pomocne, jeśli używasz innych wtyczek, które współpracują z krojami pisma Google i występują konflikty z WP-Optimize.

en: If enabled, stylesheets from Google Fonts will bypass WP-Optimize processing, allowing standard WordPress processing to be used instead.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, arkusze stylów z  krojami pisma Google ominą przetwarzanie WP-Optimize, dzięki czemu zamiast tego będzie można używać standardowego przetwarzania WordPress.

en: Disable Google Fonts processing
pl: Wyłącz przetwarzanie krojów pisma Google

en: Upgrade to WP-Optimize Premium to unlock advanced analytics feature.
pl: Ulepsz do WP-Optimize Premium, aby odblokować zaawansowane funkcje analityki.

note: translators: %s is a link
en: (Also ensure IPs listed at the bottom of this %s page are whitelisted by your webserver).
pl: (Upewnij się również, że adresy IP wymienione na dole tej strony %s są dodane do białej listy przez Twój serwer WWW).

en: resmushIt
pl: rozkompresuj to

en: Hide information
pl: Ukryj informacje

note: translators: %s is a link to reSmush.it website
en: Note: Image optimization feature is offered via %s free API
pl: Uwaga: Funkcja optymalizacji obrazków jest oferowana za pośrednictwem darmowego API %s

en: The images were restored successfully
pl: Obrazki zostały pomyślnie przywrócone

note: translators: %d: number of images compressed, %2$s: size of saved space, %3$02d: average percent saved
en: Since the last reset of compression statistics on this multisite, a total of %d image(s) were compressed across the network.
pl: Od ostatniego zresetowania statystyk kompresji na tej wielowitrynowej, w sumie %d obrazek(ów) zostało skompresowanych w sieci.

en: All the compressed images with backup copies of their original files were successfully restored.
pl: Wszystkie skompresowane obrazki z kopiami zapasowymi oryginalnych plików zostały pomyślnie przywrócone.

note: translators: %s is the site url
en: All the compressed images for site %s with backup copies of their original files were successfully restored.
pl: Wszystkie skompresowane obrazki dla witryny %s wraz z kopiami zapasowymi ich oryginalnych plików zostały pomyślnie przywrócone.

note: translators: %s - number of smushed images translators: %s is the number of images
en: Unable to restore %s image without backup files. | Unable to restore %s images without backup files.
pl[0]: Nie można przywrócić %s obrazka bez plików kopii zapasowej.
pl[1]: Nie można przywrócić %s obrazków bez plików kopii zapasowej.
pl[2]: Nie można przywrócić %s obrazków bez plików kopii zapasowej.

en: Create PDF invoices, automations, barcodes, reports and so much more.
pl: Twórz faktury PDF, automatyzacje, kody kreskowe, raporty i wiele więcej.

en: Connect to virtually any REST API and retrieve data without writing a line of code.
pl: Połącz się z praktycznie dowolnym API REST i pobierz dane bez pisania ani jednej linii kodu.

en: Easy Updates Manager is an obvious choice for anyone wanting to take control of their website updates.
pl: Easy Updates Manager to oczywisty wybór dla każdego, kto chce mieć kontrolę nad aktualizacjami swojej witryny internetowej.

en: WPGetAPI - connect WordPress to APIs without a developer
pl: WPGetAPI - połącz WordPressa z API bez pomocy programisty

en: The easiest way to connect your WordPress website to an external API.
pl: Najprostszy sposób połączenia twojej witryny WordPress z zewnętrznym API.

en: WPGetAPI is free, powerful and easy to use.
pl: WPGetAPI jest darmowy, wydajny i łatwy w użyciu.

en: Easy Updates Manager - keep your WordPress site up to date and bug free
pl: Easy Updates Manager – utrzymuj swoją witrynę WordPress na bieżąco i bez błędów

en: A light yet powerful plugin that allows you to manage all kinds of updates.
pl: Lekka, ale wydajna wtyczka umożliwiająca zarządzanie wszelkiego rodzaju aktualizacjami.

en: With a huge number of settings for endless customization.
pl: Z ogromną liczbą ustawień umożliwiających nieograniczone dostosowywanie.

en: Our range of plugins have over 7,500,000 downloads and thousands of loyal customers.
pl: Nasze wtyczki zostały pobrane ponad 7 500 000 razy i mają tysiące lojalnych klientów.

en: WP Overnight is an independent plugin shop with a range of WooCommerce plugins.
pl: WP Overnight to niezależny sklep z wtyczkami oferujący szeroką gamę wtyczek WooCommerce.

en: WP Overnight - quality plugins for your WooCommerce store. 5 star rated invoicing, order and product management tools
pl: WP Overnight - wysokiej jakości wtyczki do Twojego sklepu WooCommerce. Narzędzia do fakturowania, zarządzania zamówieniami i produktami ocenione na 5 gwiazdek

en: Internal Link Juicer is here to do all the work for you.
pl: Internal Link Juicer wykona całą pracę za Ciebie.

en: It strategically places relevant links within your content.
pl: Strategicznie umieszcza odpowiednie odnośniki w treści.

en: This five-star rated plugin automates internal linking.
pl: Ta wtyczka oceniona na pięć gwiazdek automatyzuje linkowanie wewnętrzne.

en: Internal Link Juicer – automated internal linking plugin for WordPress
pl: Internal Link Juicer – wtyczka do automatycznego linkowania wewnętrznego dla WordPressa

en: Set, forget and AIOS will do the hard work for you.
pl: Ustaw, zapomnij, a AIOS wykona za Ciebie ciężką pracę.

en: It keeps bots at bay and protects your website from brute-force attacks.
pl: Chroni twoją witrynę internetową przed botami i atakami siłowymi.

en: A comprehensive, all-in-one security plugin with a five-star user rating.
pl: Kompleksowa, wielofunkcyjna wtyczka zabezpieczająca z pięciogwiazdkową oceną użytkowników.

en: All-In-One-Security (AIOS) – the top-rated WordPress security and firewall plugin
pl: All-In-One-Security (AIOS) – najwyżej oceniana wtyczka zabezpieczająca i zapora sieciowa WordPress

en: You don’t need to be an SEO expert to use this plugin.
pl: Nie musisz być ekspertem SEO, aby używać tej wtyczki.

en: Designed to optimize your store, enhance user experience and increase revenue!
pl: Zaprojektowane, aby zoptymalizować Twój sklep, poprawić doświadczenia użytkowników i zwiększyć przychody!

en: Save time and boost SEO!
pl: Oszczędź czas i zwiększ swoje SEO!

en: Actively installed on more than 3 million WordPress websites!
pl: Aktywnie zainstalowany na ponad 3 milionach witryn internetowych WordPress!

en: Back up your website with the world’s leading backup and migration plugin.
pl: Utwórz kopię zapasową swojej witryny internetowej za pomocą wiodącej na świecie wtyczki do tworzenia kopii zapasowych i migracji.

en: Optimize from the WP-CLI, cache multilingual and multicurrency websites, get premium support and more.
pl: Optymalizuj z poziomu WP-CLI, buforuj witryny wielojęzyczne i obsługujące wiele walut, uzyskaj wsparcie Premium i wiele więcej.

en: To really turbo boost the performance of your WordPress website, check out WP-Optimize Premium or get more rated plugins below:
pl: Aby naprawdę zwiększyć wydajność swojej witryny internetowej WordPress, wypróbuj WP-Optimize Premium lub skorzystaj z bardziej ocenianych wtyczek poniżej:

en: Thank you for installing WP-Optimize Premium!
pl: Dziękujemy za zainstalowanie WP-Optimize Premium!

en: Enable this option if you do not have user-specific or restricted content on your website (this works only when the cache is preloaded).
pl: Włącz tę opcję, jeśli na swojej witrynie internetowej nie masz treści przeznaczonych wyłącznie dla użytkowników lub treści objętych ograniczeniami (opcja ta działa tylko wtedy, gdy pamięć podręczna jest wstępnie wczytywana).

en: To further investigate this, you must contact your web hosting provider.
pl: Aby zbadać sprawę dokładniej, musisz skontaktować się ze swoim dostawcą usług hostingowych.

en: This indicates that your webserver does not support .htaccess browser caching rules.
pl: Oznacza to, że Twój serwer WWW nie obsługuje reguł buforowania przeglądarki .htaccess.

en: The .htaccess file already contains browser static caching settings, but browser caching is not functioning as expected.
pl: Plik .htaccess zawiera już ustawienia statycznego buforowania przeglądarki, ale buforowanie przeglądarki nie działa zgodnie z oczekiwaniami.

en: 20% off - Black Friday Sale
pl: 20% zniżki – wyprzedaż z okazji Czarnego Piątku

en: User is logged in, this works only when the cache is preloaded
pl: Użytkownik jest zalogowany, działa to tylko wtedy, gdy pamięć podręczna jest wstępnie wczytywana

en: You don't need to be an SEO expert to use this plugin.
pl: Nie musisz być ekspertem SEO, aby używać tej wtyczki.

en: more
pl: więcej

en: Designed to optimize your store, enhance user experience and increase revenue.
pl: Zaprojektowane, aby zoptymalizować Twój sklep, poprawić doświadczenia użytkowników i zwiększyć przychody.

en: Quality add-ons for WooCommerce.
pl: Wysokiej jakości dodatki dla WooCommerce.

en: Save time and boost SEO.
pl: Oszczędź czas i zwiększ swoje SEO.

en: Automate the building of internal links on your WordPress website.
pl: Zautomatyzuj tworzenie odnośników wewnętrznych w swojej witrynie internetowej WordPress.

en: Comprehensive, cost-effective, 5* rated and easy to use.
pl: Kompleksowy, ekonomiczny, oceniony na 5 gwiazdek i łatwy w użyciu.

en: Still on the fence? Secure your WordPress website with AIOS.
pl: Nadal się wahasz? Zabezpiecz swoją witrynę WordPress za pomocą AIOS.

en: Actively installed on more than 3 million WordPress websites
pl: Aktywnie zainstalowany na ponad 3 milionach witryn internetowych WordPress

en: Backup your website with the world's leading backup and migration plugin.
pl: Utwórz kopię zapasową swojej witryny internetowej za pomocą wiodącej na świecie wtyczki do tworzenia kopii zapasowych i migracji.

note: translators: %s is a link
en: Optimize from the WP-CLI, cache multilingual and multicurrency websites, get premium support and %s.
pl: Optymalizuj z poziomu WP-CLI, buforuj witryny wielojęzyczne i obsługujące wiele walut, uzyskaj wsparcie Premium i %s.

en: Unlock new ways to speed up your WordPress website.
pl: Odkryj nowe sposoby przyspieszenia swojej witryny internetowej WordPress.

en: To really turbo boost the performance of your WordPress website, check out WP-Optimize Premium or get more 5* rated plugins below:
pl: Aby naprawdę zwiększyć wydajność swojej witryny WordPress, wypróbuj WP-Optimize Premium lub pobierz więcej wtyczek ocenionych na 5 gwiazdek poniżej:

en: All 5* rated and actively installed on millions of WordPress websites:
pl: Wszystkie ocenione na 5 gwiazdek i aktywnie zainstalowane na milionach witryn internetowych WordPress:

en: If you like WP-Optimize, you'll love our other plugins.
pl: Jeśli podoba Ci się WP-Optimize, pokochasz nasze pozostałe wtyczki.

en: Thank you for installing WP-Optimize.
pl: Dziękujemy za zainstalowanie WP-Optimize.

en: Thank you for installing WP-Optimize Premium.
pl: Dziękujemy za zainstalowanie WP-Optimize Premium.

note: translators: %1$s is plugin name, %2$s is 5-star rating, %3$s is link to Trustpilot, %4$s is link to G2.
en: Enjoyed %1$s? Please leave us a %2$s rating on %3$s or %4$s.
pl: Podobał Ci się %1$s? Zostaw nam ocenę %2$s na %3$s lub %4$s.

en: The WebP serving method cannot be reset because WebP conversion is currently disabled
pl: Nie można zresetować metody obsługi WebP, ponieważ konwersja WebP jest obecnie wyłączona

en: WebP options updated successfully.
pl: Opcje WebP zostały pomyślnie zaktualizowane.

en: WebP options could not be updated.
pl: Nie udało się zaktualizować opcji WebP.

en: No working WebP converter was found on the server.
pl: Nie znaleziono działającego konwertera WebP na serwerze.

en: Required WebP shell functions are not available on the server.
pl: Wymagane funkcje powłoki WebP nie są dostępne na serwerze.

en: Download debug log
pl: Pobierz dziennik debugowania

en: No file was found
pl: Nie znaleziono pliku

en: Minify not enabled
pl: Minifikacja nie jest włączona

en: Deleting...
pl: Usuwanie...

en: Details
pl: Szczegóły

en: Created
pl: Utworzony

note: translators: %d is number of overdue cron jobs
en: Unless this is a development site, this probably means that the scheduler in your WordPress install is not working.
pl: Jeżeli nie jest to witryna deweloperska, prawdopodobnie oznacza to, że harmonogram zadań w Twojej instalacji WordPress nie działa.

note: translators: %d is number of overdue cron jobs
en: WordPress has a number (%d) of scheduled tasks which are overdue.
pl: WordPress ma określoną liczbę (%d) zaplanowanych zadań, które są przeterminowane.

en: Please choose a valid WP-Optimize export file.
pl: Proszę wybrać prawidłowy plik eksportowy WP-Optimize.

en: Error: The chosen file is corrupt.
pl: Błąd: Wybrany plik jest uszkodzony.

note: translators: %s is the table name
en: %s was not converted to InnoDB.
pl: %s nie został przekonwertowany do InnoDB.

note: translators: %s is the table name
en: %s was not deleted.
pl: %s nie został usunięty.

note: translators: %s is the table name
en: %s was not repaired.
pl: %s nie został naprawiony.

en: For more details, please check your logs configured in logging destinations settings.
pl: Aby uzyskać więcej szczegółów, sprawdź logi skonfigurowane w ustawieniach miejsc docelowych rejestrowania.

en: Follow this link to activate UpdraftPlus, to take a backup before optimization.
pl: Kliknij ten odnośnik, aby włączyć UpdraftPlus i wykonać kopię zapasową przed optymalizacją.

en: UpdraftPlus is installed but currently not active.
pl: UpdraftPlus jest zainstalowany, ale obecnie nie jest włączony.

en: You can also do this before deactivating/deinstalling WP-Optimize if you wish.
pl: Jeśli chcesz, możesz to również zrobić przed wyłączeniem/odinstalowaniem WP-Optimize.

en: You will then need to enter all your settings again.
pl: Następnie będziesz musiał ponownie wprowadzić wszystkie ustawienia.

en: This button will delete all of WP-Optimize's settings.
pl: Ten przycisk usunie wszystkie ustawienia WP-Optimize.

en: It is the world's highest ranking and most popular scheduled backup plugin, with over three million currently-active installs.
pl: Jest to najwyżej oceniana i najpopularniejsza na świecie wtyczka do tworzenia zaplanowanych kopii zapasowych, z ponad trzema milionami aktualnie aktywnych instalacji.

en: Simplifies backups and restoration.
pl: Ułatwia tworzenie kopii zapasowych i przywracanie danych.

en: It takes effect only when cache pre-loading because it takes time.
pl: Zmiana ta ma zastosowanie tylko w przypadku wstępnego wczytywania pamięci podręcznej, ponieważ jest to czasochłonne.

en: All HTML will be minified.
pl: Cały kod HTML zostanie zminimalizowany.

en: Having more than one active plugin to minify front end assets might cause unexpected results and waste of resources.
pl: Posiadanie więcej niż jednej włączonej wtyczki do minimalizowania zasobów front-end może prowadzić do nieoczekiwanych rezultatów i marnotrawstwa zasobów.

note: translators: %s - list of active minify plugins
en: It looks like you already have an active minify plugin (%s) installed.
pl: Wygląda na to, że masz już zainstalowaną włączoną wtyczkę minifikującą (%s).

note: translators: %1$s is a opening anchor tag and %2$s is a closing anchor tag
en: i.e. To configure pre-loading, go to the %1$sCache Preload settings in the caching section%2$s instead.
pl: tj. Aby skonfigurować wstępne wczytywanie, przejdź do ustawień %1$sWstępnego wczytywania pamięci podręcznej w sekcji buforowania%2$s.

en: Because of that, the pre-load settings used for page-caching are used.
pl: Z tego powodu używane są ustawienia wstępnego wczytywania używane do buforowania stron.

en: You are using WP-Optimize for page caching.
pl: Używasz WP-Optimize do buforowania stron.

en: Video preview
pl: Podgląd filmu

en: Continue?
pl: Kontynuować?

note: translators: %s is a link to pricing/check out page
en: Hurry, offer ends 2 December.
pl: Pospiesz się, oferta wygasa 2 grudnia.

en: Save time and money.
pl: Oszczędź czas i pieniądze.

en: Warning: This operation is permanent.
pl: Ostrzeżenie: Ta operacja jest nieodwracalna.

en: Asynchronous loading.
pl: Wczytywanie asynchroniczne.

en: They are not required for the website to work
pl: Nie są one wymagane do działania witryny internetowej

en: Independent scripts are for example 'analytics' or 'pixel' scripts.
pl: Niezależnymi skryptami są na przykład skrypty „analityczne” lub „pikselowe”.

en: This means that if one file has an error, it should not impede execution of other, independent files.
pl: Oznacza to, że jeśli w jednym pliku wystąpi błąd, nie powinno to utrudniać wykonywania innych, niezależnych plików.

en: When enabled, the content of each JavaScript file that is combined will be wrapped in its own "try / catch" statement.
pl: Po włączeniu tej opcji zawartość każdego łączonego pliku JavaScript zostanie ujęta we własne polecenie „try / catch”.

