Plugins - Contact Form 7 - Stable (latest release) - en to fi translation catalogue (379 entries)

en: %1$s %2$s keys switch panels
fi: %1$s %2$s -näppäimet vaihtavat paneeleja

en: %1$s and %2$s
fi: %1$s ja %2$s

en: %1$s at %2$s
fi: %1$s klo %2$s

en: %d configuration errors detected
fi: %d määrittelyvirhettä löydetty

en: %d configuration errors detected in this tab panel
fi: %d määrittelyvirhettä löydetty tältä välilehdeltä

en: %s configuration error detected | %s configuration errors detected
fi[0]: %s määrittelyvirhe löydetty
fi[1]: %s määrittelyvirhettä löydetty

en: &#8212;Please choose an option&#8212;
fi: &#8212;Valitse vaihtoehto&#8212;

en: &mdash; Select &mdash;
fi: &mdash; Valitse &mdash;

en: (This message was added in Contact Form 7 version %s.)
fi: (Tämä viesti on lisätty Contact Form 7 -lisäosan versioon %s.)

en: (configuration error)
fi: (määritysvirhe)

en: (left and right arrow)
fi: (vasen ja oikea nuoli)

en: (opens in a new tab)
fi: (avautuu uuteen välilehteen)

en: (optional)
fi: (valinnainen)

en: 1 configuration error detected
fi: 1 määrittelyvirhe löydetty

en: 1 configuration error detected in this tab panel
fi: 1 määrittelyvirhe löydetty tältä välilehdeltä

en: <code>%1$s</code> property of a <code>WPCF7_ContactForm</code> object is <strong>no longer accessible</strong>. Use <code>%2$s</code> method instead.
fi: <code>WPCF7_ContactForm</code>-objektin <code>%1$s</code>-ominaisuus <strong>ei ole enää käytettävissä</strong>. Käytä sen sijaan <code>%2$s</code>-metodia.

en: <strong>Additional Settings</strong> provides a place where you can customize the behavior of this contact form by adding code snippets.
fi: <strong>Lisäasetukset</strong>-välilehdellä voit muokata tämän yhteydenottolomakkeen toimintaa lisäämällä koodinpätkiä.

en: <strong>Contact Form 7 %1$s requires WordPress %2$s or higher.</strong> Please <a href="%3$s">update WordPress</a> first.
fi: <strong>Contact Form 7 %1$s vaatii WordPress %2$s tai uudemman.</strong> Ole hyvä ja <a href="%3$s">päivitä  WordPress</a> ensin.

en: <strong>Duplicate</strong> - Clones that contact form. A cloned contact form inherits all content from the original, but has a different ID.
fi: <strong>Monista</strong> - Luo kyseisestä lomakkeesta kopion. Kopio on sisällöltään sama kuin alkuperäinen lomake, mutta sillä on eri tunnus/ID.

en: <strong>Edit</strong> - Navigates to the editing screen for that contact form. You can also reach that screen by clicking on the contact form title.
fi: <strong>Muokkaa</strong> - Siirtymä kyseisen lomakkeen muokkausnäkymään. Pääset samaan näkymään myös klikkaamalla yhteydenottolomakkeen otsikkoa.

en: <strong>Form</strong> is a content of HTML form. You can use arbitrary HTML, which is allowed inside a form element. You can also use Contact Form 7&#8217;s form-tags here.
fi: <strong>Lomake</strong> on HTML-lomakkeen sisältö. Voit käyttää vapaavalintaista HTML:ää, joka on sallittua lomakkeen elementin sisällä. Voit myös käyttää täällä Contact Form 7:n lomake-elementtejä.

en: <strong>Mail (2)</strong> is an additional mail template that works similar to Mail. Mail (2) is different in that it is sent only when Mail has been sent successfully.
fi: <strong>Sähköposti (2)</strong> on toinen sähköpostiviestipohja, ja se toimii samoin kuin Sähköposti. Sähköposti (2) eroaa Sähköpostista siten, että Sähköposti (2) lähetetään vain silloin, kun Sähköpostin lähettäminen on onnistunut.

en: <strong>Mail</strong> manages a mail template (headers and message body) that this contact form will send when users submit it. You can use Contact Form 7&#8217;s mail-tags here.
fi: <strong>Sähköposti</strong> hallinnoi sähköpostiviestiä (otsikoita ja itse viestiä), joka lähetetään, kun käyttäjät lähettävät viestejä tällä yhteydenottolomakkeella. Voit käyttää täällä Contact Form 7:n sähköpostielementtejä.

en: <strong>Title</strong> is the title of a contact form. This title is only used for labeling a contact form, and can be edited.
fi: <strong>Otsikko</strong> on yhteydenottolomakkeen otsikko. Otsikkoa käytetään vain lomakkeen nimeämiseen, ja sitä voi muuttaa.

en: A form-tag is a short code enclosed in square brackets used in a form content. A form-tag generally represents an input field, and its components can be separated into four parts: type, name, options, and values. Contact Form 7 supports several types of form-tags including text fields, number fields, date fields, checkboxes, radio buttons, menus, file-uploading fields, CAPTCHAs, and quiz fields.
fi: Lomake-elementti on lyhyt, hakasulkeissa oleva koodi, jota käytetään lomakkeessa. Yleensä lomake-elementti edustaa kirjoituskenttää, ja sen sisältö voidaan jakaa neljään osaan: laji, nimi, valintavaihtoehdot ja arvot. Contact Form 7 tukee useita erilaisia lomake-elementtejä, kuten tekstikenttiä, numerokenttiä, päivämääräkenttiä, valintaruutuja, valintanappeja, valikoita, tiedoston palvelimelle siirtokenttiä, roskapostin estokenttiä ja kyselykenttiä.

en: A mail-tag is also a short code enclosed in square brackets that you can use in every Mail and Mail (2) field. A mail-tag represents a user input value through an input field of a corresponding form-tag.
fi: Myös sähköpostielementti on lyhyt, hakasulkeissa oleva koodi, jota voit käyttää jokaisessa Sähköposti- ja Sähköposti (2) -kentässä. Sähköpostielementti edustaa sitä vastaavan lomake-elementin arvoa, jonka käyttäjä on antanut kirjoituskenttään.

