Plugins - Enable Media Replace - Stable (latest release) - en to tr translation catalogue (124 entries)

en: This error is shown because you try to move the image to another folder, which already has this file
tr: Bu hata, görseli zaten bu dosyayı içeren başka bir klasöre taşımaya çalıştığınız için gösteriliyor

en: Path: %s is not within basedir reported as: %s
tr: Yol: %s, temel dizin olarak bildirilen: %s içinde değil

en: ( %s ) or %s click here to continue %s
tr: ( %s ) veya %s devam etmek için buraya tıklayın %s

en: You will be redirect to the image screen in a few seconds.
tr: Bir kaç saniye içinde görsel ekranına yönlendirileceksiniz.

en: Try the %sShortPixel Image Optimizer%s plugin!
tr: %sShortPixel Image Optimizer%s eklentisini deneyin!

en: Did you know that you can also optimize the images on your website to make them load faster?
tr: Web sitenizdeki görselleri daha hızlı yüklenmeleri için optimize edebileceğinizi biliyor muydunuz?

en: Your image has been successfully replaced!
tr: Görseliniz başarıyla değiştirildi!

en: Your image has been replaced!
tr: Görseliniz değiştirildi!

en: File is offloaded and can't be moved to other directory
tr: Dosya dışarıya taşındığı için başka bir klasöre taşınamaz

en: Options
tr: Seçenekler

en: 			You are about to replace %s in your media library. This will be %spermanent%s. %s You can click on the new image panel and select a file from your computer. You can also drag and drop a file into this window
tr: 			Ortam kütüphanenizdeki %s dosyasını değiştirmek üzeresiniz. Bu işlem %skalıcı%s olacaktır. %s Yeni görüntü paneline tıklayıp bilgisayarınızdan bir dosya seçebilirsiniz. Ayrıca bu pencereye bir dosya sürükleyip bırakabilirsiniz.

en: Drop File
tr: Dosyayı bırak

en: Replace this image with another one instead!
tr: Bunun yerine bu resmi başka bir resimle değiştirin!

en: If you need help, please see the plugin %sdocumentation%s. It contains clear solutions to most of the problems you may encounter when using our plugin.
tr: Yardıma ihtiyacınız varsa lütfen eklenti %sbelgelerini%s inceleyin. Eklentimizi kullanırken karşılaşabileceğiniz çoğu soruna yönelik net çözümler içermektedir.

en: You can return to %s previous page %s
tr: %s Önceki sayfaya %s dönebilirsiniz

en: An error occured
tr: Bir hata oluştu

en: An unknown error has occured
tr: Bilinmeyen bir hata oluştu

en: Replacement Image could not be downloaded or does not exist
tr: İkame görsel indirilemedi veya mevcut değil.

en: This can happen when the window is open for a long time and/or there has been a timeout.  You can go back to previous screen and try again. If this happens each time when replacing, contact us
tr: Bu, pencere uzun süre açık kaldığında ve/veya bir zaman aşımı olduğunda meydana gelebilir. Önceki ekrana dönüp tekrar deneyebilirsiniz. Bu, değiştirme sırasında her seferinde oluyorsa, bizimle iletişime geçin

en: Fail to validate form nonce. Please try again
tr: Nonce doğrulanırken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin

en: Error updating WordPress post in the database
tr: Veritabanında WordPress yazısını güncellerken hata oluştu

en: Copying replacement file to destination failed
tr: İkame görseli hedefe kopyalarken hata oluştu

en: Something went wrong while writing the file or directory
tr: Dosya ya da klasörü yazarken bir şeyler ters gitti

en: The target file already exists in this directory. Please try another name / directory
tr: Hedef dosya klasörde zaten mevcut. Lütfen başka bir isim / klasör seçin

en: The upload from your browser seem to have failed
tr: Tarayıcınızdan yükleme başarısız oldu

en: The file upload has been rejected for security reason. WordPress might not allow uploading this extension or filetype
tr: Dosya yüklemesi güvenlik nedeniyle reddedildi. WordPress bu uzantıyı veya dosya türünü yüklemeye izin vermiyor olabilir