en: Usage: cdn.example.com
pl: Użycie: cdn.example.com

en: Will rewrite the static assets urls inside WP-O Minify-merged files to your CDN domain.
pl: Przepisze adresy URL zasobów statycznych w plikach scalonych w WP-O Minify do Twojej domeny CDN.

en: If you get a server error: a) rename the plugin directory via (S)FTP or your hosting control panel, b) go to your plugins page (plugin will be disabled on access), c) rename it back and d) activate it back (reset to default settings).
pl: Jeśli pojawi się błąd serwera: a) zmień nazwę katalogu wtyczek za pomocą (S)FTP lub panelu sterowania hostingiem, b) przejdź do strony wtyczek (wtyczka zostanie wyłączona po uzyskaniu dostępu), c) zmień jej nazwę z powrotem i d) włącz ją ponownie (przywróć ustawienia domyślne).

en: Note: Some servers do not support HTTP push or headers.
pl: Uwaga: Niektóre serwery nie obsługują przesyłania danych HTTP ani nagłówków.

en: Don't remove registered image sizes if you are not sure that images with selected sizes are not used on your site.
pl: Nie usuwaj zarejestrowanych rozmiarów obrazków, jeśli nie masz pewności, że obrazki o wybranych rozmiarach nie są używane na Twojej witrynie.

en: This feature is for experienced users.
pl: Funkcja ta przeznaczona jest dla doświadczonych użytkowników.

en: In order to restore the other sizes, you should use a plugin such as "Regenerate Thumbnails".
pl: Aby przywrócić inne rozmiary, należy skorzystać z wtyczki, np. „Regenerate Thumbnails”.

en: Only the original image will be restored.
pl: Przywrócony zostanie tylko oryginalny obrazek.

en: The resulting images are of a slightly lower quality
pl: Powstałe obrazki są nieco gorszej jakości

en: Uses lossy compression to ensure maximum savings per image.
pl: Wykorzystuje stratną kompresję, aby zapewnić maksymalne oszczędności na obrazku.

en: But if you are using a solution other than WP-Optimize to compress your images, you can hide these metaboxes by disabling this switch.
pl: Jeśli jednak do kompresji obrazków używasz innego rozwiązania niż WP-Optimize, możesz ukryć te meta pola, wyłączając ten przełącznik.

en: The image compression metabox allows you to compress specific images from the media library.
pl: Meta pole kompresji obrazka umożliwia kompresję wybranych obrazków z multimediów.

en: Example: image-class1, image-class2, thumbnail*, ...
pl: Przykład: image-class1, image-class2, thumbnail*, ...

en: Supports wildcards.
pl: Obsługuje symbole wieloznaczne.

en: Enter the image class or classes comma-separated.
pl: Wpisz klasę lub klasy obrazka, rozdzielając je przecinkami.

en: Instead, these non-critical resources are loaded at the point they are needed (e.g. the user scrolls down to them).
pl: Zamiast tego zasoby te są wczytywane w momencie, gdy są potrzebne (np. gdy użytkownik przewinie stronę w dół).

en: Lazy-loading is a technique that defers loading of non-critical resources (images, video) at page load time.
pl: Leniwe wczytywanie to technika polegająca na opóźnieniu wczytywania zasobów niekrytycznych (obrazków, filmów) w momencie wczytywania strony.

en: In very rare cases, if your database server happened to crash or be forcibly powered down at the same time as an optimization operation was running, data might be corrupted.
pl: W bardzo rzadkich przypadkach, jeśli serwer bazy danych ulegnie awarii lub zostanie wyłączony w trakcie wykonywania operacji optymalizacji, dane mogą ulec uszkodzeniu.

en: Items marked with this icon perform more intensive database operations.
pl: Elementy oznaczone tą ikonką wykonują bardziej intensywne operacje na bazie danych.

en: Having more than one active page cache might cause unexpected results.
pl: Posiadanie więcej niż jednej aktywnej pamięci podręcznej stron może dać nieoczekiwane rezultaty.

note: translators: %s - list of active caching plugins
en: It looks like you already have an active caching plugin (%s) installed.
pl: Wygląda na to, że masz już zainstalowaną włączoną wtyczkę buforującą (%s).

en: When a visitor makes a request, the server compresses the requested resource before sending it leading to smaller file sizes and faster loading.
pl: Gdy użytkownik wysyła żądanie, serwer kompresuje żądany zasób przed jego wysłaniem, co prowadzi do zmniejszenia rozmiaru pliku i szybszego wczytywania.

en: This option improves the performance of your website and decreases its loading time.
pl: Opcja ta poprawia wydajność Twojej witryny internetowej i skraca czas jej wczytywania.

note: translators: %s is a remote cache system name `Go Daddy Varnish` translators: %s is a remote cache system name `WP Engine`
en: Please note that it may not work every time, due to cache rate limiting by your host.
pl: Należy pamiętać, że ta opcja nie zawsze działa ze względu na ograniczenia szybkości buforowania narzucone przez Twojego hosta.

note: translators: %s is a remote cache system name `Go Daddy Varnish` translators: %s is a remote cache system name `WP Engine` translators: %s is a remote cache system name
en: A cache purge request has been sent to %s.
pl: Żądanie oczyszczenia pamięci podręcznej zostało wysłane do %s.

note: translators: %1$s is an anchor tag to WP-Optimize support forum, %2$s is closing tags
en: We noticed WP-Optimize has kept your site running fast for a while.
pl: Zauważyliśmy, że dzięki WP-Optimize Twoja witryna działa szybko już od jakiegoś czasu.

note: translators: %s is a file name
en: Please try to remove following lines manually:
pl: Proszę spróbować usunąć ręcznie następujące wiersze:

note: translators: %s is a file name
en: Please try to add following lines manually:
pl: Proszę spróbować dodać ręcznie następujące wiersze:

note: translators: %s is a file name
en: We can\'t update your %s file.
pl: Nie możemy zaktualizować pliku %s.

en: But it seems one of Apache modules - mod_expires or mod_headers is not active.
pl: Wygląda jednak na to, że jeden z modułów Apache'a - mod_expires lub mod_headers - nie jest włączony.

note: translators: %1$s is plugin name, %2$s is 5-star rating, %3$s is link to Trustpilot, %4$s is link to G2.
en: We really appreciate your support!
pl: Naprawdę doceniamy Twoje wsparcie!

en: Do you really want to mark all the images as uncompressed?
pl: Czy na pewno chcesz oznaczyć wszystkie obrazki jako nieskompresowane?

en: This action is irreversible.
pl: Ta czynność jest nieodwracalna.

en: Do you really want to delete all backup images now?
pl: Czy na pewno chcesz teraz usunąć wszystkie obrazki zapasowe?

en: Please try later.
pl: Spróbuj później.

en: This could mean either the server is temporarily unavailable or there are connectivity issues with your internet connection.
pl: Może to oznaczać, że serwer jest tymczasowo niedostępny lub wystąpiły problemy z łącznością internetową.

en: There was an error connecting to the image compression server.
pl: Wystąpił błąd podczas łączenia się z serwerem kompresji obrazka.

en: More information has been logged in the browser console.
pl: Więcej informacji zostało zarejestrowanych w konsoli przeglądarki.

note: translators: %d: number of images that could not be compressed
en: Please see the logs for more information, you may try again later.
pl: Więcej informacji znajdziesz w dziennikach. Możesz spróbować ponownie później.

note: translators: %d: number of images that could not be compressed
en: %d selected image(s) could not be compressed.
pl: Nie udało się skompresować %d wybranych obrazków.

note: translators: %d: number of images that were selected for compression, and pending processing
en: You can either complete them now or cancel and retry later.
pl: Możesz je wypełnić teraz lub anulować i spróbować ponownie później.

note: translators: %d: number of images that were selected for compression, and pending processing
en: %d image(s) images were selected for compressing previously, but were not all processed.
pl: Wybrano wcześniej %d obrazków do kompresji, ale nie wszystkie zostały przetworzone.

note: translators: %d: number of images that could not be compressed
en: Please see the logs for more information, or try again later.
pl: Więcej informacji znajdziesz w dziennikach. Możesz też spróbować ponownie później.

note: translators: %d: number of images that could not be compressed
en: %d image(s) could not be compressed.
pl: Nie udało się skompresować %d obrazków.

note: translators: %d: number of images compressed, %2$s: size of saved space, %3$02d: average percent saved
en: This saved approximately %2$s of space at an average of %3$02d percent per image.
pl: Pozwoliło to zaoszczędzić około %2$s miejsca, co daje średnio %3$02d procent na obrazek.

note: translators: %d: number of images compressed, %2$s: size of saved space, %3$02d: average percent saved
en: Since your compression statistics were last reset, a total of %d image(s) were compressed on this site.
pl: Od ostatniego zresetowania statystyk kompresji na tej stronie skompresowano w sumie %d obrazków.

note: translators: %s is a directory name
en: The request to the filesystem failed: unable to create directory %s.
pl: Żądanie skierowane do systemu plików nie powiodło się: nie można utworzyć katalogu %s.

en: Please check your file permissions.
pl: Sprawdź uprawnienia pliku.

en: Cache is not enabled.
pl: Pamięć podręczna jest wyłączona.

en: Select destination
pl: Wybierz miejsce docelowe

en: Add
pl: Dodaj

note: translators: %1$s are bold html tags to make some of the text bold, %2$s are closing tags
en: Premium is %1$s compatible with WordPress multisite, WooCommerce and other add-ons %2$s, including multilingual and multi-currency WordPress plugins.
pl: Premium jest %1$s kompatybilna z WordPress wielowitrynowym, WooCommerce i innymi dodatkami %2$s, w tym wielojęzycznymi i wielowalutowymi wtyczkami WordPress.

en: Get advanced options, like the ability to optimize your site using WP-CLI.
pl: Uzyskaj dostęp do zaawansowanych opcji, takich jak możliwość optymalizacji witryny przy użyciu WP-CLI.

note: translators: %1$s are bold html tags to make some of the text bold, %2$s are closing tags
en: Identify orphaned images, load pages faster and get %1$s premium support %2$s.
pl: Zidentyfikuj porzucone obrazki, wczytuj strony szybciej i uzyskaj %1$s wsparcie Premium %2$s.

en: Image not found
pl: Nie odnaleziono obrazka

en: Convert to WebP
pl: Konwertuj na WebP

note: translators: %s is a log file link
en: Some data is missing in the log file %s
pl: W pliku dziennika %s brakuje niektórych danych

note: translators: %1$s is a log file link, %2$s is the error message
en: JSON error in file %1$s | Error details: %2$s
pl: Błąd JSON w pliku %1$s | Szczegóły błędu: %2$s

note: translators: %s is a log file link
en: Log file %s is missing
pl: Brak pliku dziennika %s

en: Compressing this file type extension is not supported
pl: Kompresja tego typu rozszerzenia pliku nie jest obsługiwana

en: Converting image to WebP format, please wait
pl: Konwersja obrazka do formatu WebP, proszę czekać

en: Image is converted to WebP format.
pl: Obrazek zostanie przekonwertowany do formatu WebP.

en: Delete
pl: Usuń

en: Select site
pl: Wybierz witrynę

en: User ID
pl: Identyfikator użytkownika

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Edit
pl: Edytuj

en: Use this only for testing purpose to find out which scripts are slowing down your site.
pl: Używaj tego wyłącznie w celach testowych, aby dowiedzieć się, które skrypty spowalniają Twoją witrynę.

en: Exclude scripts from page speed tests (PageSpeed Insights, GTMetrix...)
pl: Wyklucz skrypty z testów szybkości strony (PageSpeed ​​Insights, GTMetrix...)

en: Use this if you have a completely independent script
pl: Użyj tego, jeśli masz całkowicie niezależny skrypt

en: Asynchronously load selected JavaScript files
pl: Asynchroniczne wczytywanie wybranych plików JavaScript

en: Use this only for testing purpose to find out which stylesheets are slowing down your site.
pl: Używaj tego wyłącznie w celach testowych, aby dowiedzieć się, które arkusze stylów spowalniają Twoją witrynę.

en: Exclude stylesheets from page speed tests (PageSpeed Insights, GTMetrix...)
pl: Wyklucz arkusze stylów z testów szybkości strony (PageSpeed ​​Insights, GTMetrix...)

en: Use this if you have a completely independent stylesheet
pl: Użyj tego, jeśli masz całkowicie niezależny arkusz stylów

en: How to get the WebP conversion tools to work?
pl: Jak uruchomić narzędzia konwersji WebP?

en: Remove orphaned user meta
pl: Usuń porzucone metadane użytkownika

en: Clean user metadata
pl: Wyczyść metadane użytkownika

note: translators: %s is the number of orphaned user metadata
en: %s orphaned user metadata in your database | %s orphaned user metadata in your database
pl[0]: %s osierocone metadane użytkownika w Twojej bazie danych
pl[1]: %s osierocone metadane użytkownika w Twojej bazie danych
pl[2]: %s osieroconych metadanych użytkownika w Twojej bazie danych

en: No orphaned user metadata in your database
pl: Brak osieroconych metadanych użytkowników w Twojej bazie danych

en: Cache deleted.
pl: Pamięć podręczna została usunięta.

en: Cache file was not found.
pl: Plik pamięci podręcznej nie został znaleziony.

en: Importing...
pl: Importowanie...

en: Do you want to carry out the import?
pl: Czy chcesz wykonać import?

en: Which was exported on:
pl: Który został wyeksportowany dnia:

en: This will import data from:
pl: Spowoduje to zaimportowanie danych z:

en: You have not yet selected a file to import.
pl: Nie wybrano jeszcze pliku do zaimportowania.

en: Import settings
pl: Ustawienia importu

en: This tool will replace all your saved settings.
pl: To narzędzie zastąpi wszystkie zapisane ustawienia.

en: You can also import previously-exported settings.
pl: Można również zaimportować wcześniej wyeksportowane ustawienia.

en: Export settings
pl: Ustawienia eksportu

en: Here, you can export your WP-Optimize settings, either for use on another site, or to keep as a backup.
pl: Tutaj możesz wyeksportować ustawienia WP-Optimize, aby wykorzystać je na innej stronie lub zachować jako kopię zapasową.

en: Export / import settings
pl: Ustawienia eksportu / importu

en: The settings were imported successfully.
pl: Ustawienia zostały pomyślnie zaimportowane.

en: Smush options could not be updated
pl: Nie udało się zaktualizować opcji Smush

note: translators: %s is the cache lifespan
en: Same as cache lifespan: %s
pl: Tak samo jak czas życia pamięci podręcznej: %s

note: translators: %d is the number of minutes
en: %d minutes
pl: %d minut

en: The WebP serving method has been reset
pl: Metoda obsługi WebP została zresetowana

en: Reset WebP serving method
pl: Zresetuj metodę obsługi WebP

en: Thus, it cannot be deleted.
pl: Dlatego nie można go usunąć.

en: This table is used by many plugins for batch processing.
pl: Ta tabela jest używana przez wiele wtyczek do przetwarzania wsadowego.

note: translators: %1$s and %2$s are anchor tags
en: You can find more details about conditional tags from %1$shere%2$s
pl: Więcej szczegółów na temat znaczników warunkowych znajdziesz %1$stutaj%2$s

note: translators: %s is an example conditional tag
en: List conditional tags (e.g. %s) that should not be cached (one per line).
pl: Wypisz znaczniki warunkowe (np. %s), które nie powinny być buforowane (po jednym w każdym wierszu).

en: Conditional tags to exclude from caching
pl: Znaczniki warunkowe do wykluczenia z buforowania

note: translators: %s is the function name for conditional tag
en: In the settings, caching is disabled for %s
pl: W ustawieniach buforowanie jest wyłączone dla %s

en: Every time after the cache has expired
pl: Za każdym razem po wygaśnięciu pamięci podręcznej

en: If a sitemap is available, then it will be used to determine which assets get minified.
pl: Jeśli mapa witryny jest dostępna, zostanie ona użyta do określenia, które zasoby zostaną zminimalizowane.

en: This action will trigger WP-Optimize to generate minify assets by visiting pages to preload them (so that they are ready the first time a human visitor wants them).
pl: Ta akcja spowoduje, że WP-Optimize wygeneruje zasoby w postaci minifikacji poprzez odwiedzenie stron w celu ich wstępnego wczytania (dzięki czemu będą gotowe, gdy po raz pierwszy zechce z nich skorzystać człowiek).

en: Probably minify preload is running already.
pl: Prawdopodobnie wstępne wczytywanie minify jest już uruchomione.

en: Minify is disabled.
pl: Minifikacja jest wyłączona.

en: Minify: Tasks for preload site urls created.
pl: Minify: Zadania wstępnego wczytywania utworzonych adresów URL witryn.

en: Minify: Creating tasks for preload site urls.
pl: Minify: Tworzenie zadań służących do wstępnego wczytywania adresów URL witryn.

en: Original
pl: Oryginał

en: Compressed
pl: Skompresowane

en: More
pl: Więcej

en: Less
pl: Mniej

note: translators: %s is a table name translators: %s is the table name
en: The table "%s" does not exist.
pl: Tabela "%s" nie istnieje.

note: translators: %s is the HTTP response code for critical errors
en: This page has a critical error (HTTP code %s)
pl: Na tej stronie wystąpił błąd krytyczny (kod HTTP %s)

en: The stylesheets will be inlined.
pl: Arkusze stylów będą wbudowane.