en: API Key
fi: API-avain

en: API key
fi: API-avain

[ctx: API keys]
en: Remove Keys
fi: Poista avaimet

[ctx: API keys]
en: Remove key
fi: Poista avain

[ctx: API keys]
en: Reset Keys
fi: Nollaa avaimet

en: API keys for reCAPTCHA v3 are different from those for v2; keys for v2 do not work with the v3 API. You need to register your sites again to get new keys for v3. For details, see %s.
fi: reCAPTCHA v3:n API-avaimet eroavat v2:n api-avaimista; v2-avaimet eivät toimi v3 API:n kanssa. Sinun on rekisteröitävä sivustosi uudelleen saadaksesi uudet avaimet v3:lle. Lisätietoja on %s.

en: Acceptable file types
fi: Hyväksytyt tiedostotyypit

en: Acceptance checkbox
fi: Hyväksynnän valintaruutu

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add New Contact Form
fi: Lisää uusi yhteydenottolomake

en: Add form submitters to your contact lists
fi: Lisää lomakkeen lähettäjät yhteystietoluetteloihisi

en: Additional Settings
fi: Lisäasetukset

en: Additional Settings (%d)
fi: Lisäasetukset (%d)

en: Additional headers
fi: Muut otsaketiedot

en: Additional settings
fi: Lisäasetukset

en: Akismet is active on this site.
fi: Akismet on aktiivinen tällä sivustolla.

en: Akismet returns a spam response.
fi: Akismet palauttaa roskapostivastauksen.

en: Allow multiple selections
fi: Salli useampi valinta

en: Any information you provide will not be shared with service providers without your authorization.
fi: Mitään tietoa, jonka annat, ei jaeta palveluntarjoajien kanssa ilman hyväksyntääsi.

en: App Secret
fi: Sovelluksen salainen avain

en: Attachment file does not exist at %path%.
fi: Liitetiedostoa ei ole kohteessa %path%.

en: Author
fi: Tekijä

en: Available Actions
fi: Käytössä olevat toiminnot

en: Before you cry over spilt mail&#8230;
fi: Ennen kuin itket menetettyjä sähköposteja&#8230;

en: Brevo is active on this site.
fi: Brevo on käytössä tällä sivustolla.

en: CAPTCHAs are designed to distinguish spambots from humans, and are therefore helpless against human spammers. In contrast to CAPTCHAs, Akismet checks form submissions against the global database of spam; this means Akismet is a comprehensive solution against spam. This is why we consider Akismet to be the centerpiece of the spam prevention strategy.
fi: CAPTCHA:t on suunniteltu erottamaan roskapostirobotit ihmisistä, ja siksi ne ovat avuttomia ihmisroskapostittajia vastaan. Toisin kuin CAPTCHA:t, Akismet vertaa lomakkeiden lähetyksiä maailmanlaajuiseen roskapostitietokantaan; Tämän vuoksi Akismet on kattava ratkaisu roskapostia vastaan. Siksi pidämme Akismetia roskapostin ehkäisystrategian keskipisteenä.

en: Cannot create existing contact form.
fi: Yhteydenottolomake on jo olemassa.

en: Checkboxes, radio buttons and menus
fi: Valintaruudut, valintanapit ja valikot

en: Class attribute
fi: Class-attribuutti

en: Colons are used in form-tag names.
fi: Kaksoispisteitä käytetään lomaketunnisteiden nimissä.

en: Complete payment
fi: Viimeistele maksu

en: Condition
fi: Ehto

en: Configuration updated.
fi: Asetukset päivitetty.

en: Configuration validation completed. %s invalid contact form was found. | Configuration validation completed. %s invalid contact forms were found.
fi[0]: Rakennetarkistus suoritettu. Löytyi epäkelpo yhteydenottolomake.
fi[1]: Rakennetarkistus suoritettu. Löytyi %s epäkelpoa yhteydenottolomaketta.

en: Configuration validation completed. No invalid contact form was found.
fi: Rakennetarkistus suoritettu. Epäkelpoja yhteydenottolomakkeita ei löytynyt.

en: Connect to the Constant Contact API
fi: Yhteyden muodostaminen Constant Contact -ohjelmointirajapintaan

en: Connection established.
fi: Yhteys muodostettu.

en: Consented
fi: Hyväksytty

en: Constant Contact integration
fi: Constant Contact -liitos

en: Contact
fi: Yhteydenotto

en: Contact Form
fi: Yhteydenottolomake

en: Contact Form 7 does not store submitted messages anywhere. Therefore, you may lose important messages forever if your mail server has issues or you make a mistake in mail configuration.
fi: Contact Form 7 ei tallenna lähetettyjä viestejä minnekään. Siksi sinulta voi kadota tärkeitä viestejä, jos sähköpostipalvelimellasi on ongelmia tai jos teet virheen määritellessäsi sähköpostiasetuksia.

en: Contact Form 7 needs your support.
fi: Contact Form 7 tarvitsee tukeasi.

en: Contact Form 7 supports spam-filtering with %1$s. Intelligent %2$s blocks annoying spambots. Plus, using %3$s, you can block messages containing specified keywords or those sent from specified IP addresses.
fi: Contact Form 7 tukee roskapostien suodattamista %1$s-lisäosalla. Älykäs %2$s estää ärsyttäviä, automaattisia roskapostiohjelmia käyttämästä lomakkeita. Lisäksi %3$s estää viestit, jotka sisältävät tiettyjä sanoja tai jotka on lähetetty tietyistä IP-osoitteista.

en: Contact Forms
fi: Yhteydenottolomakkeet

en: Contact form
fi: Yhteydenottolomake

en: Contact form %d
fi: Yhteydenottolomake %d

en: Contact form created.
fi: Yhteydenottolomake "%s" luotiin.

en: Contact form deleted.
fi: Yhteydenottolomake "%s" poistettiin.

en: Contact form not found.
fi: Yhteydenottolomaketta ei löytynyt.

en: Contact form saved.
fi: Yhteydenottolomake tallennettu.

en: Contact lists
fi: Yhteystietojen luettelot

en: Copy this shortcode and paste it into your post, page, or text widget content:
fi: Kopioi tämä shortcode ja liitä se artikkelin, sivun tai teksti-vimpaimen sisältöön:

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Date field
fi: Päivämääräkenttä

en: Date format that the sender entered is invalid
fi: Lähettäjän syöttämä päivämäärän muoto on virheellinen

en: Date is earlier than minimum limit
fi: Päivämäärä on minimirajaa aikaisempi

en: Date is later than maximum limit
fi: Päivämäärä on maksimirajaa myöhäisempi

en: Default value
fi: Vakioarvo

en: Delete
fi: Poista

en: Deprecated settings are used.
fi: Käytössä vanhentuneet asetukset.

en: Disallowed words (%s) are used.
fi: Käytetään kiellettyjä sanoja (%s).

en: Disallowed words are used.
fi: Käytetään kiellettyjä sanoja.

en: Dismiss
fi: Hylkää

en: Do you need help?
fi: Tarvitsetko apua?

en: Dots are used in form-tag names.
fi: Pisteitä käytetään lomaketunnisteiden nimissä.

en: Duplicate
fi: Monista

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit &#8220;%s&#8221;
fi: Muokkaa &#8220;%s&#8221;

en: Edit Contact Form
fi: Muokkaa yhteydenottolomaketta

en: Editing form template
fi: Lomakemallin muokkaaminen

en: Editing messages
fi: Viestien muokkaaminen

en: Email address that the sender entered is invalid
fi: Lähettäjän sähköpostiosoite on virheellinen

en: Email marketing
fi: Sähköposti markkinointi

en: Enter title here
fi: Lisää otsikko tähän

en: Error
fi: Virhe

en: Error in deleting.
fi: Virhe poistettaessa.

en: Error:
fi: Virhe:

en: Exclude lines with blank mail-tags from output
fi: Jätä pois rivit, joiden sähköpostielementit ovat tyhjiä

en: FAQ
fi: Usein kysytyt kysymykset

en: FAQ about Configuration Validator
fi: Usein kysyttyjä kysymyksiä rakennetarkistimesta

en: Failed to attach a file. %s is not a readable file.
fi: Tiedoston liittäminen epäonnistui. %s ei ole luettavissa oleva tiedosto.

en: Failed to attach a file. %s is not in the allowed directory.
fi: Tiedoston liittäminen epäonnistui. %s ei ole sallitussa hakemistossa.

en: Failed to attach a file. The total file size exceeds the limit of 25 megabytes.
fi: Tiedoston liittäminen epäonnistui. Tiedoston kokonaiskoko ylittää 25 megatavun rajan.

en: Failed to establish connection. Please double-check your configuration.
fi: Yhteyttä ei saatu muodostettua. Ole hyvä ja tarkista asetuksesi uudelleen.

en: Field type
fi: Kentän laji

en: File attachments
fi: Liitetiedostot

en: File size limit (bytes)
fi: Tiedoston koon raja (bittejä)

en: File uploading and attachment
fi: Tiedostojen lataaminen ja liitetiedostot

en: For more information:
fi: Lisätietoa:

en: Form
fi: Lomake

en: Form-tag Generator: %s
fi: Lomake-elementtigeneraattori: %s

en: Form-tags
fi: Lomake-elementit

en: From
fi: Lähettäjä

en: From: %s
fi: Lähettäjä: %s

en: Function %1$s is <strong>deprecated</strong> since Contact Form 7 version %2$s! Use %3$s instead.
fi: Funktio %1$s on <strong>vanhentunut</strong> Contact Form 7 -versiosta %2$s lähtien! Käytä sen sijaan funktiota %3$s.

en: Function %1$s was called incorrectly. %2$s %3$s
fi: Funktiota %1$s kutsuttiin väärin. %2$s %3$s

en: Generate a form-tag for a date input field. For more details, see %s.
fi: Tee lomake-elementti päivämäärän kirjoituskenttää varten. Jos tarvitset lisätietoja, katso %s.

en: Generate a form-tag for a drop-down menu. For more details, see %s.
fi: Tee lomake-elementti pudotusvalikkoa varten. Jos tarvitset lisätietoja, katso %s.

en: Generate a form-tag for a field for numeric value input. For more details, see %s.
fi: Tee lomake-elementti numeerisen arvon kirjoituskenttää varten. Jos tarvitset lisätietoja, katso %s.

en: Generate a form-tag for a file uploading field. For more details, see %s.
fi: Tee lomake-elementti tiedoston palvelimelle siirtokenttää varten. Jos tarvitset lisätietoja, katso %s.

en: Generate a form-tag for a group of checkboxes. For more details, see %s.
fi: Tee lomake-elementti valintaruuturyhmää varten. Jos tarvitset lisätietoja, katso %s.

en: Generate a form-tag for a group of radio buttons. For more details, see %s.
fi: Tee lomake-elementti valintanappiryhmää varten. Jos tarvitset lisätietoja, katso %s.

en: Generate a form-tag for a multi-line text input field. For more details, see %s.
fi: Tee lomake-elementti monirivisen tekstin kirjoituskenttää varten. Jos tarvitset lisätietoja, katso %s.

en: Generate a form-tag for a question-answer pair. For more details, see %s.
fi: Tee lomake-elementti kysymys-vastaus -paria varten. Jos tarvitset lisätietoja, katso %s.

en: Generate a form-tag for a single-line URL input field. For more details, see %s.
fi: Tee lomake-elementti yksirivistä verkko-osoitteen/URL kirjoituskenttää varten. Jos tarvitset lisätietoja, katso %s.

en: Generate a form-tag for a single-line email address input field. For more details, see %s.
fi: Tee lomake-elementti yksirivistä sähköpostiosoitteen kirjoituskenttää varten. Jos tarvitset lisätietoja, katso %s.

en: Generate a form-tag for a single-line plain text input field. For more details, see %s.
fi: Tee lomake-elementti yksirivistä tekstikirjoituskenttää varten. Jos tarvitset lisätietoja, katso %s.

en: Generate a form-tag for a single-line telephone number input field. For more details, see %s.
fi: Tee lomake-elementti yksirivistä puhelinnumeron kirjoituskenttää varten. Jos tarvitset lisätietoja, katso %s.