en: Updating the WordPress attachment failed
tr: WordPress ek dosyasını güncelleme başarısız oldu

en: The custom time format submitted is invalid
tr: Gönderilen özel zaman biçimi geçersiz

en: The form submitted is missing various fields
tr: Gönderilen formda çeşitli alanlar eksik

en: You don't have permission to edit this image
tr: Bu görseli düzenleme izniniz yok

en: You don't have permission to upload images. Please refer to your administrator
tr: Görsel yükeme izniniz yok. Lütfen yöneticinize başvurun

en: Current
tr: Geçerli

en: Click here to upload or drop file in area
tr: Yüklemek için buraya tıklayın ya da alanın içine dosyayı sürükleyin

en: New
tr: Yeni

en: Your S3-Offload plugin version doesn't seem to be compatible. Please upgrade the S3-Offload plugin
tr: S3-Offload eklentiniz uyumlu görünmüyor. Lütfen S3-Offload eklentinizi yükseltin

en: No permission for user
tr: Kullanıcının izini yok

en: Replace
tr: Değiştir

en: Preview
tr: Ön izle

en: Opacity:
tr: Opaklık:

en: Background Color:
tr: Arka plan rengi:

en: If you select this option, the image will have a solid color background and you can choose the color code from the color picker below.
tr: Bu seçeneği seçerseniz görselin düz bir arka planı olacak ve renk kodu aşağıdaki renk seçiciden seçilecektir.

en: Solid background
tr: Düz arka plan

en: Returns a transparent background if it is a PNG image, or a white one if it is a JPG image.
tr: Eğer PNG bir görsel ise şeffaf bir arka plan, JPG ise beyaz arka plan döndürür.

en: Transparent/white background
tr: Şeffaf/beyaz arka plan

en: If a CDN is used, remember to clear the cache for this image!
tr: Eğer bir CDN kullanılyıorsa bu görsel için ön belleği temizlemeyi unutmayın!

en: Background Removal Options
tr: Arka plan kaldırma seçenekleri

en: Report bad background removal
tr: Kötü arka plan kaldırmalarını rapor edin

en: Remove Media Background
tr: Ortam arka planını kaldır

en: Hello! %s This is a report of a background removal that did not go well %s Url: {url} %s Settings : {settings} %s Thank you! %s
tr: Merhaba! %s Bu, arka plan kaldırma işleminin iyi gitmediğine dair bir rapordur %s URL: {url} %s Ayarlar: {settings} %s Teşekkürler! %s

en: Bad remove of background report
tr: Kötü arka plan kaldırma raporu

en: Place the newly uploaded file in this folder:
tr: Yeni yüklenmiş dosyayı şu klasöre yerleştir:

en: Note: This option requires you to upload a file of the same type (%s) as the file you want to replace. The attachment name will remain the same (%s) regardless of what the file you upload is called. If a CDN is used, remember to clear the cache for this image!
tr: Not: Bu seçenek, değiştirmek istediğiniz dosyayla aynı türde (%s) bir dosya yüklemenizi gerektirir. Yüklediğiniz dosyanın adından bağımsız olarak ek dosyanın adı aynı kalacaktır (%s). Bir CDN kullanılıyorsa, bu görselin önbelleğini temizlemeyi unutmayın!

en: Remove the background after replacing this image!
tr: Görseli değiştirdikten sonra arka planı kaldır!

en: New! Click here to remove the background of this image!
tr: Yeni! Bu görselin arka planını kaldırmak için buraya tıklayın!

en: The replacement file does not have the same file type. This can lead to unexpected issues ( %s )
tr: Yeni görsel dosyası aynı türde değil. Bu beklenmedik sorunlara yol açabilir (%s)

en: Select Replacement Media
tr: Değiştirilecek ortamı seçin

en: Temp file does not exist
tr: Geçici dosya mevcut değil

en: Error while sending form (no key). Please try again.
tr: Form gönderilirken hata oluştu (anahtar yok). Lütfen tekrar deneyin.