en: Inline google font CSS files
pl: Pliki CSS kroju pisma Google wbudowane

en: Size name
pl: Nazwa rozmiaru

note: translators: %s is the HTTP response code for unauthorised access
en: This page returned an HTTP unauthorised response code (%s)
pl: Ta strona zwróciła kod odpowiedzi HTTP dotyczący nieautoryzowanego działania (%s)

en: Convert to InnoDB
pl: Konwertuj do InnoDB

en: Create WebP version of image
pl: Utwórz wersję obrazka w formacie WebP

en: WebP conversion
pl: Konwersja WebP

en: Your server takes care of table optimization
pl: Twój serwer dba o optymalizację tabeli

en: No minified files are present
pl: Brak zminimalizowanych plików

en: Process HTML (works only when cache pre-loading)
pl: Przetwarzaj HTML (działa tylko podczas wstępnego wczytywania pamięci podręcznej)

en: When enabled, small CSS files will be inlined.
pl: Po włączeniu tej opcji małe pliki CSS będą wstawiane.

en: Creates WebP image format and serves it whenever possible.
pl: Tworzy obrazek w formacie WebP i wyświetla go, kiedy jest to możliwe.

en: Note: Local WebP conversion tools are not allowed on your server.
pl: Uwaga: Narzędzia do lokalnej konwersji WebP nie są dozwolone na Twoim serwerze.

en: Browser static file caching (via headers)
pl: Buforowanie statycznych plików przeglądarki (za pomocą nagłówków)

en: Page caching
pl: Buforowanie stron

en: Your web hosting company/server handles:
pl: Twoja firma/serwer hostingowy zajmuje się:

en: DONOTCACHEPAGE constant forbade it and wpo_can_cache_page filter did not over-ride it
pl: Stała DONOTCACHEPAGE zabraniała tego, a filtr wpo_can_cache_page nie nadpisywał tego

en: wpo_can_cache_page filter forbade it
pl: Filtr wpo_can_cache_page zabraniał tego

en: Added to the list
pl: Dodano do listy

en: Page caching issue.
pl: Problem z buforowaniem strony.

en: Inline JavaScript and CSS that should come before or after other enqueued files will be merged.
pl: Inline JavaScript i CSS, które powinny pojawić się przed lub po innych oczekujących plikach zostaną scalone.

en: Merge inline extra css and javascript
pl: Scalanie inline dodatkowych css i javascript

en: Save the changes
pl: Zapisz zmiany

en: The file was added to the list
pl: Plik został dodany do listy

en: Load asynchronously
pl: Ładuj asynchronicznie

en: Defer loading
pl: Odroczenie ładowania

en: Enable scheduled clean-up and optimization
pl: Włącz zaplanowane czyszczenie i optymalizację

note: translators: %s is advanced-cache.php file path
en: The request to write the file %s failed.
pl: Żądanie zapisu do pliku %s nie powiodło się.

en: Please check file and directory permissions on the file paths up to this point, and your PHP error log.
pl: Sprawdź uprawnienia do plików i katalogów w ścieżkach do tego momentu, oraz w logu błędów PHP.

en: This prevents the site from being slowed down during media uploads.
pl: Zapobiega to spowalnianiu strony podczas przesyłania mediów.

en: The images will be added to a background queue, which will start automatically within the next hour.
pl: Obrazki zostaną dodane do kolejki w tle, która rozpocznie się automatycznie w ciągu następnej godziny.

en: No WebP conversion tools are available on your web-server.
pl: Na Twoim serwerze nie są dostępne narzędzia do konwersji WebP.

en: Available WebP conversion tools:
pl: Dostępne narzędzia do konwersji WebP:

en: Uses lossless compression, which results in much better image quality but lower file size savings per image
pl: Wykorzystuje kompresję bezstratną, co skutkuje znacznie lepszą jakością obrazu, ale mniejszymi oszczędnościami rozmiaru pliku na obrazek

en: The time taken to complete the compression will depend upon the size and quantity of the images.
pl: Czas potrzebny do zakończenia kompresji zależy od wielkości i ilości obrazków.

en: Exclude
pl: Wyklucz

en: Take a backup with UpdraftPlus before running scheduled optimizations
pl: Przed uruchomieniem zaplanowanych optymalizacji wykonaj kopię zapasową za pomocą programu UpdraftPlus

en: This option will retain specified number of post revisions, and remove other revisions.
pl: Ta opcja zachowa określoną liczbę zmian w poście i usunie inne zmiany.

en: Not keeping any revisions
pl: Brak jakichkolwiek korekt

note: translators: %s is number of revisions
en: Keeping last %s revisions
pl: Zachowanie ostatnich %s zmian

en: Post
pl: Wpis

en: The minify cache was successfully purged.
pl: Pamięć podręczna minify została pomyślnie oczyszczona.

en: Minify cache purged
pl: Pamięć podręczna minify oczyszczona

en: Read more.
pl: Czytaj dalej.

en: The tweak has been performed.
pl: Poprawka została wykonana.

note: translators: %s is number of revisions to keep
en: Always keep %s post revisions
pl: Zawsze zachowuj wersję wpisu %s

note: translators: %d is number of revisions to retain
en: Clean post revisions but keep at least %d revisions
pl: Wyczyść wersje wpisów, ale zachowaj co najmniej %d wersje(wersji)

note: translators: %1$d is revisions retention period in weeks, %2$d is revisions retention count
en: Clean post revisions which are older than %1$d weeks and keep at least %2$d revisions
pl: Wyczyść wersje wpisów starsze niż %1$d tygodni i zachowaj co najmniej %2$d wersje(wersji)

en: Cancelling...
pl: Anulowanie...

en: Advanced options
pl: Opcje zaawansowane

en: Enter 0 to never keep stale cache.
pl: Wpisz 0, aby nigdy nie przechowywać nieaktualnej pamięci podręcznej.

en: In order to prevent broken pages when using a third party page caching, WP-Optimize keeps the stale minified cache for 30 days.
pl: Aby zapobiec uszkodzeniu stron podczas korzystania z buforowania stron przez podmioty trzecie, WP-Optimize przechowuje nieaktualne, zminimalizowane dane buforowane przez 30 dni.

en: Purge the minified files
pl: Wyczyść zminimalizowane pliki

en: Geolocation and tax country for WooCommerce
pl: Geolokalizacja i kraj podatkowy dla WooCommerce

en: Geolocation for WooCommerce
pl: Geolokalizacja dla WooCommerce

note: translators: %s is a date and time
en: All comments on existing posts were disabled on the %s.
pl: Wszystkie komentarze do istniejących wpisów zostały wyłączone na %s.

note: translators: %s is a date and time
en: All comments on existing posts were enabled on the %s.
pl: Wszystkie komentarze do istniejących wpisów zostały włączone na %s.

note: translators: %1$s is an anchor tag to WP-Optimize support forum, %2$s is closing tags
en: Thank you so much!
pl: Dziękuję bardzo!

en: Ok, you deserve it
pl: OK, zasługujesz na to

en: Find out more here.
pl: Dowiedz się więcej tutaj.

en: Maybe later
pl: Może później

en: Never
pl: Nigdy

en: Inline the Font Awesome CSS file
pl: Dołącz plik CSS Font Awesome

en: Preload key requests is a premium feature.
pl: Żądanie wstępnego wczytywania klucza jest funkcją Premium.

en: Learn more about preloading key requests.
pl: Dowiedz się więcej o wstępnym wczytywaniu żądań kluczy.

en: Preload critical assets to improve loading speed.
pl: Wstępnie wczytuj najważniejsze zasoby, aby zwiększyć szybkość wczytywania.

en: Preload key requests / assets
pl: Żądania/zasoby wstępnego wczytywania kluczy

note: translators: %s is the constant name SCRIPT_DEBUG
en: The constant %s is set to true, so no JavaScript or CSS file will be minified.
pl: Stała %s jest ustawiona na true, więc żaden plik JavaScript ani CSS nie zostanie zminimalizowany.

en: Catered towards more advanced users, the power tweaks will enable you to improve performance by targeting specific weak points, either in WordPress Core, or in popular plugins
pl: Dostosowane do bardziej zaawansowanych użytkowników, zaawansowane poprawki pozwolą Ci poprawić wydajność poprzez ukierunkowanie na konkretne słabe punkty, zarówno w rdzeniu WordPressa, jak i w popularnych wtyczkach

en: Power tweaks
pl: Poprawki mocy

en: Preload assets such as web fonts and icon fonts, as recommended by Google PageSpeed Insights
pl: Wstępnie wczytuj zasoby, takie jak kroje pisma internetowe i ikonki, zgodnie z zaleceniami Google PageSpeed ​​Insights

en: Preload key requests
pl: Żądania wstępnego wczytywania kluczy

en: Anyone running an international WooCommerce store needs this: serve country specific content to your customers, appropriate VAT, pricing, all cached for great performance
pl: Każdy, kto prowadzi międzynarodowy sklep WooCommerce, potrzebuje tego: udostępniania klientom treści dostosowanych do ich kraju, odpowiedniego podatku VAT i cen, a wszystko to w pamięci podręcznej w celu zapewnienia doskonałej wydajności

note: translators: %s is a date and time
en: All trackbacks on existing posts were disabled on the %s.
pl: Wszystkie trackbacki w istniejących wpisach zostały wyłączone w %s.

note: translators: %s is a date and time
en: All trackbacks on existing posts were enabled on the %s.
pl: Wszystkie trackbacki w istniejących wpisach zostały włączone na %s.

note: translators: %s is a date and time
en: All trackbacks on existing posts were enabled at %s.
pl: Wszystkie trackbacki w istniejących wpisach zostały włączone w %s.

note: translators: %s is a date and time
en: All trackbacks on existing posts were disabled at %s.
pl: Wszystkie trackbacki w istniejących wpisach zostały wyłączone w %s.

note: translators: %s is a date and time
en: All comments on existing posts were enabled at %s.
pl: Wszystkie komentarze do istniejących wpisów zostały włączone w %s.

note: translators: %s is a date and time
en: All comments on existing posts were disabled at %s.
pl: Wszystkie komentarze do istniejących wpisów zostały wyłączone w %s.

en: Please disable the feature "Gzip compression" in Far Future Expiration to prevent conflicts.
pl: Wyłącz funkcję „kompresji Gzip” w Far Future Expiration, aby zapobiec konfliktom.

en: Please disable the feature "Gzip compression" in PageSpeed Ninja to prevent conflicts.
pl: Wyłącz funkcję kompresji Gzip w PageSpeed ​​Ninja, aby zapobiec konfliktom.

en: Your WordPress install does not use a database prefix, so WP-Optimize was not able to differentiate which tables belong to WordPress so all tables are listed below.
pl: Twoja instalacja WordPress nie korzysta z prefiksu bazy danych, dlatego WP-Optimize nie mógł odróżnić tabel należących do WordPressa i dlatego wszystkie tabele są wymienione poniżej.

en: Do not show this warning again.
pl: Nie pokazuj tego ostrzeżenia ponownie.

en: (with warnings - open the browser console for more details)
pl: (z ostrzeżeniami - otwórz konsolę przeglądarki, aby uzyskać więcej szczegółów)

en: Refresh the page to see the list
pl: Odśwież stronę, aby zobaczyć listę

en: This option will add a caching menu on the top admin bar.
pl: Ta opcja doda menu buforowania na górnym pasku administratora.

en: Enable the caching menu in the admin bar
pl: Włącz menu buforowania w pasku administratora

en: Requires a page refresh after saving the settings.
pl: Wymaga odświeżenia strony po zapisaniu ustawień.

note: translators: %s is a link to WP Optimize Premium
en: (This feature requires %s)
pl: (Ta funkcja wymaga %s)

en: Cloudflare settings
pl: Ustawienia CloudFlare

note: translators: %s is an action/command
en: The command %s failed
pl: Polecenie %s nie powiodło się

en: No tweak provided
pl: Brak możliwości zmiany ustawień

en: No such command found
pl: Nie znaleziono takiego polecenia

en: You do not have permission to purge the cache
pl: Nie masz uprawnień do oczyszczania pamięci podręcznej

en: Purge cache for this page
pl: Wyczyść pamięć podręczną dla tej strony

en: Purge cache for all pages
pl: Wyczyść pamięć podręczną dla wszystkich stron

note: translators: %d is the number of files in the cache translators: %d represents the number of files.
en: (%d files)
pl: (%d plików)

note: translators: %d is the number of files in the cache
en: Cache size:
pl: Rozmiar pamięci podręcznej:

en: We don't cache RSS feeds
pl: Nie buforujemy kanałów RSS

en: This page has a fatal error
pl: Na tej stronie wystąpił błąd krytyczny

en: Optimized table:
pl: Zoptymalizowana tabela:

en: Minify cache
pl: Zminimalizuj pamięć podręczną

en: Tick the checkbox to merge / minify the corresponding file anyways.
pl: Zaznacz pole wyboru, aby scalić/zminimalizować odpowiedni plik.

en: This feature of Google Fonts is encouraged for better accessibility, but may result in a visible font change.
pl: Zalecamy korzystanie z tej funkcji kroje pisma Google ze względu na lepszą dostępność, ale może ona powodować widoczną zmianę kroju pisma.

en: Add "display=swap" to Google Fonts requests
pl: Dodaj „display=swap” do próśb o kroje pisma Google

en: This option will add a link labeled "WP-Optimize" in the top admin bar, for easy access to the different features.
pl: Ta opcja doda odnośnik o nazwie „WP-Optimize” na górnym pasku administratora, umożliwiając łatwy dostęp do różnych funkcji.

en: Purge Cloudflare cached pages when the WP-Optimize cache is purged
pl: Wyczyść strony z pamięci podręcznej Cloudflare po wyczyszczeniu pamięci podręcznej WP-Optimize

en: Your website seems to use Cloudflare, which handles the browser caching rules.
pl: Wygląda na to, że Twoja witryna korzysta z usługi Cloudflare, która obsługuje reguły buforowania przeglądarki.

en: Do you really want to restore all the compressed images?
pl: Czy naprawdę chcesz przywrócić wszystkie skompresowane obrazki?

note: translators: %s is the site url
en: All the compressed images for the site %s were successfully restored.
pl: Wszystkie skompresowane obrazki dla witryny %s zostały pomyślnie przywrócone.

note: translators: %1$s is a file size, %2$s is a file size, %3$s is a percentage
en: The file was compressed from %1$s to %2$s, saving %3$s percent, using WP-Optimize
pl: Plik został skompresowany z %s do %s, oszczędzając %s procent, przy użyciu WP-Optimize

en: Restore all compressed images
pl: Przywróć wszystkie skompresowane obrazki

en: Disable this setting if you have an error 'jQuery undefined'.
pl: Wyłącz to ustawienie, jeśli masz błąd 'jQuery undefined'.

en: Defer using JavaScript
pl: Odraczaj za pomocą JavaScript

en: Supported by all modern browsers.
pl: Obsługiwany przez wszystkie nowoczesne przeglądarki.

en: Use the "defer" html attribute
pl: Użyj atrybutu html "defer"

en: Defer method:
pl: Metoda odroczenia:

en: Please check the browser console for any eventual JavaScript errors caused by deferring the scripts.
pl: Prosimy o sprawdzenie w konsoli przeglądarki, czy nie wystąpiły ewentualne błędy JavaScript spowodowane odroczeniem skryptów.

en: Some themes and plugins need render blocking scripts to work.
pl: Niektóre motywy i wtyczki wymagają do działania skryptów blokujących renderowanie.

en: All files - including the ones processed by WP-Optimize - will be deferred, except the ones in the exclusion list above.
pl: Wszystkie pliki - w tym te przetwarzane przez WP-Optimize - zostaną odroczone, z wyjątkiem tych z listy wykluczeń powyżej.

en: Defer all the JavaScript files
pl: Odroczenie wszystkich plików JavaScript

en: Defer JavaScript
pl: Odroczenie JavaScript

en: (Note that as jQuery is a common dependency, it probably needs to be loaded synchronously).
pl: (Należy pamiętać, że jQuery jest typową zależnością, więc prawdopodobnie trzeba ją wczytywać synchronicznie).

en: Defer jQuery
pl: Odrocz jQuery

note: translators: %1$s is a opening anchor tag, %2$s is a closing anchor tag
en: Use this method if you require support for %1$solder browsers%2$s.
pl: Użyj tej metody, jeśli potrzebujesz wsparcia dla %1$sstarszych przeglądarek%2$s.

en: The files in the list will be loaded asynchronously, and will not be minified or merged.
pl: Pliki na liście zostaną wczytane asynchronicznie i nie zostaną zminimalizowane ani scalone.

en: Note: This image is already compressed by another plugin
pl: Uwaga: Ten obraz jest już skompresowany przez inną wtyczkę

note: translators: %s is the path to the cache config file
en: The cache configuration file could not be saved to the disk; please check the file/folder permissions of %s .
pl: Nie udało się zapisać pliku konfiguracji pamięci podręcznej na dysku. Sprawdź uprawnienia pliku/katalogu %s.

en: Page caching was enabled, but with some warnings:
pl: Buforowanie stron zostało włączone, jednak pojawiły się pewne ostrzeżenia:

en: Page caching was disabled, but with some warnings:
pl: Buforowanie stron zostało wyłączone, jednak pojawiły się pewne ostrzeżenia:

en: Preloading posts found in sitemap:
pl: Wstępne wczytywanie wpisów znalezionych na mapie witryny:

en: Probably page cache preload is running already.
pl: Prawdopodobnie wstępne wczytywanie pamięci podręcznej stron już działa.

note: translators: %s is cache config folder path
en: Unable to write inside the cache configuration folder (%s); please check file/folder permissions
pl: Nie można zapisać w katalogu konfiguracji pamięci podręcznej (%s); sprawdź uprawnienia pliku/katalogu

note: translators: %s is cache folder path
en: Unable to write inside the cache files folder (%s); please check file/folder permissions (no cache files will be able to be created otherwise)
pl: Nie można zapisać danych w katalogu plików pamięci podręcznej (%s). Sprawdź uprawnienia pliku/katalogu (w przeciwnym razie nie będzie można utworzyć plików pamięci podręcznej).

en: Unable to write to or find wp-config.php; please check file/folder permissions.
pl: Nie można zapisać ani odnaleźć pliku wp-config.php. Proszę sprawdzić uprawnienia pliku/katalogu.

en: Please try to disable and then re-enable the WP-Optimize cache manually.
pl: Spróbuj ręcznie wyłączyć i ponownie włączyć pamięć podręczną WP-Optimize.

en: Unable to write the file advanced-cache.php inside the wp-content folder; please check file/folder permissions
pl: Nie można zapisać pliku advanced-cache.php w katalogu wp-content. Sprawdź uprawnienia pliku/katalogu

en: Disabled
pl: Wyłączono

en: Same as home URL
pl: Taki sam jak adres URL strony głównej

en: Uses your site's default protocol.
pl: Używa domyślnego protokołu Twojej witryny.

en: Total cache:
pl: Całkowita pamięć podręczna:

en: View the files
pl: Wyświetl pliki

en: Current cache:
pl: Aktualna pamięć podręczna:

en: Process CSS files
pl: Przetwarzanie plików CSS

en: Process JavaScript files
pl: Przetwarzanie plików JavaScript

en: Enable merging of JavaScript files
pl: Umożliwienie łączenia plików JavaScript

en: More caching options
pl: Więcej opcji buforowania

en: Go to minify settings.
pl: Przejdź do ustawień minifikacji.

en: Remove the table
pl: Usuń tabelę

note: translators: %s is a table name
en: You are about to remove the table %s.
pl: Zamierzasz usunąć tabelę %s.

en: WP-Optimize settings have been deleted successfully.
pl: Ustawienia WP-Optimize zostały usunięte pomyślnie.