en: Generate a form-tag for a submit button. For more details, see %s.
fi: Tee lomake-elementti lähetyspainiketta varten. Jos tarvitset lisätietoja, katso %s.

en: Generate a form-tag for an acceptance checkbox. For more details, see %s.
fi: Tee lomake-elementti hyväksyntä-valintaruutua varten. Jos tarvitset lisätietoja, katso %s.

en: Generate form-tags for a CAPTCHA image and corresponding response input field. For more details, see %s.
fi: Tee lomake-elementit roskapostin estokuvaa ja vastaavaa vastauskenttää varten. Jos tarvitset lisätietoja, katso %s.

en: Getting spammed? You have protection.
fi: Saatko roskapostia? Pystyt suojautumaan.

en: HTML tags are used in a message.
fi: Viestissä on käytetty HTML-avainsanoja.

en: HTTP Response: %1$s %2$s %3$s from %4$s
fi: HTTP-vastaus: %1$s %2$s %3$s %4$s

en: Hello,
    
    This is a confirmation email sent from %1$s.
    
    We have received your submission to our web form, according to which you have allowed us to add you to our contact list. But, the process has not yet been completed. To complete it, please click the following link.
    
    %2$s
    
    If it was not your intention, or if you have no idea why you received this message, please do not click on the link, and ignore this message. We will never collect or use your personal data without your clear consent.
    
    Sincerely,
    %1$s
fi: Hei,
    
    Tämä on vahvistussähköposti, jonka lähettäjä on %1$s.
    
    Olemme vastaanottaneet lähetyksesi verkkolomakkeemme kautta, jonka mukaan olet antanut meille luvan lisätä sinut yhteystietoluetteloomme. Prosessia ei kuitenkaan ole vielä saatu päätökseen. Viimeistele se napsauttamalla seuraavaa linkkiä.
    
    %2$s
    
    Jos se ei ollut tarkoituksesi tai et tiedä miksi sait tämän viestin, älä napsauta linkkiä ja jätä tämä viesti huomioimatta. Emme koskaan kerää tai käytä henkilötietojasi ilman selkeää suostumustasi.
    
    Ystävällisin terveisin,
    %1$s

en: Here are some available options to help solve your problems.
fi: Tässä on joitain käytettävissä olevia vaihtoehtoja ongelmien ratkaisemiseksi.

en: Hook %1$s is <strong>deprecated</strong> since Contact Form 7 version %2$s with no alternative available.
fi: Koukku %1$s on <strong>vanhentunut</strong> Contact Form 7 -versiosta %2$s lähtien! Vaihtoehtoja ei saatavilla.

en: Hook %1$s is <strong>deprecated</strong> since Contact Form 7 version %2$s! Use %3$s instead.
fi: Koukku %1$s on <strong>vanhentunut</strong> Contact Form 7 -versiosta %2$s lähtien! Käytä sen sijaan koukkua %3$s.

en: Hovering over a row in the contact forms list will display action links that allow you to manage your contact form. You can perform the following actions:
fi: Viemällä hiiren kohdistimenjonkin lomakeluettelossa olevan rivin päälle näkyviin tulee toimintolinkkejä, joiden avulla voit ylläpitää yhteydenottolomakettasi. Voit tehdä seuraavaa:

en: How to resolve?
fi: Miten ratkaista?

en: Id attribute
fi: id-attribuutti

en: If you enjoy using Contact Form 7 and find it useful, please consider %s.
fi: Jos nautit Contact Form 7:n käytöstä ja pidät sitä hyödyllisenä, harkitse %s.

en: Image settings
fi: Kuvan asetukset

en: In <strong>Messages</strong>, you can edit various types of messages used for this contact form. These messages are relatively short messages, like a validation error message you see when you leave a required field blank.
fi: <strong>Viestit</strong>-välilehdellä voit muokata erilaisia ilmoituksia, joita käytetään tällä yhteydenottolomakkeella. Nämä ilmoitukset ovat suhteellisen lyhyitä, kuten tarkistuksesta annettava virheilmoitus, jonka näet, kun jätät pakollisen kentän tyhjäksi.

en: In the following fields, you can use these mail-tags:
fi: Voit käyttää seuraavissa kentissä näitä sähköpostielementtejä:

en: Input field settings
fi: Syötekentän asetukset

en: Insert Tag
fi: Lisää elementti

en: Insert a blank item as the first option
fi: Lisää ensimmäiseksi vaihtoehdoksi tyhjä

en: Install a message storage plugin before this happens to you. %s saves all messages through contact forms into the database. Flamingo is a free WordPress plugin created by the same author as Contact Form 7.
fi: Ennen kuin niin käy, asenna lisäosa, joka tallentaa viestit. %s tallentaa kaikki viestit yhteydenottolomakkeista tietokantaan. Flamingo on ilmainen WordPress-lisäosa, ja sen on tehnyt sama henkilö kuin Contact Form 7:n.

en: Integration
fi: Liitos

en: Integration with External API
fi: Liitos ulkoiseen ohjelmointirajapintaan

en: Integration with external APIs
fi: Liitos ulkoisiin ohjelmointirajapintoihin

en: Invalid key values.
fi: Epäkelvot avainten arvot.

en: Invalid mailbox syntax is used in the %name% field.
fi: Sähköpostilaatikon nimi-kentässä (%name%) on virhe.

en: Invalid mailbox syntax is used.
fi: Sähköpostilaatikon määrittelyssä on virhe.

en: It is hard to continue development and support for this plugin without contributions from users like you.
fi: Tämän laajennuksen kehittämistä ja tukea on vaikea jatkaa ilman kaltaistesi käyttäjien panosta.

en: It is not allowed to use files outside the wp-content directory.
fi: wp-content -hakemiston ulkopuolella olevien tiedostojen käyttöä ei sallita.

en: Just another contact form plugin. Simple but flexible.
fi: Taas yksi yhteydenottolomake-lisäosa. Yksinkertainen, mutta joustava.

en: Label
fi: Nimi

en: Learn how your data is processed.
fi: Lue, miten tietojasi käsitellään.

en: Mail
fi: Sähköposti

en: Mail (2)
fi: Sähköposti (2)

en: Mail (2) is an additional mail template often used as an autoresponder.
fi: Sähköposti (2) on toinen sähköpostiviestipohja . Sitä käytetään usein automaattisiin vastausviesteihin.