en: %s New Beta Feature! %s %s Enable Media Replace now gives you the ability to remove the background of any image. Try it out in the Media Library: hover over an image and click on Remove Background. Or just click on Remove background from the image editing window! %s
tr: %s Yeni beta özelliği! %s %s Enable Media Replace artık size herhangi bir görselin arka planını kaldırma kabiliyet sunuyor. Bunu ortam kütüphanesinde deneyin: imleci herhangi bir görselin üzerine getirin ve Arka Planı Kaldır'a tıklayın. Veya görseli düzenleme ekranında Arka planı kaldır'a tıklayın! %s

en: Removing background...
tr: Arka plan kaldırılıyor...

en: Specificed directory is outside the upload directory. This is not allowed for security reasons
tr: Belirtilen klasör yükleme klasörünün dışında. Güvenlik nedeniyle buna izin verilmez

en: Remove  background
tr: Arka planı kaldır.

en: To remove the background, click the link.
tr: Arka planı kaldırmak için bağlantıya tıklayın.

en: To remove the background, click the link and select the options.
tr: Arka planı kaldırmak için bağlantıya tıklayın ve seçenekleri seçin.

en: Remove background
tr: Arka planı kaldır

en: Download failed
tr: Dosyaları indir

en: This file seems not available anymore. Please try again
tr: Bu dosya artık mevcut değil gibi görünüyor. Lütfen tekrar deneyin

en: The background could not be removed in a reasonable amount of time. The file might be too big, or the API could be busy. Please try again later!
tr: Arka plan kabul edilebilir bir süre içerisinde kaldırılamadı. Dosya çok büyük olabilir veya API meşgul olabilir. Lütfen tekrar deneyin!

en: No attachment ID given
tr: Ek kimliği belirtilmedi

en: Dismiss this notice
tr: Bu notu görmezden gel

en: Get Pro
tr: Pro'yu edin

en: Envira Gallery activated!
tr: Envira Gallery etkinleştirildi!

en: Activate
tr: Etkinleştir

en: Install now
tr: Şimdi kur

en: Create beautiful, fast-loading photo & video galleries for your site in minutes.
tr: Siteniz için güzel veya hızlı yüklenen fotoğraf ve video galerilerini dakikalar içinde oluşturun.

en: Shortpixel Adaptive Images activated!
tr: Shortpixel Adaptive Images etkinleştirildi!

en: In Minutes
tr: Dakikalar içinde

en: Start Serving %s Optimized, %s Nextgen images %s From a global CDN
tr: %s Optimize edilmiş,%s yeni nesil görselleri%s küresel bir CDN'den sunmaya başlayın

en: Shortpixel activated!
tr: Shortpixel etkinleştirildi!

en: ACTIVATE
tr: ETKİNLEŞTİR

en: INSTALL NOW
tr: ŞİMDİ KUR

en: Optimize all images %s automatically
tr: Tüm görselleri %s otomatik olarak optimize et

en: Is your website slow?
tr: Web siteniz yavaş mı?

en: Error in request. Please try again
tr: İstekte hata. Lütfen tekrar deneyin

en: Now
tr: Şimdi

en: Replace the date with the current date %s(%s)%s
tr: Tarihi mevcut tarihle değiştir %s(%s)%s

en: If you replace the file with a different filetype, this file might become unreadable and / or cause unexpected issues
tr: Eğer dosyayı başka bir türle değiştirirseniz dosya okunamaz hale gelebilir ve / veya beklenmedik sorunlara neden olabilir

en: You do not have permission to upload files for this author.
tr: Bu yazar için dosya yüklemeye izniniz yok.

en: There was an error installing the addon. Please try again.
tr: Eklenti kurulurken bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: Installing ...
tr: Kuruluyor...

en: Note: If you enable this option, the name and type of the file you are uploading will replace the old file. All links pointing to the current file (%s) will be updated to point to the new file name. (If other websites link directly to the file, those links will no longer work. Be careful!)
tr: Not: Bu seçeneği etkinleştirirseniz, yüklediğiniz dosyanın adı ve türü eski dosyanın yerine geçecektir. Geçerli dosyaya (%s) işaret eden tüm bağlantılar yeni dosya adına yönlendirilecektir. (Eğer başka web siteleri dosyaya doğrudan bağlantı veriyorsa bu bağlantılar çalışmayacaktır. Dikkatli olun!)