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Are you sure?
pl: Czy na pewno?

en: Wipe settings
pl: Wyczyść ustawienia

en: Minify
pl: Minifikowanie

en: You can adjust the settings in the tabs above to control this to meet your requirements.
pl: Aby dostosować tę funkcję do swoich potrzeb, możesz dostosować ustawienia na kartach powyżej.

en: If this is turned on, then the default settings are that JavaScript and CSS on this website will be concatenated and minified and HTML will be minified.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, wówczas domyślne ustawienia sprawiają, że JavaScript i CSS na tej witrynie internetowej zostaną połączone i zminimalizowane, a kod HTML zostanie zminimalizowany.

en: Minify video preview
pl: Zminimalizuj podgląd filmu

en: Not sure how to use the Minify feature?
pl: Nie wiesz, jak korzystać z funkcji Minify?

en: How to use the minify feature
pl: Jak korzystać z funkcji minifikacji

en: (enable if trying to isolate a JavaScript error introduced by minifying or merging)
pl: (włącz, jeśli próbujesz wyizolować błąd JavaScript spowodowany przez minifikację lub scalanie)

en: Contain each included file in its own block
pl: Umieść każdy dołączony plik w osobnym bloku

en: List of excluded files used for IE compatibility.
pl: Lista wykluczonych plików używanych w celu zapewnienia zgodności z przeglądarką IE.

en: List of files that can't or shouldn't be minified or merged.
pl: Lista plików, których nie można lub nie należy minimalizować ani scalać.

en: It also adds extra actions in the status tab.
pl: Dodaje również dodatkowe akcje na karcie statusu.

en: Enabling the debug mode will add various comments and show more information in the files list.
pl: Włączenie trybu debugowania spowoduje dodanie różnych komentarzy i wyświetlenie dodatkowych informacji na liście plików.

en: There are no processed files yet.
pl: Nie ma jeszcze przetworzonych plików.

en: Exclude posts and pages from the cache, straight from the post edit screen.
pl: Możesz wykluczać wpisy i strony z pamięci podręcznej bezpośrednio na ekranie edycji wpisu.

en: This highly requested feature adds an extra layer of optimization to your website, lowering the number of requests sent to your server by combining and minifying the JavaScript and CSS files.
pl: Ta bardzo pożądana funkcja dodaje dodatkową warstwę optymalizacji do Twojej witryny, zmniejszając liczbę żądań wysyłanych do serwera poprzez łączenie i minimalizowanie plików JavaScript i CSS.

[ctx: %s will be replaced by a "strong" tag]
note: translators: %1$s is an opening strong tag, %2$s is a closing strong tag
en: This new version includes a new major feature: the ability to %1$s minify your scripts and stylesheets.%2$s
pl: Ta nowa wersja zawiera nową ważną funkcję: możliwość %1$s minimalizacji skryptów i arkuszy stylów.%2$s

[ctx: %s will be replaced by a link tag]
note: translators: %1$s is an opening anchor tag, %2$s is a closing anchor tag
en: Read more about this feature %1$son our website%2$s.
pl: Więcej informacji o tej funkcji %1$sznajdziesz na naszej witrynie internetowej%2$s.

en: Known plugins that use this table name:
pl: Znane wtyczki wykorzystujące tę nazwę tabeli:

en: I confirm that I have understood the risks in doing that, and that I know what I am doing.
pl: Potwierdzam, że jestem świadomy ryzyka związanego z podjęciem takiego działania i wiem, co robię.

en: I confirm that I will be able to revert the changes if needed.
pl: Potwierdzam, że będę mógł cofnąć zmiany, jeśli zajdzie taka potrzeba.

en: No automatic backup was detected.
pl: Nie wykryto automatycznej kopii zapasowej.

en: If none of the plugins listed were ever installed on this website, you should not delete this table as it is likely to be used by an unlisted plugin.
pl: Jeśli żadna z wymienionych wtyczek nie została nigdy zainstalowana na tej witrynie internetowej, nie należy usuwać tej tabeli, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie ona używana przez wtyczkę niewymienioną na liście.

en: Minify status
pl: Zminimalizuj status

en: The page caching could not be disabled: the WP_CACHE constant could not be removed from wp-config.php and the request to the filesystem to remove or empty advanced-cache.php failed.
pl: Nie udało się wyłączyć buforowania stron: nie udało się usunąć stałej WP_CACHE z pliku wp-config.php, a żądanie usunięcia lub opróżnienia pliku advanced-cache.php skierowane do systemu plików nie powiodło się.

en: The request to the filesystem to remove or empty advanced-cache.php failed
pl: Żądanie usunięcia lub opróżnienia pliku advanced-cache.php skierowane do systemu plików nie powiodło się

en: Could not turn off the WP_CACHE constant in wp-config.php
pl: Nie można wyłączyć stałej WP_CACHE w pliku wp-config.php

en: The stylesheets will be merged or inlined.
pl: Arkusze stylów zostaną scalone lub włączone.

en: Inherit from the CSS settings
pl: Dziedzicz z ustawień CSS

en: If enabled, stylesheets from Google Fonts will not be loaded on the site and system fallback fonts will be used instead.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, arkusze stylów z krojami pisma Google nie zostaną wczytane na stronie, a zamiast nich zostaną użyte zapasowe kroje pisma systemowe.

en: Do not load Google Fonts
pl: Nie wczytuj krojów pisma Google

en: Enable merging of CSS files
pl: Włącz scalanie plików CSS

note: translators: %s is the current HTTP protocol
en: Currently: %s
pl: Aktualnie: %s

en: Delete all the files generated by minifcation
pl: Usuń wszystkie pliki wygenerowane przez minifikację

en: This will reset the files generated by minify, but use the existing minify temporary files.
pl: Spowoduje to zresetowanie plików wygenerowanych przez minify, ale zostaną użyte istniejące pliki tymczasowe minify.

en: This includes the older, non-expired cache, as well as the temporary files used to generate the minified files.
pl: Dotyczy to starszej, nieprzeterminowanej pamięci podręcznej, a także plików tymczasowych użytych do wygenerowania zminimalizowanych plików.

en: Read more about what this does in our FAQs.
pl: Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszych najczęściej zadawanych pytaniach.

en: The new minified files will be regenerated when visiting your website's pages.
pl: Nowe, zminimalizowane pliki zostaną wygenerowane ponownie podczas odwiedzania stron Twojej witryny internetowej.

en: Reset the minified files
pl: Zresetuj zminimalizowane pliki

en: Force HTTPS
pl: Wymuś HTTPS

en: Force HTTP
pl: Wymuś HTTP

en: Recommended if you have SSL
pl: Zalecane, jeżeli masz SSL

en: SSL options
pl: Opcje SSL

en: If you do not have SSL
pl: Jeżeli nie masz SSL

en: I know what I'm doing...
pl: Wiem, co robię...

en: Force the CDN Usage
pl: Wymuś użycie CDN

en: Your CDN domain
pl: Twoja domena CDN

en: Miscellaneous
pl: Różne

en: In the settings, caching is disabled for the front page
pl: W ustawieniach, buforowanie jest wyłączone dla strony głównej

en: The file advanced-cache.php needs to be updated, but the automatic process failed.
pl: Plik advanced-cache.php musi zostać zaktualizowany, ale automatyczny proces nie powiódł się.

en: The minification cache was deleted.
pl: Pamięć podręczna minifikacji została usunięta.

en: Refreshing the page to reflect changes...
pl: Odświeżanie strony w celu odzwierciedlenia zmian...

en: When selected, the site will use the device's built in Emoji
pl: Po wybraniu tej opcji strona będzie korzystać z wbudowanych w urządzenie Emoji

en: Remove meta information from page header
pl: Usuń meta informacje z nagłówka strony

en: Useful for debugging or to improve compatibility with some visual editors.
pl: Przydatne do debugowania lub do poprawy kompatybilności z niektórymi edytorami wizualnymi.

en: Load my JS files from the CDN, even when "defer for Pagespeed Insights" is enabled
pl: Wczytaj moje pliki JS z CDN, nawet jeśli włączona jest opcja "odroczenia dla Pagespeed Insights

en: e.g.: example.com
pl: np.: example.com

en: Add any external "domain" for JavaScript or CSS files that can be fetched and merged by WP-Optimize, e.g.: cdnjs.cloudflare.com
pl: Dodaj dowolną zewnętrzną "domenę" dla plików JavaScript lub CSS, które mogą być pobierane i łączone przez WP-Optimize, np.: cdnjs.cloudflare.com

en: List of external domains that can be fetched and merged:
pl: Lista zewnętrznych domen, które mogą być pobierane i łączone:

en: Examples: https://fonts.googleapis.com, https://fonts.gstatic.com
pl: Przykłady: https://fonts.googleapis.com, https://fonts.gstatic.com

en: Use the complete scheme (http:// or https://) followed by the domain name only (no file paths).
pl: Użyj pełnego schematu (http:// lub https://), po którym następuje tylko nazwa domeny (bez ścieżek do plików).

en: N/A
pl: Brak danych

en: CDN Options
pl: Opcje CDN

en: You are not allowed to run this command.
pl: Nie masz uprawnień do uruchomienia tego polecenia.

en: You may need it for some CDN plugins to work:
pl: Może być to potrzebne do działania niektórych wtyczek CDN:

note: translators: %s is an ajax command name
en: The command "%s" was not found
pl: Polecenie „%s” nie zostało znalezione

en: The security check failed; try refreshing the page.
pl: Kontrola bezpieczeństwa nie powiodła się. Spróbuj odświeżyć stronę.

en: List of browser agent strings which, if detected, will prevent caching
pl: Lista ciągów agentów przeglądarki, które w przypadku wykrycia zapobiegną buforowaniu

en: Cookies which, if present, will prevent caching (one per line)
pl: Pliki ciasteczka, które, jeśli są obecne, uniemożliwiają buforowanie (jeden na wiersz)

en: Loading tables list...
pl: Wczytywanie listy tabel...

en: Refresh data
pl: Odśwież dane

en: Loading data...
pl: Wczytywanie danych...

en: e.g.: /js/main.js
pl: np.: /js/main.js

en: Force HTTP or HTTPS on the assets generated by WP-Optimize Minify.
pl: Wymuś protokół HTTP lub HTTPS w zasobach generowanych przez WP-Optimize Minify.

en: Remove default WordPress and TinyMCE icons
pl: Usuń domyślne ikonki WordPress i TinyMCE

en: Remove resource hints, generator tag, shortlinks, manifest link, etc.
pl: Usuń wskazówki dotyczące zasobów, znacznika generatora, skróconych odnośników, odnośnika manifestu itp.

en: HTML, JavaScript and CSS will be loaded normally by WordPress.
pl: HTML, JavaScript i CSS będą wczytywane normalnie przez WordPressa.

en: Disable Minify for logged-in users
pl: Wyłącz Minify dla zalogowanych użytkowników

en: e.g.: /wp-content/themes/my-theme/css/custom-font.css
pl: np.: /wp-content/themes/my-theme/css/custom-font.css

en: If you force this, your JS files may not load for certain slow internet users on Google Chrome.
pl: Jeśli wymusisz tę zmianę, pliki JS mogą się nie wczytywać u niektórych wolniejszych użytkowników Internetu korzystających z przeglądarki Google Chrome.

en: However, you can define a CDN Domain below, in order to use it for all of the static assets "inside" your CSS and JS files.
pl: Możesz jednak zdefiniować domenę CDN poniżej, aby używać jej dla wszystkich zasobów statycznych „wewnątrz” plików CSS i JS.

note: translators: %1$s is opening anchor tag and %2$s is closing anchor tag
en: When the "Enable defer on processed JavaScript files" option is enabled, JavaScript and CSS files will not be loaded from the CDN due to %1$scompatibility%2$s reasons.
pl: Gdy opcja „Włącz opóźnianie przetworzonych plików JavaScript” jest włączona, pliki JavaScript i CSS nie będą wczytywane z CDN ze względu na %1$szgodność%2$s.

en: External URLs to merge
pl: Zewnętrzne adresy URL do scalenia

en: Use only the strictly minimum necessary domain names, (CDN or frequent embeds):
pl: Używaj wyłącznie ściśle określonych, minimalnych nazw domen (CDN lub częste osadzenia):

en: Preconnect
pl: Połączenie wstępne

en: Preconnect Headers
pl: Połączenie wstępne nagłówków

en: HTTP Headers
pl: Nagłówki HTTP

en: Automatically create HTTP headers for WP-O Minify-generated JS files
pl: Automatycznie twórz nagłówki HTTP dla plików JS generowanych przez WP-O Minify

en: Do not edit this if you are not sure what it is.
pl: Nie edytuj tego, jeśli nie jesteś pewien, co to jest.

en: Enable this option to see or edit those files.
pl: Włącz tę opcję, aby zobaczyć lub edytować te pliki.

en: Edit default exclusions
pl: Edytuj domyślne wykluczenia

en: Default exclusions
pl: Domyślne wykluczenia

en: CSS files
pl: Pliki CSS

en: Show information
pl: Pokaż informacje

en: JavaScript files
pl: Pliki JavaScript

en: List of processed files
pl: Lista przetwarzanych plików

en: Last Minify cache update:
pl: Ostatnia aktualizacja pamięci podręcznej Minify:

en: Minify cache size:
pl: Rozmiar pamięci podręcznej Minify:

en: Enable Minify
pl: Włącz Minify

en: Enable debug mode
pl: Włącz tryb debugowania

en: Preload Headers: Use this for preloading specific, high priority resources that exist across all of your pages.
pl: Wstępnie wczytaj nagłówki: Użyj tej opcji, aby wstępnie wczytać określone zasoby o wysokim priorytecie, które znajdują się na wszystkich Twoich stronach.

en: Preconnect Headers: This will add link headers to your HTTP response to instruct the browser to preconnect to other domains (e.g.: fonts, images, videos, etc)
pl: Połączenie wstępne nagłówków: Ta opcja spowoduje dodanie nagłówków łącza do odpowiedzi HTTP, aby poinstruować przeglądarkę, aby wstępnie połączyła się z innymi domenami (np. krojami pisma, obrazkami, filmami itp.)

en: Enable WP-O Minify JavaScript files Preload
pl: Włącz wstępne wczytywanie plików JavaScript w WP-O Minify

en: Automatically create HTTP headers for WP-O Minify-generated CSS files (when not inlined)
pl: Automatyczne tworzenie nagłówków HTTP dla plików CSS generowanych przez WP-O Minify (jeśli nie są wbudowane)

en: Enable WP-O Minify CSS files preloading
pl: Włącz wstępne wczytywanie plików CSS WP-O Minify

en: e.g.: /bootstrap.css
pl: np.: /bootstrap.css

en: IE incompatible files
pl: Pliki niezgodne z IE

en: e.g.: /wp-includes/js/jquery/jquery.js
pl: np.: /wp-includes/js/jquery/jquery.js

en: Files that have been consistently reported by other users to cause trouble when merged
pl: Pliki, które inni użytkownicy regularnie zgłaszali jako powodujące problemy podczas scalania

en: Known incompatible files
pl: Znane niezgodne pliki

en: By default, WP-Optimize excludes a list of files that are known to cause problems when minified or combined.
pl: Domyślnie WP-Optimize wyklucza listę plików, które mogą powodować problemy podczas minimalizacji lub łączenia.

en: There are no merged CSS files listed here, because you are inlining all CSS directly
pl: Nie ma tu żadnych scalonych plików CSS, ponieważ wszystkie pliki CSS są bezpośrednio wstawiane

en: Current cache path:
pl: Bieżąca ścieżka pamięci podręcznej:

en: Minify cache information
pl: Zminimalizuj informacje w pamięci podręcznej

en: If you are using an unsupported cache plugin, then you will also need to purge your page cache when doing this.
pl: Jeśli używasz nieobsługiwanej wtyczki pamięci podręcznej, musisz także wyczyścić pamięć podręczną strony.

en: Increment cache
pl: Zwiększ pamięć podręczną

en: This will also purge the page cache
pl: Spowoduje to również wyczyszczenie pamięci podręcznej strony

[ctx: "it" refers to the Minify feature.]
en: We will do our best to help you configure it.
pl: Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc Ci w konfiguracji.