en: Mail-tags
fi: Sähköpostielementit

en: Make checkboxes exclusive
fi: Muuta valintaruudut toimimaan poissulkevasti

en: Make this checkbox optional
fi: Tee tästä valintaruudusta valinnainen

en: Manage your contact lists
fi: Yhteystietoluetteloiden hallinta

en: Manage your email templates
fi: Sähköpostimallien hallinta

en: Max
fi: Maksimi

en: Message Body:
fi: Viesti:

en: Message body
fi: Viestin runko

en: Messages
fi: Viestit

en: Min
fi: Minimi

en: Misconfiguration leads to mail delivery failure or other troubles. Validate your contact forms now.
fi: Virheelliset asetukset aiheuttavat viestien perillemenon epäonnistumisia ja muita ongelmia. Tarkista yhteydenottolomakkeesi nyt.

en: Multiple form controls are in a single label element.
fi: Nimielementti sisältää useampia kuin yhden lomake-elementin.

en: Name
fi: Nimi

en: Not consented
fi: Ei hyväksytty

en: Number fields
fi: Numerokentät

en: Number format that the sender entered is invalid
fi: Lähettäjän syöttämä luvun muoto on virheellinen

en: Number is larger than maximum limit
fi: Luku on maksimirajaa suurempi

en: Number is smaller than minimum limit
fi: Luku on minimirajaa pienempi

en: On this screen, you can edit a contact form. A contact form is comprised of the following components:
fi: Tässä näytössä voit muokata yhteydenottolomaketta. Lomake muodostuu seuraavista osista:

en: On this screen, you can manage contact forms provided by Contact Form 7. You can manage an unlimited number of contact forms. Each contact form has a unique ID and Contact Form 7 shortcode ([contact-form-7 ...]). To insert a contact form into a post or a text widget, insert the shortcode into the target.
fi: Tällä näytöllä voit hallinnoida Contact Form 7:llä tehtyjä yhteydenottolomakkeita. Lomakkeiden määrää ei ole rajattu. Jokaisella yhteydenottolomakkeella on yksilöllinen ID ja Contact Form 7 -lyhytkoodi ([contact-form-7 ...]). Lisää yhteydenottolomake artikkeliin tai tekstivimpaimeen lisäämällä lyhytkoodi kohteeseen.

en: On this screen, you can manage services that are available through Contact Form 7. Using API will allow you to collaborate with any services that are available.
fi: Tällä näytöllä voit hallinnoida Contact Form 7:n käytössä olevia palveluita. Rajapinnan/API käyttö mahdollistaa sen, että voit hyödyntää kaikkia saatavilla olevia palveluita.

en: One option per line.
fi: Yksi vaihtoehto kullekin riville.

en: One or more fields have an error. Please check and try again.
fi: Yhdessä tai useammassa kentässä on virhe. Tarkista kentät ja yritä uudelleen.

en: One pipe-separated question-answer pair (e.g. The capital of Brazil?|Rio) per line.
fi: Yksi pystyviivalla erotettu kysymys-vastaus -pari (esim. Brasilian pääkaupunki?|Rio) kullekin riville.

en: Opt-in confirmation from %s
fi: Liittymisvahvistus lähettäjältä %s

en: Options
fi: Asetukset

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: Payment is required. Please pay by credit card.
fi: Maksu on pakollinen. Maksa luottokortilla.

en: Payments
fi: Maksut

en: Please enter a URL.
fi: Anna verkko-osoite/URL.

en: Please enter a date in YYYY-MM-DD format.
fi: Syötä päivämäärä muodossa YYYY-MM-DD.

en: Please enter a number.
fi: Syötä numero.

en: Please enter a telephone number.
fi: Anna puhelinnumero.

en: Please enter an email address.
fi: Syötä sähköpostiosoite.

en: Please fill out this field.
fi: Täytä tämä kenttä.

en: Proceed to checkout
fi: Siirry kassalle

en: Professional services
fi: Asiantuntijapalvelut

en: Publishable Key
fi: Julkinen avain (Publishable Key)

en: Put a label first, a checkbox last
fi: Laita nimi ensimmäiseksi, valintaruutu viimeiseksi

en: Questions and answers
fi: Kysymykset ja vastaukset

en: Quiz
fi: Kysely

en: Range
fi: Arvojen rajaaminen

en: Redirect URI
fi: Uudelleenohjauksen URI

en: Required field
fi: Pakollinen kenttä

en: Save
fi: Tallenna

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Save changes
fi: Tallenna muutokset

en: Search Contact Forms
fi: Etsi yhteydenottolomakkeita

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
fi: Hakutulokset &#8220;%s&#8221;

en: Secret Key
fi: Salausavain (Secret key)

en: Select an email template:
fi: Valitse sähköpostimalli:

en: Select lists to which contacts are added:
fi: Valitse luettelot, joihin yhteystiedot lisätään:

en: Send
fi: Lähetä

en: Send a welcome email to new contacts
fi: Tervetulosähköpostin lähettäminen uusille yhteyshenkilöille

en: Sender does not enter the correct answer to the quiz
fi: Lähettäjä ei syöttänyt kyselyyn oikeaa vastausta

en: Sender email address does not belong to the site domain.
fi: Lähettäjän sähköpostiosoite ei sisälly tämän sivuston sähköpostiosoitteisiin.

en: Sender's message failed to send
fi: Viestin lähettäminen epäonnistui

en: Sender's message was sent successfully
fi: Viesti lähetettiin onnistuneesti

en: Sending mail has been aborted.
fi: Sähköpostin lähetys on keskeytetty.

en: Set this URL as the redirect URI.
fi: Määritä tämä URL-osoite uudelleenohjauksen URI-osoitteeksi.

en: Setting up mail
fi: Sähköpostin määrittäminen

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings saved.
fi: Asetukset tallennettu.