en: Hide Details
tr: Detayları gizle

en: See Details
tr: Detayları göster

en: Replaced By
tr: Şunun tarafından değiştirildi

en: Specificed new directory does not exist. Path must be a relative path from the upload directory and exist
tr: Belirtilen yeni dizin mevcut değil. Yol, yükleme dizinini esas alan bir yol olmalı ve mevcut olmalıdır.

en: Custom Date
tr: Özel tarih

en: Set a Custom Date
tr: Özel tarih belirle

en: Keep the date %s(%s)%s
tr: Tarihi olduğu gibi bırak %s(%s)%s

en: When replacing the media, do you want to:
tr: Ortamı değiştirirken, şunu istiyor musunuz:

en: Replacement Options
tr: Değiştirme seçenekleri

en: The replacement file type does not seem to be allowed by WordPress. This can lead to unexpected issues
tr: Değiştirilecek dosya WordPress tarafından kabul edilmiyor gibi görünüyor. Bu beklenmedik sorunlara yol açabilir

en: %s f %s exceeds the maximum upload size for this site.
tr: %s f %s bu site için izin verilen azami dosya boyutunu aşıyor.

en: Maximum file size: <strong>%s</strong>
tr: Azami dosya boyutu: <strong>%s</strong>

en: File successfully replaced
tr: Dosya başarıyla değiştirildi

en: Cancel
tr: İptal

en: Upload
tr: Yükle

en: Please note that if you upload a new image, only the embeds/links of the original size image will be replaced in your posts.
tr: Yeni bir görsel yüklediğinizde yazılarınzıda sadece orijinal boyuttaki görselin bağlantılarının değiştirileceğini unutmayın.

en: Replace the file, use the new file name, and update all links
tr: Dosyayı değiştir, yeni dosya adını kullan ve tüm bağlantıları güncelle

en: Just replace the file
tr: Sadece dosyayı değiştir

en: NOTE: You are about to replace the media file "%s". There is no undo. Think about it!
tr: NOT: "%s" ortam dosyasını değiştirmek üzeresiniz. Bunun geri dönüşü yoktur. Tekrar düşünün!

en: Replace Media Upload
tr: Ortam yüklemesini değiştir

en: Revised
tr: Gözden geçirilmiş

en: Original
tr: Orijinal

en: Thumbnails were not generated
tr: Küçük resimler oluşturulmadı

en: To replace the current file, click the link and upload a replacement file.
tr: Mevcut dosyayı değiştirmek için bağlantıya tıklayın ve değiştirilecek dosyayı yükleyin.

en: Upload a new file
tr: Yeni dosya yükle

en: Replace media
tr: Ortamı değiştir

en: Replaced Thumbnails Preview
tr: Küçük resim ön izlemeleri değiştirildi

en: Replace Media
tr: Ortamı değiştir

en: There was an issue with updating your image URLS: Search and replace have different amount of values. Aborting updating thumbnails
tr: Görsel adreslerini değiştirirken sorunlar oluştu: Ara ve değiştirin farklı değerleri var. Küçük resimleri güncelleme iptal edildi

en: Fail Safe :: Source Location returned empty string. Not replacing content
tr: Hata Güvenli: Kaynak konum boş bir metin döndürdü. İçerik değiştirilmedi

en: Fail Safe :: Source Location seems to be a directory.
tr: Hata Güvenli :: Kaynak konum bir klasör gibi görünüyor.

en: You do not have permission to upload files.
tr: Dosyaları yüklemek için izniniz yok.

note: Description of the plugin
en: Enable replacing media files by uploading a new file in the "Edit Media" section of the WordPress Media Library.
tr: WordPress ortam kütüphanesinde "Ortamı Dzüenle" bölümünde yeni dosya yüklemeyi sağlayarak ortam değiştirmeyi etkinleştirir.