[ctx: "it" refers to the Minify feature.]
en: If you encounter an issue and are not sure what to do, disable the feature and ask for help on the support forum.
pl: Jeśli napotkasz problem i nie będziesz wiedział, co zrobić, wyłącz tę funkcję i poproś o pomoc na forum wsparcia.

[ctx: "it" refers to the Minify feature.]
en: While enabling it will work just fine for most sites, it might need specific configuration to work properly on your website.
pl: Choć włączenie tej funkcji sprawdzi się w przypadku większości witryn, może wymagać specjalnej konfiguracji, aby działała prawidłowo na Twojej witrynie internetowej.

en: CSS, JavaScript and HTML minification is an advanced feature.
pl: Minifikacja CSS, JavaScript i HTML jest zaawansowaną funkcją.

en: Critical path CSS
pl: Ścieżka krytyczna CSS

en: Google Fonts
pl: Kroje pisma Google

en: The blog ID provided does not match the current blog.
pl: Podany identyfikator bloga nie pasuje do bieżącego bloga.

note: translators: %s: The number of files in the cache
en: Number of files: %s
pl: Liczba plików: %s

en: is_front_page (conditional)
pl: is_front_page (warunkowe)

en: Enable asynchronous CSS
pl: Włącz asynchroniczny CSS

en: Load the following CSS files asynchronously
pl: Wczytaj asynchronicznie następujące pliki CSS

en: Use this if you are having issues with a specific CSS file
pl: Użyj tego, jeśli masz problemy z konkretnym plikiem CSS

en: Any CSS files that match the paths below will be completely ignored.
pl: Wszystkie pliki CSS, które pasują do poniższych ścieżek zostaną całkowicie zignorowane.

en: When selected, any CSS files with the media type "print" will be removed.
pl: Po wybraniu tej opcji, wszystkie pliki CSS z typem mediów "print" zostaną usunięte.

en: Recommended if the CSS files are small enough.
pl: Zalecane, jeśli pliki CSS są wystarczająco małe.

en: Enable minification of CSS files
pl: Włącz minifikację plików CSS

en: CSS options
pl: Opcje CSS

en: Use this if you are having issues with a certain JavaScript file.
pl: Użyj tego, jeśli masz problemy z określonym plikiem JavaScript.

en: Enable minification of JavaScript files
pl: Włącz minifikację plików JavaScript

en: JavaScript options
pl: Opcje JavaScript

en: Never.
pl: Nigdy.

note: translators: %s is a file permissions code
en: The current permissions for WP-Optimize Minify are chmod %s.
pl: Aktualne uprawnienia dla WP-Optimize Minify to chmod %s.

en: Caching is enabled
pl: Buforowanie jest włączone

en: Caching is disabled
pl: Buforowanie jest wyłączone

note: translators: %s: The current cache size
en: Current cache size: %s
pl: Aktualny rozmiar pamięci podręcznej: %s

en: Page cache settings updated successfully.
pl: Ustawienia pamięci podręcznej stron zostały pomyślnie zaktualizowane.

en: Page cache purged successfully
pl: Pamięć podręczna strony została pomyślnie oczyszczona

en: Preloading URLs into cache...
pl: Wstępne wczytywanie adresów URL do pamięci podręcznej...

en: All URLs were preloaded into cache successfully
pl: Wszystkie adresy URL zostały pomyślnie wstępnie wczytane do pamięci podręcznej

en: Preloading is currently running in another process.
pl: Wstępne wczytywanie jest obecnie uruchomione w innym procesie.

en: This will be inlined after the above if your page matches the WP conditional is_front_page()
pl: Ten kod zostanie umieszczony po powyższym, jeśli Twoja strona spełnia warunek WP is_front_page()

en: Fallback CSS
pl: Zapasowy CSS

en: If you have multiple css files per media type, they may load out of order and break your design when loaded asynchronously.
pl: Jeśli masz wiele plików CSS dla danego rodzaju multimediów, mogą one wczytywać się w nieodpowiedniej kolejności i uszkodzić projekt, jeśli zostaną wczytane asynchronicznie.

en: Note that inline CSS won't work if this is active
pl: Należy pamiętać, że wbudowany CSS nie będzie działać, jeśli ta opcja jest włączona

en: Load all CSS files asynchronously
pl: Asynchronicznie wczytaj wszystkie pliki CSS

en: e.g. You may want to exclude 'fontawesome' or other libraries from the initial load
pl: np. Możesz chcieć wykluczyć bibliotekę „fontawesome” lub inne biblioteki z początkowego wczytywania

en: Any CSS files that match the paths below will be loaded asynchronously.
pl: Wszystkie pliki CSS pasujące do poniższych ścieżek zostaną wczytane asynchronicznie.

en: Exclude the following CSS files from processing
pl: Wyklucz następujące pliki CSS z przetwarzania

en: This is useful if you want to test your critical path CSS
pl: Przydatne, jeśli chcesz przetestować ścieżkę krytyczną CSS

en: Dequeue all CSS files
pl: Usuń z kolejki wszystkie pliki CSS

en: Enable if your site does not need specific print styles.
pl: Włącz, jeśli Twoja witryna nie wymaga określonych stylów drukowania.

en: Strip the "print" related stylesheets
pl: Usuń arkusze stylów związane z „print”

en: Inline CSS
pl: Wbudowany CSS

en: The stylesheets will be combined and minified to lower the number and size of requests.
pl: Arkusze stylów zostaną połączone i zminimalizowane w celu zmniejszenia liczby i rozmiaru żądań.

en: Any JavaScript files that match the paths below will be loaded asynchronously.
pl: Wszystkie pliki JavaScript pasujące do poniższych ścieżek zostaną wczytane asynchronicznie.

en: You can see / edit them in the Advanced tab.
pl: Można je zobaczyć / edytować w karcie Zaawansowane.

en: Some files known for causing issues when combined / minified are excluded by default.
pl: Niektóre pliki, których łączenie / minimalizacja powoduje problemy, są domyślnie wykluczane.

en: Any file present here will be loaded normally by WordPress
pl: Każdy plik znajdujący się tutaj zostanie normalnie wczytany przez WordPress

en: Any JavaScript files that match the paths below will be completely ignored
pl: Wszystkie pliki JavaScript pasujące do poniższych ścieżek zostaną całkowicie zignorowane

en: Exclude JavaScript from processing
pl: Wyklucz JavaScript z przetwarzania

en: The JavaScript files will be combined and minified to lower the number and size of requests.
pl: Pliki JavaScript zostaną połączone i zminimalizowane w celu zmniejszenia liczby i rozmiaru żądań.

en: Use if you want to exclude Font Awesome from page speed tests (PageSpeed Insights, GTMetrix...)
pl: Użyj, jeśli chcesz wykluczyć Font Awesome z testów szybkości strony (PageSpeed ​​Insights, GTMetrix...)

en: Asynchronously load the Font Awesome stylesheet using JavaScript
pl: Asynchroniczne wczytywanie arkusza stylów Font Awesome za pomocą JavaScript

en: Asynchronously load the Font Awesome CSS file
pl: Asynchroniczne wczytywanie pliku CSS Font Awesome

en: Choose how to include Font Awesome (only available if it has 'font-awesome' in the url):
pl: Wybierz sposób dołączenia Font Awesome (dostępne tylko, jeśli w adresie URL znajduje się „font-awesome”):

en: Use if you want to exclude the CSS from Google Fonts from performance tests.
pl: Użyj tej opcji, jeśli chcesz wykluczyć arkusz CSS z krojów pisma Google z testów wydajności.

en: Asynchronously load fonts from Google Fonts using JavaScript
pl: Asynchroniczne wczytywanie krojów pisma z krojów pisma Google za pomocą JavaScript

en: Will use 'preload' with LoadCSS polyfill
pl: Użyję „preload” z polyfillem LoadCSS

en: Asynchronously load CSS files from Google Fonts
pl: Asynchroniczne wczytywanie plików CSS z krojów pisma Google

en: Choose how to include fonts from Google Fonts on your pages, when available:
pl: Wybierz sposób umieszczania krojów pisma z krojów pisma Google na swoich stronach, jeśli są dostępne:

en: This improves speed when loading multiple fonts from Google Fonts.
pl: Zwiększa to szybkość wczytywania wielu krojów pisma z krojów pisma Google.

en: Merge fonts from Google Fonts into one request
pl: Połącz kroje pisma z krojami pisma Google w jedno żądanie

note: translators: %s is a plugin name
en: All caches from %s have also been purged.
pl: Wszystkie pamięci podręczne z %s również zostały usunięte.

en: Please contact your hosting provider.
pl: Skontaktuj się ze swoim dostawcą hostingu.

note: translators: %s is a file permissions code
en: If you need something more than %s for it to work, then your server is probably misconfigured.
pl: Jeśli do działania potrzebujesz czegoś więcej niż %s, to prawdopodobnie Twój serwer jest źle skonfigurowany.

note: translators: %s is a directory
en: WP-Optimize Minify needs write permissions on the folder %s.
pl: WP-Optimize Minify potrzebuje uprawnień zapisu do katalogu %s.

en: WP-Optimize Minify requires the PHP mbstring module to be installed on the server; please ask your web hosting company for advice on how to enable it on your server.
pl: Aby WP-Optimize Minify działało, na serwerze musi być zainstalowany moduł PHP mbstring. Aby dowiedzieć się, jak włączyć go na serwerze, skonsultuj się z dostawcą hostingu.

en: Purge minify cache
pl: Wyczyść pamięć podręczną Minify

en: All caches from WP-Optimize Minify have been purged.
pl: Cała pamięć podręczna WP-Optimize Minify została usunięta.

en: Your server uses Brotli compression instead of Gzip, which is good.
pl: Twój serwer używa kompresji Brotli zamiast Gzip, co jest dobre.

en: Copy and paste the following lines into the file:
pl: Skopiuj i wklej następujące wiersze do pliku:

en: Edit or create a file with the name advanced-cache.php
pl: Edytuj lub utwórz plik o nazwie advanced-cache.php

note: translators: %s is the path to advanced-cache.php folder
en: Please navigate, via FTP, to the folder - %s
pl: Proszę przejść przez FTP do katalogu - %s

en: It seems to be handled by Cloudflare.
pl: Wygląda na to, że tym problemem zajmuje się Cloudflare.

note: translators: %s is a file size
en: The file was compressed to %s using WP-Optimize
pl: Plik został skompresowany do %s przy użyciu WP-Optimize

en: All the compressed images were successfully marked as uncompressed.
pl: Wszystkie skompresowane obrazki zostały pomyślnie oznaczone jako nieskompresowane.

note: translators: %s is the backup file path
en: The backup file %s could not be deleted.
pl: Plik kopii zapasowej %s nie mógł zostać usunięty.

en: Comments are opened and the visitor saved his information.
pl: Komentarze są otwierane, a odwiedzający zapisują swoje informacje.

en: All the compressed images were successfully restored.
pl: Wszystkie skompresowane obrazki zostały pomyślnie odzyskane.

en: The selected image was successfully marked as compressed | The selected images were successfully marked as compressed
pl[0]: Wybrany obrazek został pomyślnie oznaczony jako skompresowany
pl[1]: Wybrane obrazki zostały pomyślnie oznaczone jako skompresowane
pl[2]: Wybranych obrazków zostało pomyślnie oznaczonych jako skompresowane

en: The selected image was successfully marked as uncompressed | The selected images were successfully marked as uncompressed
pl[0]: Wybrany obrazek został pomyślnie oznaczony jako nieskompresowany
pl[1]: Wybrane obrazki zostały pomyślnie oznaczone jako nieskompresowane
pl[2]: Wybranych obrazków zostało pomyślnie oznaczonych jako nieskompresowane

en: The image was restored successfully
pl: Obrazek został pomyślnie przywrócony

en: Do you want to restore the original images from the backup (where they exist?)
pl: Czy chcesz przywrócić oryginalne obrazki z kopii zapasowej (jeśli takowa istnieje?)

note: translators: %s is the site url
en: All the compressed images for the site %s were successfully marked as uncompressed.
pl: Wszystkie skompresowane obrazki dla witryny %s zostały pomyślnie oznaczone jako nieskompresowane.

note: translators: %s is the number of restored images.
en: %s compressed images were restored from their backup
pl: %s skompresowanych obrazków zostało przywróconych z kopii zapasowej

note: translators: %1$s is the number of restored images, %2$s is the site url.
en: %1$s compressed images were restored from their backup for the site %2$s
pl: %1$s skompresowanych obrazów zostało przywróconych z kopii zapasowej dla witryny %2$s

en: The file could not be copied; check your PHP error logs for details
pl: Nie udało się skopiować pliku. Sprawdź dzienniki błędów PHP, aby uzyskać więcej informacji

en: Please check your folder's permissions
pl: Proszę sprawdzić uprawnienia katalogu

en: The destination could not be written to.
pl: Nie można zapisać miejsca docelowego.

en: Mark all images as uncompressed
pl: Oznacz wszystkie obrazki jako nieskompresowane

en: The backup was not found; it may have been deleted or was already restored
pl: Kopia zapasowa nie została znaleziona. Możliwe, że została usunięta lub już przywrócona

en: The page cache was not purged.
pl: Pamięć podręczna strony nie została oczyszczona.

en: Gzip compression is already enabled.
pl: Kompresja Gzip jest już włączona.

en: or
pl: lub

en: Mark as uncompressed
pl: Oznacz jako nieskompresowane

en: days
pl: dni

en: More options
pl: Więcej opcji

en: Automatically delete image backups after
pl: Automatycznie usuń kopie zapasowe obrazków po

en: Delete all backup images now
pl: Usuń teraz wszystkie obrazki kopii zapasowej

en: The page cache was successfully purged.
pl: Pamięć podręczna strony została pomyślnie oczyszczona.

en: Mark as already compressed
pl: Oznacz jako już skompresowane

en: Only delete a table if you are sure of what you are doing, and after taking a backup.
pl: Usuń tabelę tylko wtedy, gdy masz pewność, co robisz i po wykonaniu kopii zapasowej.

en: WARNING - some plugins might not be detected as installed or activated if they are in unknown folders (for example premium plugins).
pl: OSTRZEŻENIE - niektóre wtyczki mogą nie zostać wykryte jako zainstalowane lub włączone, jeśli znajdują się w nieznanych katalogach (na przykład wtyczki Premium).

en: This image is marked as already compressed by another tool.
pl: Ten obrazek jest oznaczony jako już skompresowany przez inne narzędzie.

en: Please select the images you want to mark as already compressed from the "Uncompressed images" panel first
pl: Najpierw wybierz obrazki, które chcesz oznaczyć jako już skompresowane, z panelu „Nieskompresowane obrazki”

en: Please wait: updating information about the selected image.
pl: Proszę czekać: trwa aktualizacja informacji o wybranym obrazku.

en: WP-O cache directory was not found
pl: Nie znaleziono katalogu pamięci podręcznej WP-O

en: WP-O cache parent directory was not found
pl: Nie znaleziono katalogu nadrzędnego pamięci podręcznej WP-O

en: User is logged in
pl: Użytkownik jest zalogowany

en: Attempt to create subfolder within cache directory failed
pl: Próba utworzenia podkatalogu w katalogu pamięci podręcznej nie powiodła się

note: translators: %s is the number of bytes
en: Output is too small (less than %d bytes) to be worth caching
pl: Dane wyjściowe są zbyt małe (mniej niż %d bajtów), aby warto je było buforować

en: You should speak to your web hosting support to find how to enable it.
pl: Aby dowiedzieć się, jak włączyć tę funkcję, skontaktuj się ze wsparciem technicznym swojego hostingu.

en: Possible causes include that Apache (your webserver) is not configured to allow .htaccess files to take effect, or one of Apache modules - mod_filter or mod_deflate - is not active, or the webserver is configured to disallow Gzip compression.
pl: Możliwe przyczyny to: Apache (Twój serwer WWW) nie jest skonfigurowany tak, aby zezwalać na pliki .htaccess, jeden z modułów Apache - mod_filter lub mod_deflate - nie jest włączony lub serwer WWW jest skonfigurowany tak, aby nie zezwalać na kompresję Gzip.

en: It seems one of Apache modules - mod_filter or mod_deflate - is not active.
pl: Wygląda na to, że jeden z modułów Apache'a - mod_filter lub mod_deflate - nie jest włączony.

en: However, the test file we fetched was not Gzip-compressed.
pl: Jednak pobrany przez nas plik testowy nie został skompresowany programem Gzip.

en: We successfully added Gzip compression settings into .htaccess file.
pl: Pomyślnie dodaliśmy ustawienia kompresji Gzip do pliku .htaccess.

en: Gzip compression settings
pl: Ustawienia kompresji Gzip

en: How to use the cache feature
pl: Jak używać funkcji pamięci podręcznej

en: I need help / something is not working
pl: Potrzebuję pomocy / coś nie działa

en: I have an idea to improve WP-Optimize
pl: Mam pomysł jak ulepszyć WP-Optimize

en: Open the video in a new window
pl: Otwórz film w nowym oknie

en: Database cleaning
pl: Czyszczenie bazy danych

en: Number of files:
pl: Liczba plików:

en: Current cache size:
pl: Aktualny rozmiar pamięci podręcznej:

en: Premium Upgrade
pl: Ulepszenie Premium

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: Page cache is disabled.
pl: Pamięć podręczna strony jest wyłączona.

en: Watch our how to video below.
pl: Obejrzyj nasz film instruktażowy poniżej.

en: Not sure how to use the cache feature?
pl: Nie wiesz, jak korzystać z funkcji pamięci podręcznej?

en: Not sure how to use the image compression feature?
pl: Nie wiesz, jak korzystać z funkcji kompresji obrazka?