en: Setup Integration
fi: Määritä liitos

en: Setup integration
fi: Määritä liitos

en: Shortcode
fi: Lyhytkoodi

en: Show welcome panel
fi: Näytä tervetuloa-paneeli

en: Site Key
fi: Sivuston avain (Site key)

en: Slider
fi: Liukusäädin

en: Spam filtering with Akismet
fi: Roskapostin suodatus Akismetin avulla

en: Spam protection
fi: Roskapostisuojaus

en: Spammers target everything; your contact forms are not an exception. Before you get spammed, protect your contact forms with the powerful anti-spam features Contact Form 7 provides.
fi: Roskapostien lähettäjät kohdistavat hyökkäyksensä mihin tahansa, eivätkä yhteydenottolomakkeesi ole poikkeus. Ennen kuin joudut hyökkäyksen kohteeksi, suojaa lomakkeesi Contact Form 7:n tarjoamilla tehokkailla roskapostin estotoiminnoilla.

en: Spinbox
fi: Askellusruutu

en: Status
fi: Tila

en: Store and organize your contacts while protecting user privacy on Brevo, the leading CRM & email marketing platform in Europe. Brevo offers unlimited contacts and advanced marketing features.
fi: Tallenna ja järjestä yhteystietosi ja suojaa samalla käyttäjien yksityisyyttä Brevossa, Euroopan johtavassa CRM- ja sähköpostimarkkinointialustassa. Brevo tarjoaa rajattomasti yhteystietoja ja edistyneitä markkinointiominaisuuksia.

en: Stripe integration
fi: Stripe-liitos

en: Stripe is a simple and powerful way to accept payments online. Stripe has no setup fees, no monthly fees, and no hidden costs. Millions of businesses rely on Stripe’s software tools to accept payments securely and expand globally.
fi: Stripe on yksinkertainen ja tehokas tapa hyväksyä maksuja verkossa. Stripellä ei ole asennusmaksuja, kuukausimaksuja eikä piilokustannuksia. Miljoonat yritykset luottavat Stripen ohjelmistotyökaluihin hyväksyäkseen maksuja turvallisesti ja laajentuakseen maailmanlaajuisesti.

en: Stripe is active on this site.
fi: Stripe on aktiivinen tällä sivustolla.

en: Stripe is not available on this site. It requires an HTTPS-enabled site.
fi: Stripe ei ole käytettävissä tällä sivustolla. Se vaatii HTTPS-yhteensopivan sivuston.

en: Subject
fi: Aihe

en: Subject: %s
fi: Aihe: %s

en: Submission was referred to as spam
fi: Vastaus on merkitty roskapostiksi

en: Submit
fi: Lähetä

en: Submit button
fi: Lähetä-painike

en: Submitted nonce is invalid.
fi: Lähetetty kertakäyttöavain ei kelpaa.

en: Support
fi: Tuki

en: Support forums
fi: Tukifoorumit

en: Telephone number that the sender entered is invalid
fi: Lähettäjän syöttämä puhelinnumero on virheellinen

en: Text fields
fi: Tekstikentät

en: Thank you for your message. It has been sent.
fi: Kiitos viestistäsi. Se on lähetetty.

en: The Constant Contact integration module allows you to send contact data collected through your contact forms to the Constant Contact API. You can create reliable email subscription services in a few easy steps.
fi: Constant Contact -palveluliitosmoduulin avulla voit lähettää yhteydenottolomakkeiden kautta kerätyt yhteystiedot Constant Contact -rajapintaan. Voit luoda luotettavia sähköpostitilauspalveluita muutamalla helpolla vaiheella.

en: The answer to the quiz is incorrect.
fi: Annettu vastaus on väärä.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
fi: Menetät tekemäsi muutokset, jos siirryt pois tältä sivulta.

en: The code that sender entered does not match the CAPTCHA
fi: Koodi jonka lähettäjä kirjoitti ei matsaa CAPTCHAa

en: The fourth parameter ($mail_tag) must be an instance of the WPCF7_MailTag class.
fi: Neljännen parametrin ($mail_tag) on oltava WPCF7_MailTag -luokan esiintymä.

en: The next major release of Contact Form 7 will discontinue support for outdated PHP versions. If you don't upgrade PHP, you will not be able to upgrade the plugin.
fi: Vanhentuneiden PHP-versioiden tuki päättyy seuraavan  merkittävän PHP-version myötä. Mikäli et päivitä PHP-versiota, et pysty päivittämään lisäosaa.

en: The request payload format is not supported.
fi: Pyynnön tietosisältömuotoa ei tueta.

en: The requested contact form was not found.
fi: Haluttua yhteydenottolomaketta ei löytynyt.

en: The total size of attachment files is too large.
fi: Liitetiedostojen yhteenlaskettu koko on liian suuri.

en: The uploaded file is too large.
fi: Ladattu tiedosto on liian suuri.

en: There are also special mail-tags that have specific names, but do not have corresponding form-tags. They are used to represent meta information of form submissions like the submitter&#8217;s IP address or the URL of the page.
fi: On myös erityisiä sähköpostielementtejä, joilla on omat nimet, mutta joilla ei ole niitä vastaavia lomake-elementtejä. Niitä käytetään edustamaan lomakkeiden lähettämiseen liittyvää metatietoa, kuten lähettäjän IP-osoitetta tai sivun verkko-osoitetta/URL.

en: There are invalid mail header fields.
fi: Osa sähköpostin otsikkokentistä ei ole kelvollisia.

en: There are terms that the sender must accept
fi: Nämä ovat käyttöehdot, jotka lähettäjän täytyy hyväksyä

en: There is a field that the sender must fill in
fi: Lähettäjän täytyy täyttää lomakkeen kenttä

en: There is a field with input that is longer than the maximum allowed length
fi: Yhdessä kentässä vastaus on pidempi, kuin suurin sallittu vastauksen pituus

en: There is a field with input that is shorter than the minimum allowed length
fi: Yhdessä kentässä vastaus on lyhyempi, kuin lyhyin sallittu vastauksen pituus

en: There is a possible empty field.
fi: Jokin kentistä saattaa olla tyhjä.

en: There was an error deleting the contact form.
fi: Yhteydenottolomakkeen poistamisessa tapahtui virhe.

en: There was an error saving the contact form.
fi: Yhteydenottolomakkeen tallennuksessa tapahtui virhe.