en: How to use the image compression feature
pl: Jak korzystać z funkcji kompresji obrazka

en: Cache supports WPML multilingual plugin and multiple currencies for WooCommerce
pl: Pamięć podręczna obsługuje wielojęzyczną wtyczkę WPML oraz wiele walut dla WooCommerce

en: Image compression
pl: Kompresja obrazka

en: Clears out unnecessary data, cleans up your tables and retrieves space lost to data fragmentation.
pl: Usuwa niepotrzebne dane, oczyszcza tabele i odzyskuje miejsce utracone w wyniku fragmentacji danych.

en: Thank you for updating WP-Optimize!
pl: Dziękujemy za aktualizację WP-Optimize!

en: Static file headers
pl: Nagłówki plików statycznych

en: Page cache
pl: Pamięć podręczna strony

en: Options can only be saved by network admin
pl: Opcje mogą być zapisane tylko przez administratora sieci

en: Feedback
pl: Uwagi

en: Preload
pl: Wczytuj wstępnie

en: Read the documentation
pl: Przeczytaj dokumentację

en: Caching
pl: Buforowanie

note: translators: %d: Number of URLs found translators: %d: number of urls
en: %d url found. | %d urls found.
pl[0]: Znaleziono %d adres URL.
pl[1]: Znaleziono %d adresy URL.
pl[2]: Znaleziono %d adresów URL.

en: Press this to see if any changes were made to your Gzip configuration
pl: Kliknij tutaj, aby sprawdzić, czy w konfiguracji Gzip wprowadzono jakieś zmiany

en: Cache video preview
pl: Podgląd pamięci podręcznej filmu

en: Loads a video hosted on vimeo.com
pl: Wczytuje film hostowany na vimeo.com

en: Loading URLs...
pl: Wczytywanie adresów URL...

en: Tasks for preload site urls created.
pl: Utworzono zadania wstępnego wczytywania adresów URL witryn.

en: Creating tasks for preload site urls.
pl: Tworzenie zadań służących do wstępnego wczytywania adresów URL witryn.

note: translators: %1$s: number of preloaded urls, %2$s: total number of urls
en: %1$s out of %2$s URL preloaded | %1$s out of %2$s URLs preloaded
pl[0]: %1$s z %2$s wstępnie wczytanego adresu URL
pl[1]: %1$s z %2$s wstępnie wczytanych adresów URL
pl[2]: %1$s z %2$s wstępnie wczytanych adresów URL

note: translators: %s is the last preload time translators: %s: last preload time
en: Last preload finished at %s
pl: Ostatnie wstępne wczytanie zakończyło się o %s

en: Browser static file caching settings (via headers)
pl: Ustawienia buforowania plików statycznych przeglądarki (za pośrednictwem nagłówków)

en: This action will trigger WP-Optimize to cache the site by visiting pages to preload them (so that they are ready the first time a human visitor wants them).
pl: Ta akcja spowoduje, że WP-Optimize zapisze witrynę w pamięci podręcznej poprzez odwiedzanie stron w celu ich wstępnego wczytania (dzięki czemu będą gotowe, gdy po raz pierwszy zechce z nich skorzystać człowiek).

en: Time after which a new cached version will be generated (0 = only when the cache is emptied)
pl: Czas, po którym zostanie wygenerowana nowa wersja w pamięci podręcznej (0 = tylko wtedy, gdy pamięć podręczna zostanie opróżniona)

en: Multilingual and multi-currency compatible
pl: Kompatybilny z wieloma językami i walutami

en: Cache your page and post for even more speed.
pl: Zapamiętaj swoją stronę i wpis, aby uzyskać jeszcze większą szybkość.

en: Compress your images for a much faster page load.
pl: Skompresuj obrazki, aby znacznie przyspieszyć wczytywanie strony.

note: translators: %1$s is an opening anchor tag, %2$s is a closing anchor tag, %3$s is an opening anchor tag, %4$s is a closing anchor tag
en: %1$sRead the full WP-Optimize documentation%2$s, or if you have any questions, please ask %3$sPremium support%4$s
pl: %1$sPrzeczytaj pełną dokumentację WP-Optimize%2$s lub jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z %3$sWsparciem Premium%4$s

[ctx: %s is replaced by a link tag]
note: translators: %1$s is opening anchor tag, %2$s is closing anchor tag
en: PS - check out our new improved Premium version %1$shere%2$s.
pl: PS - sprawdź naszą nową, ulepszoną wersję Premium %1$stutaj%2$s.

en: If you already have plugins for minifying, don't worry - WP-Optimize won't interfere unless you turn these options on.
pl: Jeśli masz już wtyczki do minifikacji, nie martw się - WP-Optimize nie będzie kolidować, dopóki nie włączysz tych opcji.

note: translators: %1$s is an opening anchor tag, %2$s is a closing anchor tag
en: Finally, please take a look at our %1$spremium version%2$s, which is packed full of additional speed enhancements to make your site go even faster!
pl: Na koniec zapoznaj się z naszą %1$swersją Premium%2$s, która zawiera mnóstwo dodatkowych udoskonaleń zwiększających szybkość działania Twojej witryny!

en: The team at WP-Optimize is working hard to make your site fast and efficient.
pl: Zespół WP-Optimize ciężko pracuje, aby Twoja witryna działała szybko i wydajnie.

en: Make your site fast & efficient
pl: Spraw, aby Twoja witryna była szybka i wydajna

en: Started preload...
pl: Rozpoczęto wstępne wczytywanie...

en: Same as cache lifespan
pl: Tak samo jak żywotność pamięci podręcznej

en: We could not determine if Gzip compression is enabled.
pl: Nie udało się ustalić, czy kompresja Gzip jest włączona.

note: Description of the plugin
en: WP-Optimize makes your site fast and efficient. It cleans the database, compresses images and caches pages. Fast sites attract more traffic and users.
pl: WP-Optimize sprawia, że ​​Twoja witryna jest szybka i wydajna. Czyści bazę danych, kompresuje obrazki i buforuje strony. Szybkie witryny przyciągają więcej ruchu i użytkowników.

note: Plugin Name of the plugin
en: WP-Optimize - Clean, Compress, Cache
pl: WP-Optimize – czyszczenie, kompresja, buforowanie

en: Check status again
pl: Sprawdź ponownie status

en: Days
pl: Dni

en: Hours
pl: Godziny

en: Cache settings
pl: Ustawienia pamięci podręcznej

en: Restore
pl: Przywróć

en: Compression options
pl: Opcje kompresji

en: Cache lifespan
pl: Żywotność pamięci podręcznej

en: Purge cache
pl: Wyczyść pamięć podręczną

en: Purge the cache
pl: Wyczyść pamięć podręczną

[ctx: a second example path using the wildcard (*) twice]
note: Translators: %s are examples of path using the wildcard translators: %1$s and %2$s are examples of path using the wildcard
en: *sample-path*
pl: *przykładowa ścieżka*

en: Preload now
pl: Wstępnie wczytaj teraz

en: Not sure what to choose?
pl: Nie wiesz, co wybrać?

en: Save changes
pl: Zapisz zmiany

en: Run now
pl: Uruchom teraz

en: Months
pl: Miesiące

en: Hide advanced options
pl: Ukryj zaawansowane opcje

en: Enable page caching
pl: Włącz buforowanie stron

en: No uncompressed images were found.
pl: Nie znaleziono nieskompresowanych obrazków.

en: Lazy-load
pl: Leniwe wczytywanie

en: Unused images and sizes
pl: Niewykorzystane obrazki i rozmiary

en: Serve cached pages to logged in users
pl: Wyświetlaj strony z pamięci podręcznej zalogowanym użytkownikom

en: Useful if your website has mobile-specific content.
pl: Przydatne, jeśli Twoja witryna zawiera treści przeznaczone specjalnie na urządzenia mobilne.

en: Generate separate files for mobile devices
pl: Generuj osobne pliki dla urządzeń mobilnych

en: Deletes the entire cache contents but keeps the page cache enabled.
pl: Usuwa całą zawartość pamięci podręcznej, ale pamięć podręczna stron pozostaje włączona.

en: You can tweak the settings below and in the advanced settings tab, if needed.
pl: Jeśli zajdzie taka potrzeba, możesz zmienić ustawienia poniżej oraz w karcie ustawień zaawansowanych.

en: WP-Optimize will automatically detect and configure itself optimally for your site.
pl: WP-Optimize automatycznie wykryje i optymalnie skonfiguruje się dla Twojej witryny.

en: This is all that's needed for caching to work.
pl: To wszystko, co jest potrzebne do działania buforowania.

en: If any of the above strings is found in the User-Agent HTTP header, then the requested page will not be cached.
pl: Jeżeli którykolwiek z powyższych ciągów zostanie znaleziony w nagłówku HTTP User-Agent, żądana strona nie zostanie zapisana w pamięci podręcznej.

en: List of browser agents strings or substrings that should not be served cached files (one per line)
pl: Lista ciągów znaków lub podciągów agentów przeglądarki, którym nie powinny być dostarczane pliki w pamięci podręcznej (jeden na wiersz)

en: List of cookies that will prevent caching when set.
pl: Lista plików ciasteczek, które po ustawieniu uniemożliwią buforowanie.

en: Use the wildcard * to exclude child URLs.
pl: Użyj symbolu wieloznacznego *, aby wykluczyć adresy URL podrzędne.

note: translators: %s is an example path
en: List paths (e.g. %s) that should not be cached (one per line)
pl: Wypisz ścieżki (np. %s), które nie powinny być buforowane (jedna na wiersz)

en: URLs to exclude from caching
pl: Adresy URL do wykluczenia z buforowania

en: Select schedule type
pl: Wybierz rodzaj harmonogramu

en: The scheduled preloading will run automatically in your chosen time period.
pl: Zaplanowane wstępne wczytywanie zostanie uruchomione automatycznie w wybranym przez Ciebie przedziale czasowym.

en: Activate scheduled cache preloading
pl: Włącz zaplanowane wstępne wczytywanie pamięci podręcznej

en: Schedule preloader
pl: Harmonogram wstępnego wczytywania

en: If a sitemap is available, then it will be used to determine which content gets cached.
pl: Jeśli mapa witryny jest dostępna, zostanie ona użyta do określenia, jaka treść zostanie zapisana w pamięci podręcznej.

en: Empty or 0 values disable the headers.
pl: Wartości puste lub 0 powodują wyłączenie nagłówków.

en: WP-Optimize image settings
pl: Ustawienia obrazka WP-Optimize

en: Read our article "Lossy vs Lossless image compression"
pl: Przeczytaj nasz artykuł „Kompresja obrazka stratna i bezstratna”

en: Remove selected sizes
pl: Usuń wybrane rozmiary

en: Take control of WordPress image sizes with WP-Optimize Premium.
pl: Przejmij kontrolę nad rozmiarami obrazków WordPress dzięki WP-Optimize Premium.

en: These image sizes were used by some of the themes or plugins installed previously and they remain within your database.
pl: Te rozmiary obrazków były używane przez niektóre motywy lub wtyczki zainstalowane wcześniej i pozostają one w Twojej bazie danych.

en: Manage unused images with WP-Optimize Premium.
pl: Zarządzaj nieużywanymi obrazkami za pomocą WP-Optimize Premium.

en: Unused images
pl: Nieużywane obrazki

en: Skip image classes
pl: Pomiń klasy obrazków

en: Image sizes
pl: Rozmiary obrazków

en: Registered image sizes
pl: Zarejestrowane rozmiary obrazka

en: Unused image sizes
pl: Niewykorzystane rozmiary obrazka

en: Show compression meta-box on an image's dashboard media page.
pl: Wyświetla meta-pole kompresji na stronie multimediów w kokpicie obrazka.

en: Iframes and Videos
pl: Iframy i filmy

en: Read more about custom image sizes here.
pl: Więcej informacji o własnych rozmiarach obrazka znajdziesz tutaj.

en: Enable Lazy-loading with WP-Optimize Premium.
pl: Włącz leniwe wczytywanie z WP-Optimize Premium.

en: Follow this link to read more about lazy-loading images and video
pl: Kliknij ten odnośnik, aby dowiedzieć się więcej o leniwym wczytywaniu obrazków i filmów

en: Lazy-load images
pl: Leniwe wczytywanie obrazków

en: Select all
pl: Zaznacz wszystko

en: Saved options
pl: Zapisane opcje

en: Maximum compression
pl: Maksymalna kompresja

en: Clear compression statistics
pl: Wyczyść statystyki kompresji

en: Average savings per image
pl: Średnia oszczędność na obrazku

en: Size savings
pl: Oszczędność rozmiaru

en: Images completed
pl: Obrazki ukończone

en: Compress the selected images
pl: Kompresja wybranych obrazków

en: Uncompressed images
pl: Nieskompresowane obrazki

en: Preserve EXIF data
pl: Zachowaj dane EXIF

en: Backup original images
pl: Kopia zapasowa oryginalnych obrazków

en: Can keep EXIF data
pl: Możliwość zachowania danych EXIF

en: Failed to save options
pl: Nie udało się zapisać opcji

en: Automatically compress newly-added images
pl: Automatyczna kompresja nowo dodanych obrazków

en: Keep EXIF data
pl: Zachowaj dane EXIF

en: Show advanced options
pl: Pokaż opcje zaawansowane

en: Best image quality
pl: Najlepsza jakość obrazka

en: Prioritize maximum compression
pl: Nadaj priorytet maksymalnej kompresji

en: View logs
pl: Zobacz log

en: Time elapsed
pl: Czas, jaki upłynął

en: Download log file
pl: Pobierz pliku dziennika

en: Other options
pl: Inne opcje

en: Images
pl: Obrazki

en: Compress
pl: Kompresuj

en: Select none
pl: Odznacz wszystko

en: Close
pl: Zamknij

en: Maximum Compression
pl: Maksymalna kompresja

en: Service provider
pl: Dostawca usług

en: Prioritize retention of detail
pl: Priorytetowe traktowanie zachowania szczegółów

en: Restore original
pl: Przywróć oryginał

en: Compress images
pl: Kompresuj obrazki

en: View Image
pl: Zobacz obrazek

en: Backup original
pl: Kopia zapasowa oryginału

en: Custom
pl: Własna

note: translators: %d: number of images compressed
en: A total of %d image(s) were successfully compressed in this iteration.
pl: Łącznie %d obrazków zostało pomyślnie skompresowanych w tej iteracji.

en: Please select the images you want compressed from the "Uncompressed images" panel first
pl: Najpierw wybierz obrazki, które chcesz skompresować, z panelu „Nieskompresowane obrazki”

en: Please wait while the request is being processed
pl: Proszę czekać, trwa przetwarzanie żądania

en: Images pending
pl: Obrazki oczekujące

en: Compressing images
pl: Kompresowanie obrazków

en: Refresh image list
pl: Odśwież listę obrazków

en: The original images are stored alongside the compressed images, you can visit the edit screen of the individual images in the Media Library to restore them.
pl: Oryginalne obrazki są przechowywane obok obrazków skompresowanych. Aby je przywrócić, możesz przejść do ekranu edycji poszczególnych obrazków w Multimediach.

en: Compression service
pl: Usługa kompresji

en: The selected images are being processed; please do not close the browser
pl: Wybrane obrazy są przetwarzane. Proszę nie zamykać przeglądarki

en: Lazy Loading
pl: Powolne ładowanie

en: Make your site run faster by only loading parts of a web-page when it is visible to the user
pl: Przyspiesz działanie swojej witryny, wczytując tylko fragmenty strony internetowej widoczne dla użytkownika

note: translators: %s - number of deleted orphaned relationship data
en: %s orphaned relationship data deleted | %s orphaned relationship data deleted
pl[0]: Usunięto dane %s osieroconej relacji
pl[1]: Usunięto dane %s osieroconych relacji
pl[2]: Usunięto dane %s osieroconych relacji

en: Preview, select and remove data and records available for optimization from the database
pl: Podgląd, wybór i usuwanie danych i rekordów dostępnych do optymalizacji z bazy danych

en: Optimization Preview
pl: Podgląd optymalizacji

note: translators: %s is the word "enabled" in bold
en: enabled
pl: włączone

en: Expiration time:
pl: Czas wygaśnięcia:

en: Gzip compression is currently DISABLED.
pl: Kompresja Gzip jest obecnie WYŁĄCZONA.

en: Gzip compression is currently ENABLED.
pl: Kompresja Gzip jest obecnie WŁĄCZONA.

en: Belongs to:
pl: Należy do:

en: Please use valid values.
pl: Proszę użyć prawidłowych wartości.

en: Gzip compression
pl: Kompresja Gzip

note: translators: %s is the number of deleted orphaned tables
en: %s orphaned table deleted | %s orphaned tables deleted
pl[0]: %s usunięto osieroconą tabelę
pl[1]: %s usunięto osierocone tabele
pl[2]: %s usunięto osieroconych tabel

en: Update
pl: Aktualizuj

en: inactive
pl: nieaktywny

en: hour(s)
pl: godzina/godziny

en: Cache
pl: Pamięć podręczna

en: Remove
pl: Usuń

en: day(s)
pl: dzień/dni

note: translators: %s is the word "disabled" in bold
en: disabled
pl: wyłączono

en: Tables
pl: Tabele

en: not installed
pl: nie zainstalowano

en: Useful links
pl: Przydatne linki

en: Help
pl: Pomoc

en: Database
pl: Baza danych

en: Take a backup with UpdraftPlus before any actions upon tables (recommended).
pl: Przed podjęciem jakichkolwiek działań na tabelach wykonaj kopię zapasową za pomocą UpdraftPlus (zalecane).

en: Team lead
pl: Lider zespołu

en: Support & FAQs
pl: Wsparcie i Najczęściej zadawane pytanie

en: Please use positive integers.
pl: Proszę używać liczb całkowitych dodatnich.

en: Support / FAQs
pl: Wsparcie / Najczęściej zadawane pytania

note: translators: %s is the number of tables
en: Deleting %s orphaned table was unsuccessful | Repairing %s orphaned tables were unsuccessful
pl[0]: Usunięcie %s osieroconej tabeli nie powiodło się
pl[1]: Naprawianie %s osieroconych tabel nie powiodło się
pl[2]: Naprawianie %s osieroconych tabel nie powiodło się

en: Delete orphaned database tables
pl: Usuń osieroconą tabelę bazy danych

en: We can't definitely determine Gzip status as API doesn't return correct answer.
pl: Nie możemy jednoznacznie określić statusu Gzip, ponieważ API nie zwraca prawidłowej odpowiedzi.

en: We successfully updated your .htaccess file.
pl: Pomyślnie zaktualizowaliśmy plik .htaccess.

en: Browser static caching settings already exists in the .htaccess file
pl: Ustawienia statycznego buforowania przeglądarki znajdują się już w pliku .htaccess

en: WordPress core
pl: WordPress

en: Follow this link to read the article about how to enable browser cache with your server software.
pl: Kliknij ten odnośnik, aby przeczytać artykuł o tym, jak włączyć pamięć podręczną przeglądarki w oprogramowaniu serwerowym.

note: translators: %s is the word "enabled" in bold translators: %s is the word "disabled" in bold
en: Browser static file caching headers are currently %s.
pl: Nagłówki buforowania plików statycznych przeglądarki to obecnie %s.

en: Follow this link to get more information.
pl: Aby uzyskać więcej informacji, kliknij ten odnośnik.

en: Browser static file caching uses HTTP response headers to advise a visitor's browser to cache non-changing files for a while, so that it doesn't attempt to retrieve them upon every visit.
pl: Buforowanie statycznych plików przeglądarki wykorzystuje nagłówki odpowiedzi HTTP, aby poinformować przeglądarkę odwiedzającego o konieczności buforowania niezmiennych plików na pewien czas, dzięki czemu nie będzie ona próbowała ich pobrać przy każdej wizycie.

en: Follow this link to read the article about how to enable Gzip compression with your server software.
pl: Kliknij ten odnośnik, aby przeczytać artykuł o tym, jak włączyć kompresję Gzip w oprogramowaniu serwerowym.

en: Follow this link to get more information about Gzip compression.
pl: Więcej informacji na temat kompresji Gzip znajdziesz, klikając ten odnośnik.

en: Schedule Cleaning
pl: Zaplanuj czyszczenie

en: Read our FAQ here
pl: Przeczytaj nasze Najczęściej zadawane pytania tutaj

en: Name
pl: Nazwa

en: You have no permissions to manage WP-Optimize settings.
pl: Nie masz uprawnień do zarządzania ustawieniami WP-Optimize.

en: You have no permissions to run optimizations.
pl: Nie masz uprawnień do uruchamiania optymalizacji.

en: Repair corrupted tables here.
pl: Napraw uszkodzone tabele tutaj.

en: Remove all transient options (not only expired)
pl: Usuń wszystkie opcje przejściowe (nie tylko wygasłe)

en: Saving optimized image
pl: Zapisywanie zoptymalizowanego obrazka

en: Backing up original image
pl: Tworzenie kopii zapasowej oryginalnego obrazka

en: Compress Image
pl: Kompresja obrazka

en: Please wait: compressing the selected image.
pl: Proszę czekać: kompresja wybranego obrazka.

en: Post ID
pl: Identyfikator wpisu

en: Successful
pl: Zakończono z powodzeniem

en: Please try again later.
pl: Proszę spróbować ponownie później.

en: Comment
pl: Komentarz

en: Date
pl: Data

en: no title
pl: bez tytułu

en: Meta Key
pl: Klucz meta

en: Title
pl: Tytuł

en: Meta Value
pl: Wartość Meta

en: Author
pl: Autor

en: Value
pl: Wartość

note: translators: %1$s is the error code, %2$s is the error message
en: Failed with error code %1$s - %2$s
pl: Niepowodzenie z kodem błędu %1$s - %2$s

en: Connecting to the Smush API server, please wait
pl: Trwa łączenie z serwerem API Smush, proszę czekać

en: Log file does not exist or could not be read
pl: Plik dziennika nie istnieje lub nie można go odczytać

en: Pending tasks cleared successfully
pl: Zadania oczekujące zostały pomyślnie wyczyszczone

en: Pending tasks could not be cleared
pl: Nie udało się wyczyścić oczekujących zadań

en: Stats cleared successfully
pl: Statystyki zostały pomyślnie wyczyszczone

en: Stats could not be cleared
pl: Nie udało się wyczyścić statystyk

en: Options updated successfully
pl: Opcje zaktualizowano pomyślnie

en: Log events into a log file
pl: Rejestruj zdarzenia w pliku dziennika

en: ID
pl: Identyfikator

note: translators: %s: Number of corrupted tables
en: Your database has %s corrupted table. | Your database has %s corrupted tables.
pl[0]: W bazie danych %s tabela jest uszkodzona.
pl[1]: W bazie danych %s tabele są uszkodzone.
pl[2]: W bazie danych %s tabel jest uszkodzonych.

note: translators: %1$d is the number of expired transient options, %2$d is the number of all transient options across network
en: %1$d of %2$d network-wide transient option found | %1$d of %2$d network-wide transient options found
pl[0]: Znaleziono %1$d z %2$d opcji przejściowej w całej sieci
pl[1]: Znaleziono %1$d z %2$d opcji przejściowych w całej sieci
pl[2]: Znaleziono %1$d z %2$d opcji przejściowych w całej sieci

note: translators: %d is the number of sites
en: across %d site | across %d sites
pl[0]: w obrębie %d witryny
pl[1]: w obrębie %d witryn
pl[2]: w obrębie %d witryn

note: translators: %1$s is the number of expired transient options, %2$s is the number of all transient options
en: %1$s of %2$s transient option expired | %1$s of %2$s transient options expired
pl[0]: %1$s z %2$s opcji przejściowej wygasła
pl[1]: %1$s z %2$s opcji przejściowych wygasła
pl[2]: %1$s z %2$s opcji przejściowych wygasła

en: No spam or trashed comments found
pl: Nie znaleziono spamu ani komentarzy przeniesionych do kosza

en: Preview found items
pl: Podgląd znalezionych elementów

en: Processing response
pl: Przetwarzanie odpowiedzi

en: Connecting to API server
pl: Łączenie z serwerem API

en: Comment ID
pl: Identyfikator komentarza

en: An unexpected response was received from the server.
pl: Otrzymano nieoczekiwaną odpowiedź z serwera.

en: There was no scheduled optimization
pl: Nie było zaplanowanej optymalizacji

note: translators: %s is the last schedule optimization run date. translators: %s is the last scheduled optimization date.
en: Last scheduled optimization was at %s
pl: Ostatnia zaplanowana optymalizacja miała miejsce w %s

en: Scheduled clean-up
pl: Zaplanowane czyszczenie

en: Repair database tables
pl: Napraw tabele bazy danych

en: No corrupted tables found
pl: Nie znaleziono uszkodzonych tabel

note: translators: %s is number of tables
en: Repairing %s table was unsuccessful | Repairing %s tables were unsuccessful
pl[0]: Naprawa %s tabeli nie powiodła się
pl[1]: Naprawa %s tabel nie powiodła się
pl[2]: Naprawa %s tabel nie powiodła się

note: translators: %s is number of tables repaired.
en: %s table repaired | %s tables repaired
pl[0]: %s tabela naprawiona
pl[1]: %s tabele naprawione
pl[2]: %s tabel naprawionych

en: Repair
pl: Napraw

note: translators: %s is the number of corrupted tables translators: %s is number of corrupted tables
en: %s corrupted table found | %s corrupted tables found
pl[0]: Znaleziono %s uszkodzoną tabelę
pl[1]: Znaleziono %s uszkodzone tabele
pl[2]: Znaleziono %s uszkodzonych tabel

en: Add logging destination
pl: Dodaj miejsce docelowe rejestrowania

en: Take control of clean-ups: Upgrade to Premium for a more powerful and flexible scheduler
pl: Przejmij kontrolę nad czyszczeniem: uaktualnij do wersji Premium, aby uzyskać bardziej wydajny i elastyczny harmonogram

en: Enter email for logs here
pl: Wpisz tutaj adres e-mail dla dzienników

en: Before saving, you need to complete the currently incomplete settings (or remove them).
pl: Przed zapisem należy uzupełnić niekompletne w danej chwili ustawienia (lub je usunąć).

en: Are you sure you want to remove this logging destination?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć to miejsce docelowe logowania?

en: Inactive
pl: Nieaktywne

en: Destination
pl: Cel

en: Options
pl: Opcje

en: Remember to save your settings so that your changes take effect.
pl: Pamiętaj o zapisaniu ustawień, aby zmiany zostały wprowadzone.

note: translators: %s is number of Non InnoDB tables
en: Other tables will be optimized (%s).
pl: Pozostałe tabele zostaną zoptymalizowane (%s).

note: translators: %s is the retention period in weeks
en: Clean auto draft posts which are older than %s weeks
pl: Wyczyść automatyczne szkice wpisów starszych niż %s tygodni(e)

en: How many last records store?
pl: Ile jest przechowywanych ostatnich rekordów?

note: translators: %s is the number of orphaned user metadata deleted
en: %s orphaned user metadata deleted | %s orphaned user metadata deleted
pl[0]: Usunięto %s osierocone metadane użytkownika
pl[1]: Usunięto %s osierocone metadane użytkownika
pl[2]: Usunięto %s osieroconych metadanych użytkownika

en: Run optimizations
pl: Uruchom optymalizacje

en: Automatic backup before optimizations
pl: Automatyczna kopia zapasowa przed optymalizacją

en: Search for table
pl: Wyszukaj tabelę

en: Please, select settings file.
pl: Proszę wybrać plik ustawień.

en: Premium / Plugin family
pl: Premium / Rodzina wtyczek

en: Tables not found.
pl: Nie znaleziono tabel.

en: Thank you for installing WP-Optimize!
pl: Dziękujemy za zainstalowanie WP-Optimize!

en: go back
pl: wróć

note: translators: %d is number of overdue cron jobs
en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Find out more.
pl: Dowiedz się więcej.

note: translators: %d is number of overdue cron jobs
en: Read this page for a guide to possible causes and how to fix it.
pl: Przeczytaj tę stronę aby uzyskać przewodnik po możliwych przyczynach i sposobie ich naprawienia..

en: New feature: WP-Optimize Premium can now optimize all sites within a multisite install, not just the main one.
pl: Nowa funkcja: WP-Optimize Premium może teraz optymalizować wszystkie witryny w ramach instalacji wielowitrynowej, a nie tylko witrynę główną.

en: WP-Optimize (Free) has been de-activated, because WP-Optimize Premium is active.
pl: WP-Optimize (bezpłatny) został wyłączony, ponieważ włączony jest WP-Optimize Premium.

en: Highly efficient way to manage, optimize, update and backup multiple websites from one place.
pl: Wysoce wydajny sposób zarządzania, optymalizacji, aktualizacji i tworzenia kopii zapasowych wielu witryn internetowych z jednego miejsca.

en: Only Network Administrator can activate the WP-Optimize plugin.
pl: Tylko administrator sieci może włączyć wtyczkę WP-Optimize.

en: Our other plugins
pl: Nasze pozostałe wtyczki

en: Optimize individual tables
pl: Zoptymalizuj poszczególne tabele

en: No
pl: Nie

en: Installed
pl: Zainstalowano

en: Free
pl: Darmowy

en: Scheduled clean-up settings
pl: Zaplanowane ustawienia czyszczenia

en: No site-wide transient options found
pl: Nie znaleziono opcji przejściowych dla całej witryny

en: Choose from a number of advanced options, like the ability to optimize individual DB tables
pl: Wybierz spośród wielu zaawansowanych opcji, takich jak możliwość optymalizacji poszczególnych tabel bazy danych

en: More choice and flexibility
pl: Większy wybór i elastyczność

en: Enhanced logging and reporting
pl: Ulepszone rejestrowanie i raportowanie

en: Save time managing multiple sites from the WP command line
pl: Oszczędzaj czas na zarządzaniu wieloma witrynami z linii poleceń WP

en: Sophisticated scheduling
pl: Zaawansowane planowanie

en: Multisite support
pl: Wsparcie dla trybu Multisite

en: Yes
pl: Tak

en: Upgrade now
pl: Aktualizuj teraz

en: Premium support
pl: Pomoc techniczna premium

en: Ask a pre-sales question
pl: Zadaj pytanie przedsprzedażne

en: Clean all trashed posts
pl: Wyczyść wszystkie wpisy przeniesione do kosza

en: UpdraftCentral – save hours managing multiple WP sites from one place
pl: UpdraftCentral – oszczędzaj godziny na zarządzaniu wieloma witrynami WP z jednego miejsca

en: Try for free
pl: Wypróbuj za darmo

en: UpdraftPlus – the ultimate protection for your site, hard work and business
pl: UpdraftPlus – najlepsza ochrona Twojej witryny, ciężkiej pracy i firmy

en: Get your specific queries addressed directly by our experts
pl: Uzyskaj bezpośrednią odpowiedź na swoje pytania od naszych ekspertów

en: Send log messages to three additional locations: Slack, Syslog and Simple History
pl: Wysyłaj komunikaty dziennika do trzech dodatkowych lokalizacji: Slack, Syslog i Simple History

en: Control with WP-CLI
pl: Sterowanie za pomocą WP-CLI

en: UpdraftCentral Dashboard
pl: Kokpit UpdraftCentral

en: Remove unwanted images
pl: Usuń niechciane obrazki

en: A more advanced scheduling system to make regular routine optimizations whenever you prefer
pl: Bardziej zaawansowany system planowania umożliwiający regularne optymalizowanie rutynowych zadań w dogodnym dla Ciebie czasie

en: Remove images that have been orphaned or are no longer in use
pl: Usuń obrazki, które zostały porzucone lub nie są już używane

en: Perform optimizations on single tables
pl: Przeprowadź optymalizację pojedynczych tabel

en: Optimize any site (or combination of sites) on your WordPress Multisite or network
pl: Zoptymalizuj dowolną witrynę (lub kombinację witryn) w swoim wielowitrynowym WordPressie lub sieci

en: WP-Optimize free / premium comparison
pl: Porównanie WP-Optimize darmowy / Premium

en: Remove trashed posts
pl: Usuń wpisy przeniesione do kosza

en: Store the most recent log entries in the WordPress database
pl: Przechowuj najnowsze wpisy dziennika w bazie danych WordPress

en: Optimize InnoDB tables anyway.
pl: Zoptymalizuj tabele InnoDB w każdym przypadku.

en: No Akismet comment meta rows in your database
pl: Brak wierszy meta komentarzy Akismet w Twojej bazie danych

en: Remove orphaned attachments
pl: Usuń porzucone załączniki

en: No orphaned attachments found
pl: Nie znaleziono porzuconych załączników

en: Log events to email
pl: Rejestruj zdarzenia w wiadomościach e-mail

en: Please upload a valid settings file.
pl: Proszę przesłać prawidłowy plik ustawień.

en: Warning: you should read the FAQ on the risks of this operation first.
pl: Ostrzeżenie: najpierw należy przeczytać Najczęściej zadawane pytania dotyczące ryzyka związanego z tą operacją.

note: translators: %s is a number of unused Akismet comment metadata
en: %s unused Akismet comment meta rows in your database | %s unused Akismet meta rows in your database
pl[0]: %s nieużywany wiersz meta komentarzy Akismet w Twojej bazie danych
pl[1]: %s nieużywane wiersze metadanych Akismet w Twojej bazie danych
pl[2]: %s nieużywanych wierszy metadanych Akismet w Twojej bazie danych

en: Remove auto-draft posts
pl: Usuń automatycznie tworzone szkice wpisów

en: Clean all auto-draft posts
pl: Wyczyść wszystkie automatycznie tworzone szkice wpisów

note: translators: %s: number of orphaned attachments
en: %s orphaned attachment found | %s orphaned attachments found
pl[0]: Znaleziono %s porzucony załącznik
pl[1]: Znaleziono %s porzucone załączniki
pl[2]: Znaleziono %s porzuconych załączników

note: translators: %s: number of sites translators: %s is the number of sites translators: %s is a number of sites translators: %s - number of sites translators: %s is number of sites translators: %s is the number sites
en: across %s site | across %s sites
pl[0]: w obrębie %s witryny
pl[1]: w obrębie %s witryn
pl[2]: w obrębie %s witryn

note: translators: %s: number of orphaned attachments
en: %s orphaned attachment deleted | %s orphaned attachments deleted
pl[0]: Usunięto %s porzucony załącznik
pl[1]: Usunięto %s porzucone załączniki
pl[2]: Usunięto %s porzuconych załączników

en: WP-Optimize Premium comes with a feature to easily remove orphaned images, or images that exceed a certain size from your website.
pl: WP-Optimize Premium oferuje funkcję umożliwiającą łatwe usuwanie z witryny internetowej porzuconych obrazków lub obrazków przekraczających określony rozmiar.

en: Remove unwanted images for better site performance.
pl: Usuń niechciane obrazki, aby poprawić wydajność witryny.

en: Perform optimizations while your visitors sleep
pl: Wykonuj optymalizacje, gdy Twoi goście śpią

en: Initialised
pl: Zainicjowano

en: Active
pl: Włączono

en: Optimization complete
pl: Optymalizacja zakończona

en: You may wish to run a backup before optimizing.
pl: Przed optymalizacją możesz wykonać kopię zapasową.