en: There was an error trying to send your message. Please try again later.
fi: Tapahtui virhe, kun viestiäsi yritettiin lähettää. Ole hyvä ja yritä myöhemmin uudelleen.

en: There was an error uploading the file.
fi: Tiedoston palvelimelle siirtämisessä tapahtui virhe.

en: There was an unknown error uploading the file.
fi: Tiedoston palvelimelle siirtämisessä tapahtui tuntematon virhe.

en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the necessary libraries (GD and FreeType) are not available on your server.
fi: Tämä palautelomake sisältää CAPTCHA-kentän, mutta tarvittavia kirjastoja (GD ja FreeType) ei ole serverillä.

en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the temporary folder for the files (%s) does not exist or is not writable. You can create the folder or change its permission manually.
fi: Tämä palautelomake sisältää CAPTCHA-kentän, mutta väliaikaiskansiota tiedostoille (%s) ei ole tai sinne ei voi kirjoittaa. Voit luoda kansion tai vaihtaa oikeudet manuaalisesti.

en: This contact form has file uploading fields, but the temporary folder for the files (%s) does not exist or is not writable. You can create the folder or change its permission manually.
fi: Tämä palautelomake sisältää ladattuja tiedostoja, mutta väliaikaista kansiota tiedostoille (%s) ei ole tai ei voi kirjoittaa. Voit luoda kansion tai vaihtaa oikeudet manuaalisesti.

en: This contact form is available only for logged in users.
fi: Yhteydenottolomake on saatavilla vain sisäänkirjautuneille käyttäjille.

en: This field has a too early date.
fi: Päivämäärä on mimimirajaa aikaisempi.

en: This field has a too large number.
fi: Numero on liian suuri.

en: This field has a too late date.
fi: Päivämäärä on maksimirajaa myöhäisempi.

en: This field has a too long input.
fi: Liian pitkä syöte.

en: This field has a too short input.
fi: Liian lyhyt syöte.

en: This field has a too small number.
fi: Numero on liian pieni.

en: This field requires author's URL
fi: Tämä kenttä vaatii kirjoittajan URL:n

en: This field requires author's email address
fi: Tämä kenttä vaatii kirjoittajan sähköpostiosoitteen

en: This field requires author's name
fi: Tämä kenttä vaatii kirjoittajan nimen

en: This form uses Akismet to reduce spam.
fi: Tämä lomake käyttää Akismetiä roskapostin vähentämiseen.

en: This site is connected to the Constant Contact API.
fi: Tämä sivusto on yhdistetty Constant Contact -ohjelmointirajapintaan.

en: Title
fi: Otsikko

en: To
fi: Vastaanottaja

en: To attach the file uploaded through this field to mail, you need to insert the corresponding mail-tag (%s) into the File Attachments field on the Mail tab.
fi: Jotta voit liittää tämän kentän kautta ladatun tiedoston sähköpostin liitetiedostoksi, sinun on lisättävä vastaava sähköpostielementti (%s) Tiedostoliitteet-kenttään Sähköposti-välilehdellä.

en: To use CAPTCHA, you first need to install and activate %s plugin.
fi: Käyttääksesi CAPTCHAaa, sinun tulee ensiksi asentaa ja aktivoida %s-lisäosa.

en: To use CAPTCHA, you need %s plugin installed.
fi: Käyttääksesi CAPTCHAa, täytyy lisäosan %s olla asennettuna.

en: To use the value input through this field in a mail field, you need to insert the corresponding mail-tag (%s) into the field on the Mail tab.
fi: Jotta voit käyttää tähän kentään kirjoitettua arvoa sähköpostikentässä, sinun on lisättävä vastaava sähköpostielementti (%s) kenttään Sähköposti-välilehdellä.

en: URL
fi: URL-osoite

en: URL that the sender entered is invalid
fi: Lähettäjän syöttämä URL-osoite on virheellinen

en: Unavailable HTML elements are used in the form template.
fi: Käytät joitain HTML-elementtejä, joita ei voi käyttää lomakemallissa.

en: Unavailable names (%names%) are used for form controls.
fi: Lomakekenttien nimissä on WordPressin omaan käyttöön varattuja sanoja (%names%).

en: Unique identifier for the contact form.
fi: Yhteydenottolomakkeen yksilöllinen tunniste.

en: Untitled
fi: Ei otsikkoa

en: Uploadable file size exceeds PHP’s maximum acceptable size.
fi: Ladattavan tiedoston koko ylittää PHP:n suurimman hyväksyttävän koon.

en: Uploaded file is not allowed for file type
fi: Ladattu tiedosto ei ole sallittua tiedostotyyppiä

en: Uploaded file is too large
fi: Ladattu tiedosto on liian suuri

en: Uploading a file fails for PHP error
fi: Tiedoston lataaminen epäonnistui PHP-virheen vuoksi

en: Uploading a file fails for any reason
fi: Tiedoston lataaminen epäonnistuu jostain syystä

en: Use HTML content type
fi: Käytä HTML:ää

en: Use Mail (2)
fi: Käytä sähköpostia (2)

en: Use this text as the placeholder of the field
fi: Käytä tätä tekstiä kentän paikanvaraajana

en: User-Agent string is unnaturally short.
fi: User-Agent -merkkijono on luonnottoman lyhyt.

en: Validate %s contact form now | Validate %s contact forms now
fi[0]: Tarkista %s yhteydenottolomake nyt
fi[1]: Tarkista %s yhteydenottolomaketta nyt

en: Validate Configuration
fi: Tarkista määritykset

en: Validate Contact Form 7 Configuration
fi: Tarkasta Contact Form 7 -määritykset

en: Validation errors occurred
fi: Viestissä virheitä

en: Welcome email
fi: Tervetulosähköposti

en: Welcome panel
fi: Tervetuloa-paneeli

en: While form-tags have a comparatively complex syntax, you do not need to know the syntax to add form-tags because you can use the straightforward tag generator (<strong>Generate Tag</strong> button on this screen).
fi: Lomake-elementtien lauserakenne on suhteellisen monimutkainen, mutta sinun ei kuitenkaan tarvitse tuntea lauserakennetta lisätäksesi elementtejä, koska voit käyttää yksinkertaista elementtigeneraattoria (<strong>Luo elementti</strong> -painike tällä näytöllä).

en: With help from cloud-based machine learning, anti-spam services will protect your forms (%1$s). Even payment services are natively supported (%2$s).
fi: Pilvipohjaisen koneoppimisen avulla roskapostin vastaiset palvelut suojaavat lomakkeitasi (%1$s). Jopa maksupalvelut ovat natiivisti tuettuja (%2$s).

en: Wrap each item with label element
fi: Aseta jokainen ruutu nimielementin sisään

en: Y/m/d
fi: d/m/Y

en: You are about to delete this contact form.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
fi: Olet poistamassa yhteydenottolomaketta. 
    Paina 'Peruuta' peruuttaaksesi tai 'OK' poistaaksesi.

en: You are not allowed to access contact forms.
fi: Käyttöoikeutesi eivät sisällä oikeutta yhteydenottolomaikkeiden käsittelemiseen.

en: You are not allowed to access the requested contact form.
fi: Käyttöoikeutesi eivät sisällä oikeutta tämän yhteydenottolomakkeen avaamiseen.

en: You are not allowed to create a contact form.
fi: Käyttöoikeutesi eivät sisällä oikeutta yhteydenottolomakkeiden luomiseen.

en: You are not allowed to delete this item.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia poistaa tätä kohdetta.

en: You are not allowed to edit this contact form.
fi: Sinulla ei ole oikeutta muokata tätä yhteydenottolomaketta.

en: You are not allowed to edit this item.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muokata tätä kohdetta.

en: You are not allowed to upload files of this type.
fi: Tämäntyyppisen tiedoston lataaminen palvelimelle ei ole sallittua.

en: You are not allowed to validate configuration.
fi: Et voi tarkastaa määrityksiä. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You can add customization code snippets here. For details, see %s.
fi: Voit lisätä omia koodinpätkiä tänne. Lisätietoja: %s.

en: You can also use this old-style shortcode:
fi: Voit käyttää myös vanhanaikaista lyhytkoodia:

en: You can edit messages used in various situations here. For details, see %s.
fi: Voit muokata eri tilanteissa käytettyjä viestejä täällä. Lisätietoja on %s.

en: You can edit the form template here. For details, see %s.
fi: Voit muokata lomakemallia täällä. Lisätietoja on %s.

en: You can edit the mail template here. For details, see %s.
fi: Voit muokata sähköpostimallia täällä. Lisätietoja on %s.

en: You can expand the possibilities of your contact forms by integrating them with external services. For details, see %s.
fi: Voit laajentaa yhteydenottolomakkeidesi mahdollisuuksia liittämällä ne ulkoisiin palveluihin. Lisätietoja, katso %s.

en: You can set up the Brevo integration here. For details, see %s.
fi: Voit määrittää Brevo-liitoksen täällä. Lisätietoja, katso %s.

en: You can set up the Constant Contact integration here. For details, see %s.
fi: Voit määrittää Constant Contact -liitoksen täällä. Lisätietoja, katso %s.

en: You have no active email template yet.
fi: Sinulla ei ole vielä aktiivista sähköpostimallia.

en: You have no contact list yet.
fi: Sinulla ei ole vielä yhteystietoluetteloa.

en: You have not been authenticated. Make sure the provided API key is correct.
fi: Sinua ei ole todennettu. Varmista, että annettu API-avain on oikein.

en: You have strong allies to back you up.
fi: Sinulla on vahvoja liittolaisia, jotka tukevat sinua.

en: You may need to first sign up for an account with the service that you plan to use. When you do so, you would need to authorize Contact Form 7 to access the service with your account.
fi: Voit mahdollisesti joutua ensin luomaan käyttäjätilin siihen palveluun, jota aiot käyttää. Kun teet niin, sinun on valtuutettava Contact Form 7 käyttämään palvelua sinun tilitiedoillasi.

en: You must accept the terms and conditions before sending your message.
fi: Sinun on hyväksyttävä käyttöehdot ennen viestin lähettämistä.

en: Your donation will help encourage and support the plugin&#8217;s continued development and better user support.
fi: Lahjoituksesi auttaa kannustamaan ja tukemaan laajennuksen jatkuvaa kehitystä ja parempaa käyttäjätukea.

en: Your email
fi: Sähköpostiosoitteesi

en: Your entered code is incorrect.
fi: Syöttämäsi koodi on virheellinen.

en: Your message
fi: Viestisi

en: Your name
fi: Nimesi

en: acceptance
fi: hyväksyntä

[ctx: block description]
en: Insert a contact form you have created with Contact Form 7.
fi: Lisää yhteydenottolomake, jonka olet luonut Contact Form 7 -lisäosan avulla.

[ctx: block keyword]
en: form
fi: lomake

en: checkboxes
fi: valintaruudut

en: date
fi: päivämäärä

en: disallowed list
fi: kiellettyjen luettelo

en: docs
fi: ohjeet

en: drop-down menu
fi: pudotusvalikko

en: email
fi: sähköposti

en: file
fi: tiedosto

en: g:i a
fi: H:i

en: making a donation
fi: lahjoituksen tekemistä

en: number
fi: numero

en: quiz
fi: kysely

en: radio buttons
fi: valintanapit

en: reCAPTCHA is active on this site.
fi: reCAPTCHA on käytössä tällä sivustolla.

en: reCAPTCHA protects you against spam and other types of automated abuse. With Contact Form 7&#8217;s reCAPTCHA integration module, you can block abusive form submissions by spam bots.
fi: reCAPTCHA suojaa sinua roskapostilta ja muunlaiselta automaattiselta väärinkäytöltä. Contact Form 7:n reCAPTCHA-palveluliitosmoduulin avulla voit estää roskapostirobottien tekemät loukkaavien lomakkeiden lähetykset.

en: reCAPTCHA response token is empty.
fi: reCAPTCHA-vastausavain on tyhjä.

en: reCAPTCHA score (%1$.2f) is lower than the threshold (%2$.2f).
fi: reCAPTCHA-pistemäärä (%1$.2f) on matalampi kuin kynnys (%2$.2f).

en: submit
fi: lähetä

en: tel
fi: puh

en: text
fi: teksti

en: text area
fi: tekstialue