en: Follow this link to install UpdraftPlus, to take a backup before optimization
pl: Aby zainstalować UpdraftPlus i wykonać kopię zapasową przed optymalizacją, kliknij poniższy odnośnik

en: Take a backup with UpdraftPlus before doing this
pl: Przed wykonaniem tej czynności wykonaj kopię zapasową za pomocą UpdraftPlus

en: An unexpected response was received.
pl: Otrzymano nieoczekiwaną odpowiedź.

en: Backup before running optimizations
pl: Przed uruchomieniem optymalizacji wykonaj kopię zapasową

en: Please update UpdraftPlus to the latest version.
pl: Zaktualizuj UpdraftPlus do najnowszej wersji.

en: UpdraftPlus needs to be updated to 1.12.33 or higher in order to backup the database before optimization.
pl: Aby wykonać kopię zapasową bazy danych przed optymalizacją, należy zaktualizować UpdraftPlus do wersji 1.12.33 lub nowszej.

en: Logging settings
pl: Ustawienia rejestrowania

note: translators: %s is number of tables
en: Tables will be optimized (%s).
pl: Tabele zostaną zoptymalizowane (%s).

en: Auto backup option updated.
pl: Zaktualizowano opcję automatycznej kopii zapasowej.

en: Optimizing table:
pl: Tabela optymalizująca:

en: Whether manually or on a schedule, these settings apply whenever a relevant optimization is run.
pl: Niezależnie od tego, czy ustawienia te zostaną wprowadzone ręcznie, czy według harmonogramu, ustawienia te będą obowiązywać za każdym razem, gdy zostanie uruchomiona odpowiednia optymalizacja.

en: Remove spam and trashed comments
pl: Usuń spam i komentarze przeniesione do kosza

note: translators: %s is the number of weeks
en: Remove spam and trashed comments which are older than %d weeks
pl: Usuń spam i komentarze przeniesione do kosza starsze niż %d tygodni(e)

en: Log events into the PHP error log
pl: Rejestruj zdarzenia w dzienniku błędów PHP

en: Optimizations
pl: Optymalizacje

en: Run optimization
pl: Uruchom optymalizację

en: Get UpdraftPlus
pl: Pobierz UpdraftPlus

en: Trackbacks have now been enabled on all current and previously published posts.
pl: Trackbacki zostały teraz włączone we wszystkich bieżących i wcześniej opublikowanych wpisach.

en: Trackbacks have now been disabled on all current and previously published posts.
pl: Trackbacki zostały wyłączone we wszystkich bieżących i wcześniej opublikowanych wpisach.

en: Newsletter
pl: Biuletyn

en: Dismiss
pl: Odrzuć

en: Optimization
pl: Optymalizacja

en: Sign up
pl: Zarejestruj się

en: Optimize
pl: Optymalizuj

note: translators: %s is number of months
en: Dismiss (for %s months)
pl: Wyłącz (przez %s miesięcy)

en: Get UpdraftCentral
pl: Pobierz UpdraftCentral

en: Go there
pl: Przejdź tam

en: notice image
pl: notatka obrazowa

en: Comments
pl: Komentarze

en: Go
pl: Przejdź

en: Run all selected optimizations
pl: Uruchom wszystkie wybrane optymalizacje

en: Comments have now been disabled on all current and previously published posts.
pl: Możliwość komentowania została wyłączona we wszystkich bieżących i wcześniej opublikowanych wpisach.

en: Comments have now been enabled on all current and previously published posts.
pl: Możliwość komentowania została włączona we wszystkich bieżących i wcześniej opublikowanych wpisach.

en: Use these buttons to enable or disable any future trackbacks on all your previously published posts.
pl: Użyj tych przycisków, aby włączyć lub wyłączyć przyszłe trackbacki we wszystkich wcześniej opublikowanych wpisach.

en: Trackbacks
pl: Trackbacki

en: No trashed posts found
pl: Nie znaleziono żadnych wpisów przeniesionych do kosza

en: UpdraftPlus is the world's most trusted backup plugin, from the owners of WP-Optimize.
pl: UpdraftPlus to najbardziej zaufana na świecie wtyczka do tworzenia kopii zapasowych, stworzona przez właścicieli WP-Optimize.

en: Make sure you backup before you optimize your database
pl: Przed optymalizacją bazy danych upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową

en: Use these buttons to enable or disable any future comments on all your previously published posts.
pl: Użyj tych przycisków, aby włączyć lub wyłączyć komentarze do wszystkich wcześniej opublikowanych wpisów.

en: No trashed comments found
pl: Nie znaleziono żadnych komentarzy przeniesionych do kosza

note: translators: %s is the number of trashed comments
en: %s trashed comment found | %s trashed comments found
pl[0]: Znaleziono %s komentarz przeniesiony do kosza
pl[1]: Znaleziono %s komentarze przeniesione do kosza
pl[2]: Znaleziono %s komentarzy przeniesionych do kosza

note: translators: %s is the number of trashed posts
en: %s trashed post in your database | %s trashed posts in your database
pl[0]: %s przeniesiony do kosza wpis w Twojej bazie danych
pl[1]: %s przeniesione do kosza wpisy w Twojej bazie danych
pl[2]: %s przeniesionych do kosza wpisów w Twojej bazie danych

en: Premium WooCommerce plugins
pl: Wtyczki Premium WooCommerce

en: More quality plugins
pl: Więcej wysokiej jakości wtyczek

en: No optimization was indicated.
pl: Nie wskazano optymalizacji.

en: Support is available here.
pl: Wsparcie jest dostępne tutaj.

en: If you like WP-Optimize,
pl: Jeśli podoba ci się WP-Optimize,

en: running on:
pl: uruchomiony na:

en: Remove expired transient options
pl: Usuń wygasłe opcje przejściowe

en: No such optimization
pl: Brak takiej optymalizacji

en: Total gain:
pl: Całkowity zysk:

en: News
pl: Aktualności

en: Weekly
pl: Co tydzień

en: Daily
pl: Codziennie

en: More plugins
pl: Więcej wtyczek

en: Fortnightly
pl: Co 2 tygodnie

en: template not found
pl: szablonu nie znaleziono

en: Error:
pl: Błąd:

en: Support
pl: Wsparcie

en: Home
pl: Strona domowa

en: FAQs
pl: Najczęściej zadawane pytania

en: please tell us why at this link.
pl: proszę nam powiedzieć dlaczego pod tym odnośnikiem.

en: Or, if you did not like it,
pl: Albo jeśli ci się nie podobało,

en: please give us a positive review, here.
pl: proszę o wystawienie nam pozytywnej opinii tutaj.

en: This will also affect Auto Clean-up process
pl: Będzie to miało również wpływ na proces automatycznego czyszczenia

en: If the option is not active, then all garbage data will be removed.
pl: Jeśli opcja nie jest włączona, wszystkie niepotrzebne dane zostaną usunięte.

en: This option will, where relevant, retain data from the chosen period, and remove any garbage data before that period.
pl: Opcja ta, w stosownych przypadkach, spowoduje zachowanie danych z wybranego okresu i usunięcie wszelkich niepotrzebnych danych sprzed tego okresu.

en: Support and feedback
pl: Wsparcie i uwagi

note: translators: %s is the number of transient options deleted across network
en: %s network-wide transient option deleted | %s network-wide transient options deleted
pl[0]: Usunięto %s opcję przejściową w całej sieci
pl[1]: Usunięto %s opcje przejściowe w całej sieci
pl[2]: Usunięto %s opcji przejściowych w całej sieci

en: Save settings
pl: Zapisz ustawienia

note: translators: %d is number of InnoDB tables
en: Tables using the InnoDB engine (%d) will not be optimized.
pl: Tabele wykorzystujące silnik InnoDB (%d) nie zostaną zoptymalizowane.

en: Clean comment metadata
pl: Wyczyść meta dane komentarza

en: Clean post metadata
pl: Wyczyść meta dane wpisu

en: No orphaned comment metadata in your database
pl: Brak osieroconych metadanych komentarzy w Twojej bazie danych

en: Clean orphaned relationship data
pl: Wyczyść dane osieroconych relacji

en: No orphaned relationship data in your database
pl: Brak danych osieroconych relacji w Twojej bazie danych

note: translators: %s - number of orphaned relationship data
en: %s orphaned relationship data in your database | %s orphaned relationship data in your database
pl[0]: %s dane osieroconych relacji w Twojej bazie danych
pl[1]: %s dane osieroconych relacji w Twojej bazie danych
pl[2]: %s danych osieroconych relacji w Twojej bazie danych

note: translators: %s is a number of orphaned comment metadata
en: %s orphaned comment metadata in your database | %s orphaned comment metadata in your database
pl[0]: %s osierocone metadane komentarzy w Twojej bazie danych
pl[1]: %s osierocone metadane komentarzy w Twojej bazie danych
pl[2]: %s osieroconych metadanych komentarzy w Twojej bazie danych

note: translators: %s: number of orphaned post metadata records
en: %s orphaned post metadata deleted | %s orphaned post metadata deleted
pl[0]: Usunięto %s osierocone metadane wpisu
pl[1]: Usunięto %s osierocone metadane wpisu
pl[2]: Usunięto %s osieroconych metadanych wpisu

note: translators: %s is number of weeks
en: Keep last %s weeks data
pl: Zachowaj dane z ostatnich %s tygodni

note: translators: %s is number of weeks
en: Keeping last %s weeks data
pl: Zachowano dane z ostatnich %s tygodni

note: translators: %s is the number of found trackbacks
en: %s Trackback found | %s Trackbacks found
pl[0]: Znaleziono %s trackback
pl[1]: Znaleziono %s trackbacki
pl[2]: Znaleziono %s trackbacków

note: translators: %s is number of pingbacks
en: %s pingback found | %s pingbacks found
pl[0]: Znaleziono %s pingback
pl[1]: Znaleziono %s pingbacki
pl[2]: Znaleziono %s pingbacków

note: translators: %s is the number of deleted trackbacks
en: %s trackback deleted | %s trackbacks deleted
pl[0]: Usunięto %s trackback
pl[1]: Usunięto %s trackbacki
pl[2]: Usunięto %s trackbacków

note: translators: %s is number of pingback deleted
en: %s pingback deleted | %s pingbacks deleted
pl[0]: Usunięto %s pingback
pl[1]: Usunięto %s pingbacki
pl[2]: Usunięto %s pingbacków

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Warning:
pl: Ostrzeżenie:

en: Remove pingbacks
pl: Usuń pingbacki

en: Remove unapproved comments
pl: Usuń niezatwierdzone komentarze

en: No unapproved comments found
pl: Nie znaleziono niezatwierdzonych komentarzy

en: No spam comments found
pl: Nie znaleziono komentarzy oznaczonych jako spam

en: No transient options found
pl: Nie znaleziono opcji przejściowych

en: Optimization results:
pl: Wyniki optymalizacji:

en: Total size of database:
pl: Całkowity rozmiar bazy danych:

en: Database name:
pl: Nazwa bazy danych:

en: Enable admin bar menu
pl: Włącz menu paska administratora

en: Next schedule:
pl: Następny harmonogram:

note: translators: %s is the number of unapproved comments
en: %s unapproved comment found | %s unapproved comments found
pl[0]: znaleziono %s niezatwierdzony komentarz
pl[1]: znaleziono %s niezatwierdzone komentarze
pl[2]: znaleziono %s niezatwierdzonych komentarzy

note: translators: %s: number of comments removed from Trash
en: %s comment removed from Trash | %s comments removed from Trash
pl[0]: %s komentarz usunięty z kosza
pl[1]: %s komentarze usunięte z kosza
pl[2]: %s komentarzy usuniętych z kosza

note: translators: %s is the number of posts removed from trash
en: %s post removed from Trash | %s posts removed from Trash
pl[0]: %s wpis usunięty z kosza
pl[1]: %s wpisy usunięte z kosza
pl[2]: %s wpisów usuniętych z kosza

note: translators: %s is the number of transient options deleted
en: %s transient option deleted | %s transient options deleted
pl[0]: %s opcja przejściowa usunięta
pl[1]: %s opcje przejściowe usunięte
pl[2]: %s opcji przejściowych usunięto

en: Actions
pl: Działania

en: Optimize database tables
pl: Optymalizuj tablice w bazie danych

en: Review
pl: Recenzja

en: General settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Settings updated.
pl: Ustawienia zostały zapisane.

en: Enable
pl: Włącz

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Clean all post revisions
pl: Wyczyść wszystkie rewizje postów

en: Records
pl: Dokumentacja

en: Table
pl: Tabela

note: translators: %s is number of post revisions deleted
en: %s post revision deleted | %s post revisions deleted
pl[0]: %s wersja wpisu została usunięta
pl[1]: %s wersje wpisu zostały usunięte
pl[2]: %s wersji wpisu zostało usuniętych

en: Select schedule type (default is Weekly)
pl: Wybierz rodzaj harmonogramu (domyślnie tygodniowy)

note: translators: %s is the number of table(s). translators: %s is the number of tables
en: %s Table | %s Tables
pl[0]: %s tabela
pl[1]: %s tabele
pl[2]: %s tabel

en: Index Size
pl: Rozmiar indeksu

en: Data Size
pl: Rozmiar danych

en: Remove orphaned post meta
pl: Usuń porzucone meta wpisy

note: translators: %s: number of spam comments
en: %s spam comment found | %s spam comments found
pl[0]: Znaleziono %s komentarz spam
pl[1]: Znaleziono %s komentarze spam
pl[2]: Znaleziono %s komentarzy spam

note: translators: %s is number of post revisions
en: %s post revision in your database | %s post revisions in your database
pl[0]: %s wersja wpisu w Twojej bazie danych
pl[1]: %s wersje wpisu w Twojej bazie danych
pl[2]: %s wersji wpisu w Twojej bazie danych

note: translators: %s is the number of auto-drafts
en: %s auto draft post in your database | %s auto draft posts in your database
pl[0]: %s automatyczny szkic wpisu w Twojej bazie danych
pl[1]: %s automatyczne szkice wpisów w Twojej bazie danych
pl[2]: %s automatycznych szkiców wpisów w Twojej bazie danych

note: translators: %s is the number of auto-drafts deleted
en: %s auto draft deleted | %s auto drafts deleted
pl[0]: %d automatyczny szkic usunięto
pl[1]: %d automatyczne szkice usunięto
pl[2]: %d automatycznych szkiców usunięto

en: Total:
pl: Ogółem:

en: Overhead
pl: Na górze

en: Optimized all the tables found in the database.
pl: Zoptymalizowano wszystkie tabele znalezione w bazie danych.

en: Trackback/comments actions
pl: Akcje trackback/komentarzy

en: Not keeping recent data
pl: Nie zachowuj najnowszych danych

note: translators: 1: Opening strong tag, 2: Closing strong tag
en: %1$sScheduled cleaning disabled%2$s
pl: %1$sPlanowe czyszczenie wyłączone%2$s

en: Remove trackbacks
pl: Usuń trackbacki

note: translators: %d is the number of weeks
en: Remove unapproved comments which are older than %d weeks
pl: Usuń niezatwierdzone komentarze starsze niż %d tygodni(e)

note: translators: %d is the number of weeks
en: Clean trashed posts which are older than %d weeks
pl: Wyczyść przeniesione do kosza wpisy starsze niż %d tygodni(e)

note: translators: %d is revisions retention period in weeks
en: Clean post revisions which are older than %d weeks
pl: Wyczyść wersje wpisów starsze niż %d tygodni

en: No trackbacks found
pl: Nie znaleziono trackbacków

en: No pingbacks found
pl: Nie znaleziono pingbacków

en: No auto draft posts found
pl: Nie znaleziono wpisów z automatycznym szkicem

en: No post revisions found
pl: Nie znaleziono żadnych wersji wpisu

en: No orphaned post metadata in your database
pl: Brak osieroconych metadanych wpisów w Twojej bazie danych

note: translators: %s: number of orphaned post metadata records
en: %s orphaned post metadata in your database | %s orphaned post metadata in your database
pl[0]: %s osierocone metadane wpisu w Twojej bazie danych
pl[1]: %s osierocone metadane wpisu w Twojej bazie danych
pl[2]: %s osieroconych metadanych wpisu w Twojej bazie danych

note: translators: %s is the number of unapproved comments deleted
en: %s unapproved comment deleted | %s unapproved comments deleted
pl[0]: %s niezatwierdzony komentarz został usunięty
pl[1]: %s niezatwierdzone komentarze zostały usunięte
pl[2]: %s niezatwierdzonych komentarzy zostało usuniętych

note: translators: %s is a number of unused akismet comment metadata item removed
en: %s unused akismet comment metadata item removed | %s unused akismet comment metadata items removed
pl[0]: %s nieużywany element metadanych komentarza akismet został usunięty
pl[1]: %s nieużywane elementy metadanych komentarza akismet zostały usunięte
pl[2]: %s nieużywanych elementów metadanych komentarza akismet zostało usuniętych

note: translators: %s is a number of unused comment metadata item removed
en: %s unused comment metadata item removed | %s unused comment metadata items removed
pl[0]: %s nieużywany element metadanych komentarza został usunięty
pl[1]: %s nieużywane elementy metadanych komentarza zostały usunięte
pl[2]: %s nieużywanych elementów metadanych komentarza zostało usuniętych

note: translators: %s: number of spam comments deleted
en: %s spam comment deleted | %s spam comments deleted
pl[0]: %s komentarz spam został usunięty
pl[1]: %s komentarze spam zostały usunięte
pl[2]: %s komentarzy spam zostało usuniętych

en: Type
pl: Rodzaj

en: No.
pl: Nr

en: Remove unused tags
pl: Usuń nieużywane znaczniki

en: Scheduled cleaning is enabled.
pl: Włączono zaplanowane czyszczenie.

note: translators: %s is the total space saved in KB/MB
en: Total space saved: %s
pl: Całkowita zaoszczędzona przestrzeń: %s

en: Note:
pl: Adnotacja:
