Plugins - Advanced Custom Fields (ACF®) - Stable (latest release) - en to pl translation catalogue (1184 entries)

en: By default only admin users can edit this setting.
pl: Domyślnie tylko administratorzy mogą edytować to ustawienie.

en: By default only super admin users can edit this setting.
pl: Domyślnie tylko superadministratorzy mogą edytować to ustawienie.

en: Close and Add Field
pl: Zamknij i dodaj pole

en: Learn more.
pl: Dowiedz się więcej.

en: Businessman Icon
pl: Ikonka biznesmena

en: YouTube Icon
pl: Ikonka YouTube

en: WhatsApp Icon
pl: Ikonka WhatsApp

en: Twitch Icon
pl: Ikonka Twitch

en: Superhero Icon
pl: Ikonka superbohatera

en: Spotify Icon
pl: Ikonka Spotify

en: RSS Icon
pl: Ikonka RSS

en: REST API Icon
pl: Ikonka REST API

en: Reddit Icon
pl: Ikonka Reddit

en: Printer Icon
pl: Ikonka drukarki

en: Podio Icon
pl: Ikonka Podio

en: Pinterest Icon
pl: Ikonka Pinterest

en: Xing Icon
pl: Ikonka Xing

en: WordPress (alt) Icon
pl: Ikonka WordPress (alt)

en: LinkedIn Icon
pl: Ikonka LinkedIn

en: Instagram Icon
pl: Ikonka Instagramu

en: Google Icon
pl: Ikonka Google

en: PDF Icon
pl: Ikonka PDF

en: BuddyPress Icon
pl: Ikonka BuddyPress

en: bbPress Icon
pl: Ikonka bbPress

en: Invalid request args.
pl: Nieprawidłowe argumenty żądania.

en: ACF PRO Logo
pl: Logo ACF PRO

en: ACF PRO logo
pl: Logo ACF PRO

en: Array
pl: Tablica

en: Browse Media Library
pl: Przeglądaj bibliotekę mediów

en: String
pl: Ciąg znaków

en: Plugin Version
pl: Wersja wtyczki

en: MySQL Version
pl: Wersja MySQL

en: WordPress Version
pl: Wersja WordPressa

en: License Status
pl: Status licencji

en: Free
pl: Darmowy

en: License Type
pl: Rodzaj licencji

en: Licensed URL
pl: Adres URL licencji

en: License Activated
pl: Licencja została aktywowana

en: Subscription Expiry Date
pl: Data wygaśnięcia subskrypcji

en: Plugin Type
pl: Rodzaj wtyczki

en: REST API Format
pl: Format REST API

en: Search icons...
pl: Szukaj ikonek...

en: Icon Picker
pl: Wybór ikonki

en: The type of icon to save.
pl: Rodzaj ikonki do zapisania.

en: The value of icon to save.
pl: Wartość ikonki do zapisania.

note: translators: %s - field name
en: %s is a required property of acf.
pl: %s jest wymaganą właściwością dla ACF.

note: translators: %s - field/param name
en: %s requires a valid attachment ID when type is set to media_library.
pl: %s wymaga poprawnego identyfikatora załącznika, gdy rodzaj jest ustawiony na „media_library”.

en: Parent Theme
pl: Motyw nadrzędny

en: Active Plugins
pl: Wtyczki włączone

en: Active Theme
pl: Włączony motyw

en: Dismiss permanently
pl: Odrzuć na zawsze

en: WordPress Icon
pl: Ikonka WordPress

en: Twitter Icon
pl: Ikonka Twitter

en: Media Library
pl: Multimedia

[ctx: The core ACF block binding source name for fields on the current page]
en: ACF Fields
pl: Pola ACF

en: ACF PRO Feature
pl: Funkcja ACF PRO

en: Renew PRO License
pl: Odnów licencję PRO

en: Renew PRO to Unlock
pl: Odnów PRO, aby odblokować

en: Show&nbsp;details
pl: Pokaż&nbsp;szczegóły

en: Hide&nbsp;details
pl: Ukryj&nbsp;szczegóły

en: Learn&nbsp;more
pl: Dowiedz&nbsp;się&nbsp;więcej

note: translators: %1$s - The selector used  %2$s The field name  3%$s The parent function name
en: %1$s (%2$s) - rendered via %3$s
pl: %1$s (%2$s) - wyświetlane przez %3$s

en: Manage License
pl: Zarządzaj licencją

en: Renew License
pl: Odnów licencję

en: Renew ACF PRO License
pl: Odnów licencję ACF PRO

en: 'High' position not supported in the Block Editor
pl: Pozycja „Wysoka” nie jest obsługiwana w edytorze blokowym.

en: Add Options Page
pl: Dodaj stronę opcji

en: Upgrade to ACF PRO
pl: Kup ACF-a PRO

note: translators: %s URL to ACF options pages documentation
en: ACF <a href="%s" target="_blank">options pages</a> are custom admin pages for managing global settings via fields. You can create multiple pages and sub-pages.
pl: <a href="%s" target="_blank">Strony opcji</a> ACF-a to własne strony administracyjne umożliwiające zarządzanie globalnymi ustawieniami za pomocą pól. Można tworzyć wiele stron i podstron.

en: In the editor used as the placeholder of the title.
pl: W edytorze, używane jako tekst zastępczy tytułu.

en: Title Placeholder
pl: Placeholder (tekst zastępczy) tytułu

en: 4 Months Free
pl: 4 miesiące za darmo

en: Create post type
pl: Utwórz typ treści

en: Feedback
pl: Uwagi

en: This Field
pl: To pole

en: Add fields
pl: Dodaj pola

en: Duplicate post type
pl: Duplikuj typ treści

en: Duplicate taxonomy
pl: Duplikuj taksonomię

en: Support
pl: Pomoc techniczna

note: translators: This text is prepended by a link to ACF's website, and appended by a link to WP Engine's website.
en: is developed and maintained by
pl: jest rozwijany i utrzymywany przez

en: Create taxonomy
pl: Utwórz taksonomię

en: Select Options Pages
pl: Wybierz strony opcji

en: Bidirectional
pl: Dwukierunkowe

en: Link field groups
pl: Powiąż grupy pól

note: translators: %s - either "post type" or "taxonomy"
en: Add this %s to the location rules of the selected field groups.
pl: Dodaj ten element (%s) do reguł lokalizacji wybranych grup pól.

note: translators: %s A field type name, such as "Relationship"
en: %s Field
pl: Pole „%s”

en: Target Field
pl: Pole docelowe

en: Select field(s) to store the reference back to the item being updated. You may select this field. Target fields must be compatible with where this field is being displayed. For example, if this field is displayed on a Taxonomy, your target field should be of type Taxonomy
pl: Wybierz pole(-a), gdzie zapisywać odwołanie do aktualizowanego elementu. Możesz wybrać to pole. Pola docelowe muszą być zgodne z miejscem wyświetlania tego pola. Przykładowo, jeśli to pole jest wyświetlane w terminie taksonomii, pole docelowe musi mieć rodzaj Taksonomia.

en: Update a field on the selected values, referencing back to this ID
pl: Zaktualizuj pole w wybranych elementach, odwołując się do tego identyfikatora

note: translators: %s the URL to ACF's bidirectional relationship documentation
en: Enabling the bidirectional setting allows you to update a value in the target fields for each value selected for this field, adding or removing the Post ID, Taxonomy ID or User ID of the item being updated. For more information, please read the <a href="%s" target="_blank">documentation</a>.
pl: Włączenie opcji dwukierunkowości pozwala na aktualizowanie wartości pól docelowych w każdym elemencie wybranym w tym polu, dodając lub usuwając identyfikator aktualizowanego wpisu, terminu taksonomii lub użytkownika. Aby uzyskać więcej informacji przeczytaj <a href="%s" target="_blank">dokumentację</a>.

note: translators: %s - A singular label for a post type or taxonomy.
en: (Duplicated from %s)
pl: (zduplikowane z %s)

en: Select Multiple
pl: Wielokrotny wybór

en: Learn More
pl: Dowiedz się więcej

en: WP Engine logo
pl: Logo WP Engine

en: More Tools from WP Engine
pl: Więcej narzędzi od WP Engine

en: View Pricing & Upgrade
pl: Zobacz cennik i kup PRO

en: Unlock Advanced Features and Build Even More with ACF PRO
pl: Odblokuj zaawansowane funkcje i zbuduj więcej przy pomocy ACF-a PRO

note: translators: %s - WP Engine logo
en: Built for those that build with WordPress, by the team at %s
pl: Stworzone dla tych, których tworzą przy pomocy WordPressa, przez zespół %s

en: Delete Terms Capability
pl: Uprawnienie do usuwania terminów

en: Manage Terms Capability
pl: Uprawnienie do zarządzania terminami

en: Edit Terms Capability
pl: Uprawnienie do edytowania terminów

en: Assign Terms Capability
pl: Uprawnienie do przypisywania terminów

en: The capability name for managing terms of this taxonomy.
pl: Nazwa uprawnienia do zarządzania terminami tej taksonomii.

en: The capability name for editing terms of this taxonomy.
pl: Nazwa uprawnienia do edytowania terminów tej taksonomii.

en: The capability name for deleting terms of this taxonomy.
pl: Nazwa uprawnienia do usuwania terminów tej taksonomii.

en: The capability name for assigning terms of this taxonomy.
pl: Nazwa uprawnienia do przypisywania terminów tej taksonomii.

en: Lower case letters, underscores and dashes only, Max 32 characters.
pl: Tylko małe litery, myślniki i podkreślniki. Maksymalnie 32 znaki.

en: Sets whether posts should be excluded from search results and taxonomy archive pages.
pl: Określa czy wpisy powinny być wykluczone z wyników wyszukiwania oraz stron archiwów taksonomii.

en: Speed up your workflow and develop better websites with features like ACF Blocks and Options Pages, and sophisticated field types like Repeater, Flexible Content, Clone, and Gallery.
pl: Przyśpiesz swoją pracę i twórz lepsze witryny przy pomocy funkcji takich jak bloki ACF-a i strony opcji oraz wyrafinowanych rodzajów pól takich jak pole powtarzalne, elastyczna treść, klon, czy galeria.

en: No description
pl: Brak opisu

en: No fields
pl: Brak pól

en: No field groups
pl: Brak grup pól

en: No taxonomies
pl: Brak taksonomii

en: No posts
pl: Brak wpisów

en: No post types
pl: Brak typów treści

en: No terms
pl: Brak terminów

note: translators: %s - singular label of post type/taxonomy, i.e. "Movie"/"Genre"
en: %s fields
pl: Pola „%s”

en: Any post status
pl: Dowolny status wpisu

en: URL
pl: Adres URL

en: WYSIWYG Editor
pl: Edytor WYSIWYG

en: Add New Post Type
pl: Utwórz typ treści

en: Edit Post Type
pl: Edytuj typ treści

en: New Post Type
pl: Nowy typ treści

en: View Post Type
pl: Zobacz typ treści

en: Edit Taxonomy
pl: Edytuj taksonomię

en: Add New Taxonomy
pl: Utwórz taksonomię

en: New Taxonomy
pl: Nowa taksonomia

en: View Taxonomy
pl: Zobacz taksonomię

en: Search Taxonomies
pl: Szukaj taksonomii

en: We do not recommend using this field in ACF Blocks.
pl: Nie zalecamy używania tego pola w blokach ACF-a.

en: This post type key is already in use by another post type in ACF and cannot be used.
pl: Ten klucz typu treści jest już używany przez inny typ treści w ACF-ie i nie może zostać użyty.

en: This post type key is already in use by another post type registered outside of ACF and cannot be used.
pl: Ten klucz typu treści jest już używany przez inny typ treści zarejestrowany poza ACF-em i nie może zostać użyty.

en: This taxonomy key is already in use by another taxonomy in ACF and cannot be used.
pl: Ten klucz taksonomii jest już używany przez inną taksonomię w ACF-ie i nie może zostać użyty.

en: This taxonomy key is already in use by another taxonomy registered outside of ACF and cannot be used.
pl: Ten klucz taksonomii jest już używany przez inną taksonomię zarejestrowaną poza ACF-em i nie może zostać użyty.

en: Filter by Post Status
pl: Filtruj wg statusu wpisu

en: The post type key must only contain lower case alphanumeric characters, underscores or dashes.
pl: Klucz typu treści może zawierać wyłącznie małe litery, cyfry, myślniki i podkreślniki.

en: The taxonomy key must only contain lower case alphanumeric characters, underscores or dashes.
pl: Klucz taksonomii może zawierać wyłącznie małe litery, cyfry, myślniki i podkreślniki.

en: The post type key must be under 20 characters.
pl: Klucz typu treści musi mieć mniej niż 20 znaków.

en: A basic text input, useful for storing single string values.
pl: Proste pole tekstowe, przydatne do przechowywania wartości pojedynczych ciągów.

en: A basic textarea input for storing paragraphs of text.
pl: Prosty obszar tekstowy do przechowywania akapitów tekstu.

en: A text input specifically designed for storing email addresses.
pl: Pole tekstowe przeznaczone do przechowywania adresów e-mail.

en: A text input specifically designed for storing web addresses.
pl: Pole tekstowe przeznaczone do przechowywania adresów URL.

en: An input limited to numerical values.
pl: Pole ograniczone do wartości liczbowych.

en: An input for selecting a numerical value within a specified range using a range slider element.
pl: Pole do wybierania wartości liczbowej z określonego zakresu za pomocą suwaka.

en: An input for providing a password using a masked field.
pl: Maskowane pole do wpisywania hasła.

en: Search Post Types
pl: Szukaj typów treści

en: No Taxonomies found
pl: Nie znaleziono żadnych taksonomii

en: No Post Types found
pl: Nie znaleziono żadnych typów treści

en: No Post Types found in Trash
pl: Nie znaleziono żadnych typów treści w koszu

en: No Taxonomies found in Trash
pl: Nie znaleziono żadnych taksonomii w koszu

note: translators: %s a link to WordPress.org's Reserved Terms page
en: This field must not be a WordPress <a href="%s" target="_blank">reserved term</a>.
pl: Pole nie może być <a href="%s" target="_blank">terminem zastrzeżonym</a> przez WordPressa.

en: Allows you to specify a link and its properties such as title and target using the WordPress native link picker.
pl: Pozwala na określenie odnośnika i jego właściwości, takich jak tytuł czy cel, przy użyciu natywnego wyboru odnośników WordPressa.

en: Allows you to group fields into tabbed sections in the edit screen. Useful for keeping fields organized and structured.
pl: Pozwala na grupowanie pól w zakładkach na ekranie edycji. Przydatne do utrzymywania porządku i struktury pól.

en: Allows the selection of one or more users which can be used to create relationships between data objects.
pl: Pozwala na wybór jednego lub kliku użytkowników do tworzenia relacji między obiektami danych.

en: Allows the selection of one or more taxonomy terms based on the criteria and options specified in the fields settings.
pl: Pozwala na wybór jednego lub kliku terminów taksonomii w oparciu o kryteria i opcje określone w ustawieniach pola.

en: A group of radio button inputs that allows the user to make a single selection from values that you specify.
pl: Grupa pól wyboru pozwalająca użytkownikowi na wybór jednej spośród określonych wartości.

en: A toggle that allows you to pick a value of 1 or 0 (on or off, true or false, etc). Can be presented as a stylized switch or checkbox.
pl: Przełącznik pozwalający na wybranie wartości 1 lub 0 (włączone lub wyłączone, prawda lub fałsz, itp.). Może być wyświetlany jako ostylowany przełącznik lub pole zaznaczenia.

en: An interactive UI for selecting a color, or specifying a Hex value.
pl: Interaktywny interfejs użytkownika do wybierania koloru lub określenia wartości Hex.

en: An interactive UI for picking a date. The date return format can be customized using the field settings.
pl: Interaktywny interfejs użytkownika do wybierania daty. Zwracany format daty można dostosować przy użyciu ustawień pola.

en: An interactive UI for picking a date and time. The date return format can be customized using the field settings.
pl: Interaktywny interfejs użytkownika do wybierania daty i godziny. Zwracany format daty można dostosować przy użyciu ustawień pola.

en: An interactive UI for selecting a location using Google Maps. Requires a Google Maps API key and additional configuration to display correctly.
pl: Interaktywny interfejs użytkownika do wybierania lokalizacji przy użyciu Map Google. Do poprawnego wyświetlania wymagany jest klucz API Google Maps oraz dodatkowa konfiguracja.

en: An interactive UI for picking a time. The time format can be customized using the field settings.
pl: Interaktywny interfejs użytkownika do wybierania godziny. Zwracany format czasu można dostosować przy użyciu ustawień pola.

en: An interactive dropdown to select one or more posts, pages, custom post type items or archive URLs, with the option to search.
pl: Interaktywna lista rozwijana do wybierania jednego lub kilku wpisów, stron, elementów własnych typów treści lub adresów URL archiwów. Posiada wyszukiwarkę.

en: An interactive and customizable UI for picking one or many posts, pages or post type items with the option to search.
pl: Interaktywny i konfigurowalny interfejs użytkownika do wybierania jednego lub kilku wpisów, stron, elementów typów treści. Posiada wyszukiwarkę.

en: An interactive component for embedding videos, images, tweets, audio and other content by making use of the native WordPress oEmbed functionality.
pl: Interaktywny element do osadzania filmów, obrazków, tweetów, audio i innych treści przy użyciu natywnej funkcji oEmbed WordPressa.

en: This provides an interactive interface for managing a collection of attachments. Most settings are similar to the Image field type. Additional settings allow you to specify where new attachments are added in the gallery and the minimum/maximum number of attachments allowed.
pl: Zapewnia interaktywny interfejs do zarządzania zbiorem załączników. Większość opcji jest podobna do rodzaju pola Obrazek. Dodatkowe opcje pozwalają na określenie miejsca w galerii w którym nowe załączniki są dodawane oraz minimalną i maksymalną liczbę dozwolonych załączników.

en: Provides a way to structure fields into groups to better organize the data and the edit screen.
pl: Zapewnia sposób na uporządkowanie pól w grupy w celu lepszej organizacji danych i ekranu edycji.

en: Uses the native WordPress media picker to upload, or choose files.
pl: Używa natywnego wyboru mediów WordPressa do przesyłania lub wyboru plików.

en: Uses the native WordPress media picker to upload, or choose images.
pl: Używa natywnego wyboru mediów WordPressa do przesyłania lub wyboru obrazków.

en: Displays the WordPress WYSIWYG editor as seen in Posts and Pages allowing for a rich text-editing experience that also allows for multimedia content.
pl: Wyświetla edytor WYSIWYG WordPressa, taki jak we wpisach czy stronach, który pozwala na formatowanie tekstu oraz użycie treści multimedialnych.

en: A group of buttons with values that you specify, users can choose one option from the values provided.
pl: Grupa przycisków z określonymi wartościami, z których użytkownik może wybrać jedną opcję.

en: A group of checkbox inputs that allow the user to select one, or multiple values that you specify.
pl: Grupa pól zaznaczenia, która pozwala użytkownikowi na wybranie jednej lub kilku określonych wartości.

en: A dropdown list with a selection of choices that you specify.
pl: Lista rozwijana z wyborem określonych opcji.

en: A dual-column interface to select one or more posts, pages, or custom post type items to create a relationship with the item that you're currently editing. Includes options to search and filter.
pl: Interfejs dwukolumnowy do wybierania jednego lub kilku wpisów, stron lub elementów własnych typów treści, aby stworzyć relację z obecnie edytowanym elementem. Posiada wyszukiwarkę i filtrowanie.

en: Used to display a message to editors alongside other fields. Useful for providing additional context or instructions around your fields.
pl: Używane do wyświetlania wiadomości dla redaktorów obok innych pól. Przydatne do przekazywania dodatkowego kontekstu lub instrukcji dotyczących pól.

en: This provides a solution for repeating content such as slides, team members, and call-to-action tiles, by acting as a parent to a set of subfields which can be repeated again and again.
pl: Zapewnie rozwiązanie dla powtarzalnych treści, takich jak slajdy, członkowie zespołu, czy kafelki. Działa jak element nadrzędny dla zestawu podpól, który może być powtarzany wiele razy.

en: Allows you to group and organize custom fields into collapsable panels that are shown while editing content. Useful for keeping large datasets tidy.
pl: Pozwala na grupowanie i organizowanie własnych pól w zwijanych panelach wyświetlanych podczas edytowania treści. Przydatne do utrzymywania porządku przy dużej ilości danych.

en: The taxonomy key must be under 32 characters.
pl: Klucz taksonomii musi mieć mniej niż 32 znaków.

[ctx: noun]
en: Clone
pl: Klon

en: All Posts
pl: Wszystkie wpisy

en: Parent Field Description
pl: Opis pola nadrzędnego

en: Edit Item
pl: Edytuj element

en: Description Field Description
pl: Opis pola opisu

en: Edit Post
pl: Edytuj wpis

en: View Item
pl: Zobacz element

en: View Post
pl: Zobacz wpis

en: View Items
pl: Zobacz elementy

en: View Posts
pl: Zobacz wpisy

en: Add New Post
pl: Utwórz wpis

en: Tags list
pl: Lista tagów

en: Menu Name
pl: Nazwa menu

en: Editor
pl: Edytor

en: Not Found
pl: Nie znaleziono

en: Trackbacks
pl: Trackbacki

en: Post Formats
pl: Formaty wpisów

en: Regenerate
pl: Odnów

en: Nothing to import
pl: Brak danych do importu

en: Browse Fields
pl: Przeglądaj pola

en: Popular Tags
pl: Popularne tagi

en: Export - Generate PHP
pl: Eksport - wygeneruj PHP

note: translators: %s Plural form of taxonomy name
en: Separate %s with commas
pl: Oddziel %s przecinkami

en: Separate Items With Commas
pl: Oddziel elementy przecinkami

en: Separate tags with commas
pl: Oddziel tagi przecinkami

note: translators: %s Plural form of taxonomy name
en: Add or remove %s
pl: Dodaj lub usuń %s

en: Add Or Remove Items
pl: Dodaj lub usuń elementy

en: Imported 1 item | Imported %s items
pl[0]: Zaimportowano 1 element
pl[1]: Zaimportowano %s elementy
pl[2]: Zaimportowano %s elementów

en: Parent Category:
pl: Kategoria nadrzędna:

en: Category
pl: Kategoria

en: Select Post Types
pl: Wybierz typy treści

en: Add Post Type
pl: Dodaj typ treści

en: Post Types
pl: Typy treści

en: post type
pl: typ treści

en: Failed to import post types.
pl: Nie udało się zaimportować typów treści.

en: Filter by category
pl: Filtruj wg kategorii

en: Filter By Item
pl: Filtruj wg elementu

en: Add New Item
pl: Utwórz element

en: New Item
pl: Nowy element

en: New Post
pl: Nowy wpis

en: Tag Link
pl: Odnośnik tagu

en: A link to a tag
pl: Dodaj odnośnik do tagu

en: Parent Page:
pl: Strona nadrzędna:

en: Search Posts
pl: Szukaj wpisów

en: Quick Edit
pl: Szybka edycja

en: Post Archives
pl: Archiwa wpisów

en: Post Attributes
pl: Atrybuty wpisu

en: Customize the slug used in the URL
pl: Dostosuj uproszczoną nazwę używaną w adresie URL

en: Featured image
pl: Obrazek wyróżniający

en: Set Featured Image
pl: Ustaw obrazek wyróżniający

en: Set featured image
pl: Ustaw obrazek wyróżniający

en: Remove Featured Image
pl: Usuń obrazek wyróżniający

note: translators: example taxonomy
en: Genres
pl: Gatunki

note: translators: example taxonomy
en: Genre
pl: Gatunek

note: translators: example taxonomy
en: genre
pl: gatunek

en: Remove featured image
pl: Usuń obrazek wyróżniający

en: Use as featured image
pl: Użyj jako obrazek wyróżniający

en: Insert into post
pl: Wstaw do wpisu

en: Select Field Type
pl: Wybierz rodzaj pola

en: Popular fields
pl: Popularne pola

en: Popular
pl: Popularne

en: Select Field
pl: Wybierz pole

en: More
pl: Więcej

en: Tutorial
pl: Poradnik

en: Invalid post ID.
pl: Nieprawidłowy identyfikator wpisu.

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Posts list
pl: Lista wpisów

en: Post published.
pl: Wpis został opublikowany.

en: Item Published
pl: Element został opublikowany

en: Post published privately.
pl: Wpis został opublikowany jako prywatny.

en: Post scheduled.
pl: Zaplanowano publikację wpisu.

en: Item Updated
pl: Element został zaktualizowany

en: Post updated.
pl: Wpis został zaktualizowany.

en: Post Link
pl: Odnośnik wpisu

en: Item Link
pl: Odnośnik elementu

en: A link to a post.
pl: Odnośnik do wpisu.

en: Item Link Description
pl: Opis odnośnika elementu

en: Menu Position
pl: Pozycja menu

en: Menu Icon
pl: Ikonka menu

en: Exclude From Search
pl: Wyklucz z wyszukiwania

en: Post Type Key
pl: Klucz typu treści

en: Archive
pl: Archiwum

en: Archive Slug
pl: Uproszczona nazwa archiwum

en: Labels
pl: Etykiety

en: URLs
pl: Adresy URL

en: Permissions
pl: Uprawnienia

note: translators: example post type
en: Movies
pl: Filmy

en: Singular Label
pl: Etykieta w liczbie pojedynczej

en: Plural Label
pl: Etykieta w liczbie mnogiej

note: translators: example post type
en: Movie
pl: Film

note: translators: example post type
en: movie
pl: film

en: Hierarchical
pl: Hierarchiczne

en: Public
pl: Publiczne

en: Advanced Configuration
pl: Zaawansowana konfiguracja

en: I know what I'm doing, show me all the options.
pl: Wiem co robię, pokaż mi wszystkie opcje.

en: Pages
pl: Strony

en: All Tags
pl: Wszystkie tagi

en: Advanced Settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: Basic Settings
pl: Ustawienia podstawowe

en: Edit Tag
pl: Edytuj tag

en: View Tag
pl: Zobacz tag

en: Add New Tag
pl: Utwórz tag

en: New Item Name
pl: Nazwa nowego elementu

en: New Tag Name
pl: Nazwa nowego tagu

en: Parent Item
pl: Element nadrzędny

en: Parent Category
pl: Kategoria nadrzędna

en: Add or remove tags
pl: Dodaj lub usuń tagi

en: Choose From Most Used
pl: Wybierz z najczęściej używanych

en: Most Used
pl: Najczęściej używane

en: Choose from the most used tags
pl: Wybierz z najczęściej używanych tagów

en: No tags
pl: Brak tagów

en: Name Field Description
pl: Opis pola nazwy

en: Slug Field Description
pl: Opis pola uproszczonej nazwy

en: All Items
pl: Wszystkie elementy

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Add Your First Post Type
pl: Dodaj swój pierwszy typ treści

en: Add Your First Taxonomy
pl: Dodaj swoją pierwszą taksonomię

en: Expand the functionality of WordPress beyond standard posts and pages with custom post types.
pl: Rozszerz funkcjonalność WordPressa ponad standardowe wpisy i strony za pomocą własnych typów treści.

en: Create custom taxonomies to classify post type content
pl: Twórz własne taksonomie, aby klasyfikować typy treści

en: Item Published Privately
pl: Element został opublikowany jako prywatny

en: Exported 1 item. | Exported %s items.
pl[0]: Wyeksportowano 1 element.
pl[1]: Wyeksportowano %s elementy.
pl[2]: Wyeksportowano %s elementów.

en: Add Taxonomy
pl: Dodaj taksonomię

en: Delete With User
pl: Usuń wraz z użytkownikiem

en: Delete items by a user when that user is deleted.
pl: Usuwaj elementy należące do użytkownika podczas jego usuwania.

en: Select Taxonomies
pl: Wybierz taksonomie

en: Popular Items
pl: Popularne elementy

en: Menu Label
pl: Etykieta menu

en: taxonomy
pl: taksonomia

en: PRO Only
pl: Tylko w PRO

en: Tag Cloud
pl: Chmura tagów

en: Single word, no spaces. Underscores and dashes allowed.
pl: Pojedyncze słowo, bez spacji. Dozwolone są myślniki i podkreślniki.

en: Update Item
pl: Aktualizuj element

en: Update Tag
pl: Aktualizuj tag

en: Show In REST API
pl: Pokaż w REST API

en: Lower case letters, underscores and dashes only, Max 20 characters.
pl: Tylko małe litery, myślniki i podkreślniki. Maksymalnie 20 znaków.

en: Select existing taxonomies to classify items of the post type.
pl: Wybierz istniejące taksonomie, aby klasyfikować ten typ treści.

en: Visible on the frontend and in the admin dashboard.
pl: Widoczne w witrynie oraz w kokpicie administratora.

en: Makes a taxonomy visible on the frontend and in the admin dashboard.
pl: Powoduje, że taksonomia jest widoczna w witrynie oraz w kokpicie administratora.

en: Visibility
pl: Widoczność

en: Show In UI
pl: Pokaż w interfejsie użytkownika

en: Show In Admin Menu
pl: Pokaż w menu administratora

en: Back To Items
pl: Powrót do elementów

en: Search Items
pl: Szukaj elementów

en: Meta Box
pl: Metaboks

en: Custom Meta Box
pl: Własny metaboks

en: No Meta Box
pl: Brak metaboksa

en: Featured Image Meta Box
pl: Metaboks obrazka wyróżniającego

en: Tags Meta Box
pl: Metaboks tagów

en: Categories Meta Box
pl: Metaboks kategorii

en: Attributes Meta Box
pl: Metaboks atrybutów

en: ← Go to tags
pl: ← Przejdź do tagów

en: No tags found
pl: Nie znaleziono żadnych tagów

en: No posts found
pl: Nie znaleziono żadnych wpisów

en: No Items Found
pl: Nie znaleziono żadnych elementów

en: No Items Found in Trash
pl: Nie znaleziono żadnych elementów w koszu

en: No posts found in Trash
pl: Nie znaleziono żadnych wpisów w koszu

en: No Terms
pl: Brak terminów

en: Search Tags
pl: Szukaj tagów

en: Terms
pl: Terminy

en: Default Term
pl: Domyślny termin

note: translators: %s number of taxonomies duplicated
en: Taxonomy duplicated. | %s taxonomies duplicated.
pl[0]: Taksonomia została zduplikowana.
pl[1]: %s taksonomie zostały zduplikowane.
pl[2]: %s taksonomii zostało zduplikowanych.

note: translators: %s number of post types duplicated
en: Post type duplicated. | %s post types duplicated.
pl[0]: Typ treści został zduplikowany.
pl[1]: %s typy treści zostały zduplikowane.
pl[2]: %s typów treści zostało zduplikowanych.

en: Post type scheduled for.
pl: Publikacja typu treści została zaplanowana.

en: Taxonomy scheduled for.
pl: Publikacja taksonomii została zaplanowana.

en: Select one or many field groups...
pl: Wybierz jedną lub klika grup pól…

en: One or many post types that can be classified with this taxonomy.
pl: Jeden lub klika typów wpisów, które będą klasyfikowane za pomocą tej taksonomii.

en: Taxonomy updated.
pl: Taksonomia została zaktualizowana.

en: Taxonomy draft updated.
pl: Szkic taksonomii został zaktualizowany.

en: Post type draft updated.
pl: Szkic typu treści został zaktualizowany.

en: Post type updated.
pl: Typ treści został zaktualizowany.

note: translators: %s number of taxonomies deactivated
en: Taxonomy deactivated. | %s taxonomies deactivated.
pl[0]: Taksonomia została wyłączona.
pl[1]: %s taksonomie zostały wyłączone.
pl[2]: %s taksonomii zostało wyłączonych.

note: translators: %s number of post types deactivated
en: Post type deactivated. | %s post types deactivated.
pl[0]: Typ treści został wyłączony.
pl[1]: %s typy treści zostały wyłączone.
pl[2]: %s typów treści zostało wyłączonych.

note: translators: %s number of taxonomies activated
en: Taxonomy activated. | %s taxonomies activated.
pl[0]: Taksonomia została włączona.
pl[1]: %s taksonomie zostały włączone.
pl[2]: %s taksonomii zostało włączonych.

note: translators: %s number of post types activated
en: Post type activated. | %s post types activated.
pl[0]: Typ treści został włączony.
pl[1]: %s typy treści zostały włączone.
pl[2]: %s typów treści zostało włączonych.

en: Taxonomy deleted.
pl: Taksonomia została usunięta.

en: Post type deleted.
pl: Typ treści został usunięty.

note: translators: %s number of taxonomies synchronized
en: Taxonomy synchronized. | %s taxonomies synchronized.
pl[0]: Taksonomia została zsynchronizowana.
pl[1]: %s taksonomie zostały zsynchronizowane.
pl[2]: %s taksonomii zostało zsynchronizowanych.

note: translators: %s number of post types synchronized
en: Post type synchronized. | %s post types synchronized.
pl[0]: Typ treści został zsynchronizowany.
pl[1]: %s typy treści zostały zsynchronizowane.
pl[2]: %s typów treści zostało zsynchronizowanych.

en: Filter posts by date
pl: Filtruj wpisy wg daty

en: Filter Items By Date
pl: Filtruj elementy wg daty

note: translators: %s Plural form of post type name
en: Filter %s by date
pl: Filtruj %s wg daty

en: Filter posts list
pl: Filtrowanie listy wpisów

en: Filter Items List
pl: Filtrowanie listy elementów

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
pl: Opis zwykle nie jest eksponowany, jednak niektóre motywy mogą go wyświetlać.

en: Tags list navigation
pl: Nawigacja listy tagów

en: Taxonomy Key
pl: Klucz taksonomii

en: Expose this post type in the REST API.
pl: Pokaż ten typ treści w REST API.

en: Exposes this post type in the REST API. Required to use the block editor.
pl: Pokaż ten typ treści w REST API. Wymagane, aby używać edytora blokowego.

en: Use Featured Image
pl: Użyj obrazka wyróżniającego

en: Hierarchical taxonomies can have descendants (like categories).
pl: Hierarchiczne taksonomie mogą posiadać elementy potomne (jak kategorie).

en: JSON (newer)
pl: JSON (nowszy)

en: Posts list navigation
pl: Nawigacja listy wpisów

en: Items List Navigation
pl: Nawigacja listy elementów

en: Items List
pl: Lista elementów

[ctx: post status]
en: Registration Failed
pl: Rejestracja nieudana

en: Done
pl: Gotowe

en: Sort Terms
pl: Sortuj terminy

en: Term Name
pl: Nazwa terminu

en: Term Slug
pl: Uproszczona nazwa terminu

en: Term Description
pl: Opis terminu

en: A descriptive summary of the term.
pl: Podsumowanie opisujące termin.

en: A descriptive summary of the taxonomy.
pl: Podsumowanie opisujące taksonomię.

en: A descriptive summary of the post type.
pl: Podsumowanie opisujące typ treści.

en: Taxonomy saved.
pl: Taksonomia została zapisana.

note: translators: %s Plural form of taxonomy name
en: Popular %s
pl: Popularne %s

en: Failed to import taxonomies.
pl: Nie udało się zaimportować taksonomii.

en: Enable various features in the content editor.
pl: Włącz różne funkcje w edytorze treści.

note: translators: %s Plural form of post type name translators: %s Plural form of taxonomy name
en: All %s
pl: Wszystkie %s

en: Describes the Slug field on the Edit Tags screen.
pl: Opisuje pole uproszczonej nazwy na ekranie edycji tagów.

en: Describes the Name field on the Edit Tags screen.
pl: Opisuje pole nazwy na ekranie edycji tagów.

en: Export
pl: Eksportuj

en: Field groups linked successfully.
pl: Grupy pól zostały powiązane.

en: Field group linked successfully. | Field groups linked successfully.
pl[0]: Grupa pól została powiązana.
pl[1]: Grupy pól zostały powiązane.
pl[2]: Grupy pól zostały powiązane.

en: Please select the field groups to link.
pl: Proszę wybrać grupy pól do powiązania.

en: This item could not be registered because its key is in use by another item registered by another plugin or theme.
pl: Nie można było zarejestrować tego elementu, ponieważ jego klucz jest już używany przez inny element zarejestrowany przez inną wtyczkę lub motyw.

en: This post type could not be registered because its key is in use by another post type registered by another plugin or theme.
pl: Nie można było zarejestrować tego typu treści, ponieważ jego klucz jest już używany przez inny typ treści zarejestrowany przez inną wtyczkę lub motyw.

note: translators: %s post type name
en: %s post type updated
pl: Typ treści %s został zaktualizowany

en: Taxonomy submitted.
pl: Taksonomia została dodana.

en: Post type submitted.
pl: Typ teści został dodany.

note: translators: %s post type name
en: %s post type created
pl: Typ treści %s został utworzony

note: translators: %s taxonomy name
en: %s taxonomy created
pl: Taksonomia %s została utworzona

en: This taxonomy could not be registered because its key is in use by another taxonomy registered by another plugin or theme.
pl: Nie można było zarejestrować tej taksonomii, ponieważ jej klucz jest już używany przez inną taksonomię zarejestrowaną przez inną wtyczkę lub motyw.

note: translators: %s taxonomy name
en: %s taxonomy updated
pl: Taksonomia %s została zaktualizowana

en: Importing a Post Type or Taxonomy with the same key as one that already exists will overwrite the settings for the existing Post Type or Taxonomy with those of the import.
pl: Zaimportowanie typu treści lub taksonomii, z tym samym kluczem co już istniejący element, nadpisze ustawienia istniejącego typu treści lub taksonomii używając zaimportowanych danych.

note: translators: %s: A link to the popular fields used in ACF
en: Try a different search term or browse %s
pl: Spróbuj innej frazy lub przejrzyj %s

en: Invalid post type selected for review.
pl: Wybrano nieprawidłowy typ treści do porównania.

en: Original
pl: Oryginalny

en: Item Scheduled
pl: Zaplanowano publikację elementu

en: This allows you to select and display existing fields. It does not duplicate any fields in the database, but loads and displays the selected fields at run-time. The Clone field can either replace itself with the selected fields or display the selected fields as a group of subfields.
pl: Pozwala na wybór i wyświetlanie istniejących pól. Zamiast powielania pól w bazie danych, wczytuje i wyświetla wybrane pola w trakcie wykonywania kodu strony. Pole klona może być zastąpione przez wybrane pola lub wyświetlać wybrane pola jak grupa podpól.

en: This provides a simple, structured, layout-based editor. The Flexible Content field allows you to define, create and manage content with total control by using layouts and subfields to design the available blocks.
pl: Zapewnia prosty, uporządkowany edytor oparty na układach. Pole elastycznej treści pozwala na pełną kontrolę nad definiowaniem, tworzeniem i zarządzaniem treścią przy użyciu układów i podpól w celu zaprojektowania dostępnych bloków.

en: Hierarchical post types can have descendants (like pages).
pl: Hierarchiczne typy treści mogą posiadać elementy potomne (jak strony).

en: Post type saved.
pl: Typ treści został zapisany.

en: Add Custom
pl: Dodaj własną

en: Regenerate all labels using the Singular and Plural labels
pl: Odnów wszystkie etykiety używając etykiet w liczbie pojedynczej i mnogiej

en: Show In Admin Bar
pl: Pokaż na pasku administratora

en: In the admin bar to view item when editing it.
pl: Na pasku administratora do zobaczenia elementu podczas jego edycji.

en: The following code can be used to register a local version of the selected items. Storing field groups, post types, or taxonomies locally can provide many benefits such as faster load times, version control & dynamic fields/settings. Simply copy and paste the following code to your theme's functions.php file or include it within an external file, then deactivate or delete the items from the ACF admin.
pl: Następujący kod może zostać użyty do zarejestrowania lokalnej wersji wybranych elementów. Przechowywanie grup pól, typów treści czy taksonomii lokalnie może pozytywnie wpłynąć na szybsze czasy wczytywania, kontrolę wersji i dynamiczne pola oraz ustawienia. Skopiuj i wklej następujący kod do pliku function.php w twoim motywie lub załącz go w oddzielnym pliku, a następnie wyłącz lub usuń te elementy z ACF-a.

en: In the admin bar to view term during editing.
pl: Na pasku administratora do zobaczenia terminu podczas edycji.

en: Custom Meta Box Callback
pl: Własna funkcja zwrotna metaboksa

en: Meta Box Sanitization Callback
pl: Funkcja zwrotna oczyszczania metaboksa

en: Register Meta Box Callback
pl: Funkcja zwrotna rejestrowania metaboksa

en: The position in the sidebar menu in the admin dashboard.
pl: Pozycja w menu w panelu bocznym w kokpicie administratora.

en: Admin Menu Parent
pl: Element nadrzędny menu administratora

en: By default the post type will get a new top level item in the admin menu. If an existing top level item is supplied here, the post type will be added as a submenu item under it.
pl: Domyślnie typ treści otrzyma nowy element najwyższego poziomu w menu administratora. Jeżeli zostanie tu podany istniejący element najwyższego poziomu, typ treści zostanie dodany do niego jako element podmenu.

en: Items can be edited and managed in the admin dashboard.
pl: Elementy mogą być edytowanie i zarządzane w kokpicie administratora.

en: Admin editor navigation in the sidebar menu.
pl: Nawigacja w menu w panelu bocznym kokpitu administratora.

en: Can Export
pl: Można eksportować

en: Rename Capabilities
pl: Zmień nazwy uprawnień

en: Singular Capability Name
pl: Nazwa uprawnienia w liczbie pojedynczej

en: Plural Capability Name
pl: Nazwa uprawnienia w liczbie mnogiej

en: Choose another post type to base the capabilities for this post type.
pl: Wybierz inny typ treści, aby bazować na jego uprawnieniach dla tego typu treści.

en: Optionally provide a plural to be used in capabilities.
pl: Opcjonalnie podaj liczbę mnogą, aby użyć jej w uprawnieniach.

en: Controller Class
pl: Klasa kontrolera

en: Optional custom controller to use instead of `WP_REST_Posts_Controller`.
pl: Opcjonalny własny kontroler do użycia zamiast `WP_REST_Posts_Controller`.

en: Optional custom controller to use instead of `WP_REST_Terms_Controller `.
pl: Opcjonalny własny kontroler do użycia zamiast `WP_REST_Terms_Controller`.

en: Base URL
pl: Bazowy adres URL

en: The base URL for the post type REST API URLs.
pl: Bazowy adres URL tego typu treści dla adresów URL REST API.

en: Admin menu name for the post type.
pl: Nazwa menu administracyjnego tego typu treści.

en: Feed URL
pl: Adres URL kanału informacyjnego

en: RSS feed URL for the post type items.
pl: Adres URL kanału RSS elementów tego typu treści.

en: Permalinks for this post type are disabled.
pl: Bezpośrednie odnośniki tego typu treści są wyłączone.

en: Custom Permalink
pl: Własny bezpośredni odnośnik

en: Permalink Rewrite
pl: Przepisywanie bezpośrednich odnośników

en: Appearance Menus Support
pl: Obsługa menu wyglądu

en: Show Admin Column
pl: Pokaż kolumnę administratora

en: In the post type submenu in the admin dashboard.
pl: W podmenu typu treści w kokpicie administratora.

en: Describes the Parent field on the Edit Tags screen.
pl: Opisuje pole elementu nadrzędnego na ekranie edycji tagów.

en: Assign a parent term to create a hierarchy. The term Jazz, for example, would be the parent of Bebop and Big Band
pl: Przypisz pojęcie nadrzędne, aby utworzyć hierarchię. Na przykład pojęcie Jazz byłoby rodzicem dla Bebop i Big Band

en: At the top of the editor screen when editing an item.
pl: Na górze ekranu edycji podczas edytowania elementu.

en: Describes the Description field on the Edit Tags screen.
pl: Opisuje pole opisu na ekranie edycji tagów.

en: Permalinks for this taxonomy are disabled.
pl: Bezpośrednie odnośniki tej taksonomii są wyłączone.

en: Display a column for the taxonomy on post type listing screens.
pl: Wyświetl kolumnę taksonomii na ekranach list typów treści.

en: Search fields...
pl: Szukaj pól…

note: translators: %s: The invalid search term
en: No search results for '%s'
pl: Brak wyników wyszukiwania dla „%s”

en: Appears as an item in the 'New' menu in the admin bar.
pl: Pojawia się jako element w menu „Utwórz” na pasku administratora.

en: Allow items to be added to menus in the 'Appearance' > 'Menus' screen. Must be turned on in 'Screen options'.
pl: Zezwól na dodawanie elementów do menu na ekranie „Wygląd > Menu”. Należy je włączyć w „Opcjach ekranu”.

en: By default the capabilities of the post type will inherit the 'Post' capability names, eg. edit_post, delete_posts. Enable to use post type specific capabilities, eg. edit_{singular}, delete_{plural}.
pl: Domyślnie nazwy uprawnienia tego typu treści zostaną odziedziczone z uprawnień typu „Wpis”, np. edit_post, delete_posts. Włącz, aby użyć w tym typie treści własnych uprawnień, np. edit_{liczba pojedyncza}, delete_{liczba mnoga}.

en: Allow the post type to be exported from 'Tools' > 'Export'.
pl: Zezwól na eksportowanie tego typu treści na ekranie „Narzędzia > Eksport”.

note: translators: %s - URL to ACF tools page.
en: Import Post Types and Taxonomies registered with Custom Post Type UI and manage them with ACF. <a href="%s">Get Started</a>.
pl: Importuj typy treści i taksonomie zarejestrowane za pomocą wtyczki „Custom Post Type UI” i zarządzaj nimi w ACF-ie. <a href="%s">Rozpocznij</a>.

en: Import from Custom Post Type UI
pl: Importuj z „Custom Post Type UI”

en: Nothing from Custom Post Type UI plugin selected for import.
pl: Nie wybrano niczego do zaimportowania z wtyczki „Custom Post Type UI”.

note: translators: %d - number of items imported from CPTUI
en: Imported %d item from Custom Post Type UI - | Imported %d items from Custom Post Type UI -
pl[0]: Zaimportowano %d element z „Custom Post Type UI” -
pl[1]: Zaimportowano %d elementy z „Custom Post Type UI” -
pl[2]: Zaimportowano %d elementów z „Custom Post Type UI” -

en: . The Custom Post Type UI plugin can be deactivated.
pl: . Wtyczka „Custom Post Type UI” może zostać wyłączona.

en: The "slug" is the URL-friendly version of the name. It is usually all lower case and contains only letters, numbers, and hyphens.
pl: „Uproszczona nazwa” jest przyjazną dla adresu URL wersją nazwy. Zwykle składa się wyłącznie z małych liter, cyfr i myślników.

en: Query Variable
pl: Zmienna zapytania

en: Active post types are enabled and registered with WordPress.
pl: Włączone typy treści są uruchamiane i rejestrowane razem z WordPressem.

en: Active taxonomies are enabled and registered with WordPress.
pl: Włączone taksonomie są uruchamiane i rejestrowane razem z WordPressem.

en: At the top of the editor screen when editing a term.
pl: Na górze ekranu edycji podczas edytowania terminu.

en: At the top of the editor screen when adding a new item.
pl: Na górze ekranu edycji podczas dodawania nowego elementu.

en: Appears in the admin bar in the 'All Posts' view, provided the post type supports archives and the home page is not an archive of that post type.
pl: Pojawia się na pasku administratora w widoku „Wszystkie wpisy”, pod warunkiem, że typ treści obsługuje archiwa, a strona główna nie jest archiwum tego typu treści.

en: For hierarchical types in the post type list screen.
pl: Dla hierarchicznych typów na ekranie listy wpisów tego typu treści.

en: Parent Item Prefix
pl: Prefiks elementu nadrzędnego

en: At the top of the items screen when searching for an item.
pl: Na górze ekranu elementów podczas szukania elementu.

en: At the top of the post type list screen when there are no posts to display.
pl: Na górze ekranu listy wpisów typu treści gdy brak wpisów do wyświetlenia.

en: At the top of the post type list screen when there are no posts in the trash.
pl: Na górze ekranu listy wpisów typu treści gdy brak wpisów w koszu.

en: In the editor used for the title of the post attributes meta box.
pl: W edytorze, używane jako tytuł metaboksa atrybutów wpisu.

en: In the editor used for the title of the featured image meta box.
pl: W edytorze, używane jako tytuł metaboksa obrazka wyróżniającego.

en: In the editor notice after publishing an item.
pl: Powiadomienie w edytorze po opublikowaniu elementu.

en: In the editor notice after an item is updated.
pl: Powiadomienie w edytorze po zaktualizowaniu elementu.

en: In the editor notice after scheduling an item.
pl: Powiadomienie w edytorze po zaplanowaniu publikacji elementu.

en: In the editor notice after publishing a private item.
pl: Powiadomienie w edytorze po opublikowaniu elementu jako prywatny.

en: In the editor notice after reverting an item to draft.
pl: Powiadomienie w edytorze po zamienieniu elementu w szkic.

en: Post reverted to draft.
pl: Wpis zamieniony w szkic.

en: Title for a navigation link block variation.
pl: Tytuł wersji bloku odnośnika.

en: Description for a navigation link block variation.
pl: Opis wersji bloku odnośnika.

en: Assigns a title for navigation link block variation used in the block editor.
pl: Przypisuje tytuł wersji bloku odnośnika używanego w edytorze blokowym.

en: Describes a navigation link block variation used in the block editor.
pl: Opisuje wersję bloku odnośnika używanego w edytorze blokowym.

en: Assigns the menu name text.
pl: Przypisuje tekst nazwy menu.

en: Assigns the all items text.
pl: Przypisuje tekst wszystkich elementów.

en: Assigns the update item text.
pl: Przypisuje tekst zaktualizowania elementu.

en: Assigns the add new item text.
pl: Przypisuje tekst dodania nowego elementu.

en: Assigns the new item name text.
pl: Przypisuje tekst nazwy nowego elementu.

en: Assigns text to the table hidden heading.
pl: Przypisuje tekst do ukrytego nagłówka tabeli.

en: Assigns text to the filter button in the posts lists table.
pl: Przypisuje tekst do przycisku filtrowania w tabeli listy wpisów.

en: Assigns search items text.
pl: Przypisuje tekst wyszukiwania elementów.

en: Used by screen readers for the items list on the post type list screen.
pl: Używane przez czytniki ekranu do listy elementów na ekranie listy wpisów tego typu treści.

en: Used by screen readers for the filter by date heading on the post type list screen.
pl: Używane przez czytniki ekranu do nagłówka filtrowania wg daty na ekranie listy wpisów tego typu treści.

en: Used by screen readers for the filter links heading on the post type list screen.
pl: Używane przez czytniki ekranu do nagłówka odnośników filtrowania na ekranie listy wpisów tego typu treści.

en: Used by screen readers for the filter list pagination on the post type list screen.
pl: Używane przez czytniki ekranu do stronicowania na liście filtrów na ekranie listy wpisów tego typu treści.

en: Adds 'Post Type Archive' items with this label to the list of posts shown when adding items to an existing menu in a CPT with archives enabled. Only appears when editing menus in 'Live Preview' mode and a custom archive slug has been provided.
pl: Dodaje element „Archiwa typu treści”, o tej etykiecie, do listy wpisów własnych typów treści z włączonymi archiwami, wyświetlanych podczas dodawania elementów do istniejącego menu. Pojawia się podczas edytowania menu w trybie „Podgląd na żywo”, gdy podano własną uproszczoną nazwę archiwów.

en: Archives Nav Menu
pl: Menu nawigacyjne archiwów

en: As the button label when removing the featured image.
pl: Jako etykieta przycisku podczas usuwania obrazka wyróżniającego.

en: As the button label when setting the featured image.
pl: Jako etykieta przycisku podczas ustawiania obrazka wyróżniającego.

en: As the button label for selecting to use an image as the featured image.
pl: Jako etykieta przycisku podczas wybierania obrazka do użycia jako obrazka wyróżniającego.

en: As the button label when adding media to content.
pl: Jako etykieta przycisku podczas dodawania mediów do treści.

en: Insert Into Media Button
pl: Przycisk wstawiania mediów

en: Uploaded To This Item
pl: Wgrane do elementu

en: In the media modal showing all media uploaded to this item.
pl: W oknie mediów wyświetlającym wszystkie media wgrane do tego elementu.

en: Item Reverted To Draft
pl: Element zamieniony w szkic

en: The name is how it appears on your site
pl: Nazwa jak pojawia się w witrynie

en: Create a term for the taxonomy that cannot be deleted. It will not be selected for posts by default.
pl: Utwórz termin taksonomii, którego nie będzie można usunąć. Nie będzie on domyślnie wybrany dla wpisów.

en: Whether terms in this taxonomy should be sorted in the order they are provided to `wp_set_object_terms()`.
pl: Czy terminy tej taksonomii powinny być posortowane w kolejności, w jakiej są przekazywane do `wp_set_object_terms()`.

en: The name of the default term.
pl: Nazwa domyślnego terminu.

en: Assigns parent item text. Only used on hierarchical taxonomies.
pl: Przypisuje tekst elementu nadrzędnego. Używane tylko w taksonomiach hierarchicznych.

en: Assigns parent item text, but with a colon (:) added to the end.
pl: Przypisuje tekst elementu nadrzędnego, ale z dodanym na końcu dwukropkiem (:).

en: Assigns text to the Title field of the Most Used tab.
pl: Przypisuje tekst do pola Tytuł zakładki najczęściej używanych.

en: Assigns the text displayed in the posts and media list tables when no tags or categories are available.
pl: Przypisuje tekst wyświetlany w tabelach list wpisów i mediów gdy nie ma żadnych tagów, ani kategorii.

en: Assigns the text used to link back to the main index after updating a term.
pl: Przypisuje tekst używany w odnośniku powrotu do głównego indeksu po zaktualizowaniu terminu.

en: Assigns text to the table pagination hidden heading.
pl: Przypisuje tekst do ukrytego nagłówka stronicowania tabeli.

en: Assigns the text displayed when clicking the 'choose from most used' text in the taxonomy meta box when no tags are available, and assigns the text used in the terms list table when there are no items for a taxonomy.
pl: Przypisuje tekst wyświetlany po kliknięciu „Wybierz z najczęściej używanych” w metaboksie taksonomii gdy nie ma żadnych tagów, ani kategorii oraz tekst używany w tabeli listy terminów gdy nie ma elementów z tej taksonomii.

en: Assigns popular items text. Only used for non-hierarchical taxonomies.
pl: Przypisuje tekst popularnych elementów. Używane tylko w taksonomiach niehierarchicznych.

en: Assigns the separate item with commas text used in the taxonomy meta box. Only used on non-hierarchical taxonomies.
pl: Przypisuje tekst dot. oddzielania elementów przecinkami w metaboksie taksonomii. Używane tylko w taksonomiach niehierarchicznych.

en: Assigns the 'choose from most used' text used in the meta box when JavaScript is disabled. Only used on non-hierarchical taxonomies.
pl: Przypisuje tekst „Wybierz z najczęściej używanych” w metaboksie, gdy JavaScript jest wyłączony. Używane tylko w taksonomiach niehierarchicznych.

en: Parent Item With Colon
pl: Element nadrzędny z dwukropkiem

en: Controls the meta box on the content editor screen. By default, the Categories meta box is shown for hierarchical taxonomies, and the Tags meta box is shown for non-hierarchical taxonomies.
pl: Kontroluje metaboks na ekranie edytora treści. Domyślnie metaboks Kategorii jest wyświetlany dla hierarchicznych taksonomii, a metaboks Tagów dla taksonomii niehierarchicznych.

en: List the taxonomy in the Tag Cloud Widget controls.
pl: Pokaż taksonomię w ustawieniach widżetu Chmury tagów.

en: Show the taxonomy in the quick/bulk edit panel.
pl: Pokaż taksonomię w panelu szybkiej/masowej edycji.

en: URL Slug
pl: Uproszczona nazwa w adresie URL

en: Custom slug for the Archive URL.
pl: Własna uproszczona nazwa dla adresu URL archiwum.

en: No Permalink (prevent URL rewriting)
pl: Brak bezpośredniego odnośnika (wyłącz przepisywanie adresów URL)

note: translators: this string will be appended with the new permalink structure.
en: Rewrite the URL using the taxonomy key as the slug. Your permalink structure will be
pl: Przepisuj adres URL używając klucza taksonomii jako uproszczonej nazwy. Struktura bezpośrednich odnośników będzie następująca

note: translators: this string will be appended with the new permalink structure.
en: Rewrite the URL using the post type key as the slug. Your permalink structure will be
pl: Przepisuj adres URL używając klucza typu treści jako uproszczonej nazwy. Struktura bezpośrednich odnośników będzie następująca

en: Select the type of permalink to use for this taxonomy.
pl: Wybierz rodzaj bezpośredniego odnośnika używanego dla tego taksonomii.

note: translators: this string will be appended with the new permalink structure.
en: Rewrite the URL using a custom slug defined in the input below. Your permalink structure will be
pl: Przepisuj adres URL używając własnej uproszczonej nazwy określonej w polu poniżej. Struktura bezpośrednich odnośników będzie następująca

en: Customize the slug used in the URL.
pl: Dostosuj uproszczoną nazwę używaną w adresie URL.

en: Pagination support for the items URLs such as the archives.
pl: Obsługa stronicowania adresów URL elementów takich jak archiwa.

en: The namespace part of the REST API URL.
pl: Część przestrzeni nazw adresu URL REST API.

en: Has an item archive that can be customized with an archive template file in your theme.
pl: Posiada archiwum elementów, które można dostosować za pomocą szablonu archiwum w motywie.

en: Customize the query variable name.
pl: Dostosuj nazwę zmiennej zapytania.

en: No Query Variable Support
pl: Brak obsługi zmiennej zapytania

en: Custom Query Variable
pl: Własna zmienna zapytania

en: Query Variable Support
pl: Obsługa zmiennej zapytania

en: Customize the query variable name
pl: Dostosuj nazwę zmiennej zapytania

en: URLs for an item and items can be accessed with a query string.
pl: Adresy URL elementu i elementów są dostępne za pomocą ciągu znaków zapytania.

en: Publicly Queryable
pl: Publicznie dostępne

en: Alters the permalink structure to add the `WP_Rewrite::$front` prefix to URLs.
pl: Modyfikuje strukturę bezpośrednich odnośników dodając prefiks `WP_Rewrite::$front` do adresów URL.

en: Front URL Prefix
pl: Prefiks adresu URL

en: Items can be accessed using the non-pretty permalink, eg. {post_type}={post_slug}.
pl: Elementy są dostępne za pomocą nieprzyjaznych bezpośrednich odnośników, np. {typ_treści}={uproszczona_nazwa_wpisu}.

en: Terms can be accessed using the non-pretty permalink, e.g., {query_var}={term_slug}.
pl: Terminy są dostępne za pomocą nieprzyjaznych bezpośrednich odnośników, np. {zmienna_zapytania}={uproszczona_nazwa_terminu}.

en: Parent-child terms in URLs for hierarchical taxonomies.
pl: Terminy nadrzędne i potomne w adresach URL dla hierarchicznych taksonomii.

en: Assigns the add or remove items text used in the meta box when JavaScript is disabled. Only used on non-hierarchical taxonomies
pl: Przypisuje tekst dot. dodawania lub usuwania elementów w metaboksie, gdy JavaScript jest wyłączony. Używane tylko w taksonomiach niehierarchicznych

en: Namespace Route
pl: Ścieżka przestrzeni nazw

note: translators: %s Singular form of post type name translators: %s Plural form of post type name translators: %s Singular form of taxonomy name
en: View %s
pl: Zobacz „%s”

note: translators: %s Singular form of post type name translators: %s Singular form of taxonomy name
en: Edit %s
pl: Edytuj „%s”

note: translators: %s Singular form of post type name translators: %s Singular form of taxonomy name
en: Add New %s
pl: Utwórz „%s”

note: translators: %s Singular form of post type name
en: New %s
pl: Nowy „%s”

note: translators: %s Singular form of taxonomy name
en: New %s Name
pl: Nazwa nowego „%s”

note: translators: %s Singular form of taxonomy name
en: Parent %s
pl: Element nadrzędny „%s”

note: translators: %s Singular form of post type name translators: %s Singular form of taxonomy name
en: Parent %s:
pl: Nadrzędny „%s”:

note: translators: %s Singular form of post type name translators: %s Plural form of taxonomy name
en: Search %s
pl: Szukaj „%s”

note: translators: %s Plural form of post type name
en: No %s found in Trash
pl: Nie znaleziono żadnych „%s” w koszu

note: translators: %s Plural form of post type name translators: %s Plural form of taxonomy name
en: No %s found
pl: Nie znaleziono żadnych „%s”

note: translators: %s Singular form of post type name
en: %s Archives
pl: Archiwa „%s”

note: translators: %s Singular form of post type name
en: %s Attributes
pl: Atrybuty „%s”

note: translators: %s Singular form of post type name
en: Insert into %s
pl: Wstaw do „%s”

note: translators: %s Singular form of post type name
en: Uploaded to this %s
pl: Wgrane do „%s”

note: translators: %s Plural form of post type name
en: Filter %s list
pl: Filtrowanie listy „%s”

note: translators: %s Singular form of taxonomy name
en: Filter by %s
pl: Filtruj wg „%s”

note: translators: %s Plural form of post type name translators: %s Plural form of taxonomy name
en: %s list navigation
pl: Nawigacja listy „%s”

note: translators: %s Plural form of post type name translators: %s Plural form of taxonomy name
en: %s list
pl: Lista „%s”

note: translators: %s Singular form of post type name
en: %s published.
pl: „%s” został opublikowany.

note: translators: %s Singular form of post type name
en: %s published privately.
pl: „%s” został opublikowany jako prywatny.

note: translators: %s Singular form of post type name
en: %s reverted to draft.
pl: „%s” zamieniony w szkic.

note: translators: %s Singular form of post type name
en: %s scheduled.
pl: Zaplanowano publikację „%s”.

note: translators: %s Singular form of post type name
en: %s updated.
pl: „%s” został zaktualizowany.

note: translators: %s Singular form of taxonomy name
en: Update %s
pl: Aktualizuj „%s”

note: translators: %s Singular form of taxonomy name
en: A link to a %s
pl: Odnośnik do „%s”

note: translators: %s Singular form of post type name translators: %s Singular form of taxonomy name
en: %s Link
pl: Odnośnik „%s”

note: translators: %s Singular form of post type name
en: A link to a %s.
pl: Odnośnik do „%s”.

note: translators: %s Plural form of taxonomy name
en: ← Go to %s
pl: ← Przejdź do „%s”

note: translators: %s taxonomy name
en: Add fields to %s
pl: Dodaj pola do „%s”

note: translators: %s Plural form of taxonomy name
en: Choose from the most used %s
pl: Wybierz z najczęściej używanych „%s”

note: translators: %s Plural form of taxonomy name
en: No %s
pl: Brak „%s”

en: A PHP function name to be called for sanitizing taxonomy data saved from a meta box.
pl: Nazwa funkcji PHP, która będzie wzywana do oczyszczania danych taksonomii z metaboksa.

en: Field Group(s)
pl: Grupa(-y) pól

en: Link Existing Field Groups
pl: Powiąż istniejące grupy pól

en: Type to search...
pl: Zacznij pisać, aby wyszukać…

en: Field Settings Tabs
pl: Ustawienia pól w zakładkach

en: Close Modal
pl: Zamknij okno

en: Close modal
pl: Zamknij okno

en: Field moved to other group
pl: Pole zostało przeniesione do innej grupy

en: [ACF shortcode value disabled for preview]
pl: [Wartość shortcode'u ACF-a wyłączona podczas podglądu]

en: Add Field
pl: Dodaj pole

en: Validation
pl: Walidacja

en: Presentation
pl: Prezentacja

en: Add Your First Field
pl: Dodaj swoje pierwsze pole

en: Group Settings
pl: Ustawienia grupy

en: Delete Field Group
pl: Usuń grupę pól

en: General
pl: Ogólne

en: Add title
pl: Dodaj tytuł

en: Field Group Title
pl: Tytuł grupy pól

en: Save Changes
pl: Zapisz zmiany

en: Updates
pl: Aktualizacje

en: Add Field Group
pl: Dodaj grupę pól

en: Import JSON
pl: Importuj JSON

en: Export As JSON
pl: Eksportuj jako JSON

note: translators: 1: Post creation date 2: Post creation time
en: Created on %1$s at %2$s
pl: Utworzono %1$s o %2$s

en: Add Your First Field Group
pl: Dodaj swoją pierwszą grupę pól

en: Repeater Field
pl: Pole powtarzalne

en: Options Pages
pl: Strony opcji

en: New Tab Group
pl: Nowa grupa zakładek

en: Advanced Custom Fields logo
pl: Logo Advanced Custom Fields

en: Save Other Choice
pl: Zapisz inny wybór

en: Save Custom Values
pl: Zapisz własne wartości

en: Allow Custom Values
pl: Zezwól na własne wartości

note: translators: %s url to field types list
en: Choose from over 30 field types. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>.
pl: Wybierz spośród ponad 30 rodzajów pól. <a href="%s" target="_blank">Dowiedz się więcej</a>.

note: translators: %s url to getting started guide
en: New to ACF? Take a look at our <a href="%s" target="_blank">getting started guide</a>.
pl: Nie znasz ACF-a? Zapoznaj się z naszym <a href="%s" target="_blank">przewodnikiem jak zacząć</a>.

en: Unlock Extra Features with ACF PRO
pl: Odblokuj dodatkowe funkcje przy pomocy ACF-a PRO

en: ACF Blocks
pl: Bloki ACF-a

en: Flexible Content Field
pl: Pole elastycznej treści

en: Gallery Field
pl: Pole galerii

note: translators: %s url to creating a field group page
en: ACF uses <a href="%s" target="_blank">field groups</a> to group custom fields together, and then attach those fields to edit screens.
pl: ACF używa <a href="%s" target="_blank">grup pól</a> do łączenia własnych pól, a następnie dołączania tych pól do ekranów edycji.

en: Get started creating new custom fields for your posts, pages, custom post types and other WordPress content.
pl: Zacznij tworzyć nowe własne pola dla swoich wpisów, stron, własnych typów treści i innych treści WordPressa.

en: Location Rules
pl: Reguły lokalizacji

en: Use a stylized checkbox using select2
pl: Użyj ostylowanego pola select2

en: Allow Other Choice
pl: Zezwól na inny wybór

en: Start a new group of tabs at this tab.
pl: Rozpocznij od tej zakładki nową grupę zakładek.

en: Checkbox custom values cannot be empty. Uncheck any empty values.
pl: Własne wartości pola zaznaczenia nie mogą być puste. Odznacz wszystkie puste wartości.

en: Add Toggle All
pl: Dodaj „Przełącz wszystko”

en: Move field group to trash?
pl: Przenieść grupę pól do kosza?

en: Activate
pl: Włącz

en: Deactivate
pl: Wyłącz

en: Deactivate this item
pl: Wyłącz ten element

en: Activate this item
pl: Włącz ten element

[ctx: post status]
en: Inactive
pl: Wyłączone

note: translators: %s number of field groups deactivated
en: Field group deactivated. | %s field groups deactivated.
pl[0]: Grupa pól została wyłączona.
pl[1]: %s grupy pól zostały wyłączone.
pl[2]: %s grup pól zostało wyłączonych.

note: translators: %s number of field groups activated
en: Field group activated. | %s field groups activated.
pl[0]: Grupa pól została włączona.
pl[1]: %s grupy pól zostały włączone.
pl[2]: %s grup pól zostało włączonych.

en: Advanced Custom Fields and Advanced Custom Fields PRO should not be active at the same time. We've automatically deactivated Advanced Custom Fields.
pl: Wtyczki Advanced Custom Fields i Advanced Custom Fields PRO nie powinny być włączone jednocześnie. Automatycznie wyłączyliśmy Advanced Custom Fields.

en: Advanced Custom Fields and Advanced Custom Fields PRO should not be active at the same time. We've automatically deactivated Advanced Custom Fields PRO.
pl: Wtyczki Advanced Custom Fields i Advanced Custom Fields PRO nie powinny być włączone jednocześnie. Automatycznie wyłączyliśmy Advanced Custom Fields PRO.

en: Invalid request.
pl: Nieprawidłowe żądanie.

en: Show in REST API
pl: Pokaż w REST API

en: %s requires a valid attachment ID.
pl: %s wymaga prawidłowego identyfikatora załącznika.

en: %1$s must have a valid post ID.
pl: %1$s musi mieć prawidłowy identyfikator wpisu.

en: %1$s is not one of %2$s
pl: %1$s nie zawiera się w %2$s

en: %1$s must have term %2$s. | %1$s must have one of the following terms: %2$s
pl[0]: %1$s musi należeć do taksonomii %2$s.
pl[1]: %1$s musi należeć do jednej z następujących taksonomii: %2$s
pl[2]: %1$s musi należeć do jednej z następujących taksonomii: %2$s

en: %1$s must be of post type %2$s. | %1$s must be of one of the following post types: %2$s
pl[0]: %1$s musi należeć do typu treści %2$s.
pl[1]: %1$s musi należeć do jednego z następujących typów treści: %2$s
pl[2]: %1$s musi należeć do jednego z następujących typów treści: %2$s

en: %1$s must have a user with the %2$s role. | %1$s must have a user with one of the following roles: %2$s
pl[0]: %1$s musi mieć użytkownika z rolą %2$s.
pl[1]: %1$s musi mieć użytkownika z jedną z następujących ról: %2$s
pl[2]: %1$s musi mieć użytkownika z jedną z następujących ról: %2$s

en: %1$s must have a valid user ID.
pl: %1$s musi mieć prawidłowy identyfikator użytkownika.

en: Enable Transparency
pl: Włącz przezroczystość

en: RGBA String
pl: Ciąg RGBA

en: RGBA Array
pl: Tablica RGBA

en: Hex String
pl: Ciąg Hex

en: Upgrade to PRO
pl: Kup PRO

[ctx: post status]
en: Active
pl: Włączone

en: '%s' is not a valid email address
pl: „%s” nie jest poprawnym adresem e-mail

en: Clear color
pl: Wyczyść kolor

en: Color value
pl: Kolor

en: Select default color
pl: Wybierz domyślny kolor

en: Options
pl: Opcje

en: Widgets
pl: Widżety

en: Last updated: %s
pl: Ostatnia aktualizacja: %s

en: View details
pl: Zobacz szczegóły

en: Overview
pl: Przegląd

en: Help & Support
pl: Pomoc i wsparcie

en: Taxonomies
pl: Taksonomie

en: Posts
pl: Wpisy

en: Version %s
pl: Wersja %s

en: Visit website
pl: Odwiedź stronę

en: Menu items
pl: Elementy menu

en: Review local JSON changes
pl: Przegląd lokalnych zmian JSON

en: Loading diff
pl: Ładowanie różnic

en: Sync changes
pl: Synchronizuj zmiany

en: Located in theme: %s
pl: Znalezione w motywie: %s

en: Located in plugin: %s
pl: Znalezione we wtyczce: %s

en: Located in: %s
pl: Znajduje się w: %s

en: Review changes
pl: Przejrzyj zmiany

en: Awaiting save
pl: Oczekiwanie na zapis

en: The Advanced Custom Fields plugin provides a visual form builder to customize WordPress edit screens with extra fields, and an intuitive API to display custom field values in any theme template file.
pl: Wtyczka Advanced Custom Fields zapewnia wizualny kreator formularzy do dostosowywania ekranów edycji WordPress z dodatkowymi polami oraz intuicyjny interfejs API do wyświetlania niestandardowych wartości pól w dowolnym pliku szablonu motywu.

en: Please use the Help & Support tab to get in touch should you find yourself requiring assistance.
pl: Skorzystaj z zakładki Pomoc i wsparcie, aby skontaktować się, jeśli potrzebujesz pomocy.

en: <a href="%s" target="_blank">Documentation</a>. Our extensive documentation contains references and guides for most situations you may encounter.
pl: <a href="%s" target="_blank">Dokumentacja</a>. Nasza obszerna dokumentacja zawiera opisy i przewodniki dotyczące większości sytuacji, które możesz napotkać.

en: <a href="%s" target="_blank">Help Desk</a>. The support professionals on our Help Desk will assist with your more in depth, technical challenges.
pl: <a href="%s" target="_blank">Pomoc</a>. Nasi pracownicy pomocy technicznej pomogą w bardziej dogłębnych wyzwaniach technicznych.

en: Various
pl: Różne

en: Attachments
pl: Załączniki

en: Blocks
pl: Bloki

en: Users
pl: Użytkownicy

en: We are fanatical about support, and want you to get the best out of your website with ACF. If you run into any difficulties, there are several places you can find help:
pl: Jesteśmy fanatyczni, jeśli chodzi o wsparcie i chcemy, abyś w pełni wykorzystał swoją stronę internetową dzięki ACF-owi. Jeśli napotkasz jakiekolwiek trudności, jest kilka miejsc, w których możesz znaleźć pomoc:

en: <a href="%s" target="_blank">Discussions</a>. We have an active and friendly community on our Community Forums who may be able to help you figure out the 'how-tos' of the ACF world.
pl: <a href="%s" target="_blank">Dyskusje</a>. Mamy aktywną i przyjazną społeczność na naszych forach społecznościowych, która pomoże Ci poznać tajniki świata ACF-a.

en: Information
pl: Informacje

en: Import
pl: Importuj

en: Saved
pl: Zapisana

en: Sorry, this post is unavailable for diff comparison.
pl: Przepraszamy, ten wpis jest niedostępny dla porównania różnic.

en: Invalid field group parameter(s).
pl: Nieprawidłowy parametr(y) grupy pól.

note: translators: %s class name for a location that could not be found
en: Class "%s" does not exist.
pl: Klasa „%s” nie istnieje.

note: translators: %s the name of the location type
en: Location type "%s" is already registered.
pl: Typ lokalizacji „%s” jest już zarejestrowany.

en: Before creating your first Field Group, we recommend first reading our <a href="%s" target="_blank">Getting started</a> guide to familiarize yourself with the plugin's philosophy and best practises.
pl: Przed utworzeniem pierwszej grupy pól zalecamy najpierw przeczytanie naszego przewodnika <a href="%s" target="_blank">Pierwsze kroki</a>, aby zapoznać się z filozofią wtyczki i sprawdzonymi metodami.

en: Error loading field.
pl: Błąd ładowania pola.

en: Invalid nonce.
pl: Nieprawidłowy kod jednorazowy.

en: <strong>Error</strong>: %s
pl: <strong>Błąd</strong>: %s

en: Widget
pl: Widżet

en: Default Template
pl: Domyślny szablon

en: Attachment
pl: Załącznik

en: Hide on screen
pl: Ukryj na ekranie

note: translators: Hidden accessibility text for the positional order number of the field.
en: Order
pl: Kolejność

en: Close Field
pl: Zamknij pole

en: Field Name
pl: Nazwa pola

en: Position
pl: Pozycja

en: Standard (WP metabox)
pl: Standardowy (metabox WP)

en: and
pl: oraz

note: translators: %s a list of plugin
en: Please also check all premium add-ons (%s) are updated to the latest version.
pl: Proszę również sprawdzić, czy wszystkie dodatki premium (%s) są zaktualizowane do najnowszej wersji.

en: Repeater
pl: Pole powtarzalne

en: Order No.
pl: Nr w kolejności.

en: Side
pl: Boczna

en: High (after title)
pl: Wysoka (pod tytułem)

en: This is the name which will appear on the EDIT page
pl: Ta nazwa będzie widoczna na stronie edycji

en: Move
pl: Przenieś

note: translators: %s The button label name, translated seperately
en: The following sites require a DB upgrade. Check the ones you want to update and then click %s.
pl: Następujące witryny wymagają aktualizacji bazy danych. Zaznacz te, które chcesz zaktualizować i kliknij %s.

en: Error uploading file. Please try again
pl: Błąd przesyłania pliku. Proszę spróbować ponownie

en: Duplicate
pl: Duplikuj

note: translators: %s number of field groups synchronized
en: Field group synchronized. | %s field groups synchronized.
pl[0]: Grupa pól została zsynchronizowana.
pl[1]: %s grupy pól zostały zsynchronizowane.
pl[2]: %s grup pól zostało zsynchronizowanych.

en: Please select the destination for this field
pl: Proszę wybrać miejsce przeznaczenia dla tego pola

en: Checked
pl: Zaznaczone

en: Field group title is required
pl: Tytuł grupy pól jest wymagany

en: Field group saved.
pl: Grupa pól została zapisana.

en: is equal to
pl: jest równe

en: Post
pl: Wpis

en: Content
pl: Treść

en: Expand Details
pl: Rozwiń szczegóły

[ctx: verb]
en: Update
pl: Aktualizuj

[ctx: verb]
en: Edit
pl: Edytuj

en: or
pl: lub

en: File size must be at least %s.
pl: Rozmiar pliku musi wynosić co najmniej %s.

en: Large
pl: Duży

en: Medium
pl: Średni

en: Toggle All
pl: Przełącz wszystko

en: Name
pl: Nazwa

en: Multiple Values
pl: Wiele wartości

en: Select the appearance of this field
pl: Określ wygląd tego pola

en: Select the taxonomy to be displayed
pl: Wybierz taksonomię do wyświetlenia

en: Other
pl: Inne

en: Edit File
pl: Edytuj plik

[ctx: verb]
en: Select
pl: Wybierz

[ctx: Select2 JS searching]
en: Searching&hellip;
pl: Szukam&hellip;

[ctx: Select2 JS selection_too_long_1]
en: You can only select 1 item
pl: Możesz wybrać tylko 1 element

[ctx: Select2 JS input_too_long_1]
en: Please delete 1 character
pl: Proszę usunąć 1 znak

[ctx: Select2 JS input_too_short_n]
note: translators: %d - number of characters to enter into select field input
en: Please enter %d or more characters
pl: Wpisz %d lub więcej znaków

[ctx: Select2 JS input_too_short_1]
en: Please enter 1 or more characters
pl: Wpisz 1 lub więcej znaków

en: User
pl: Użytkownik

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Color Picker
pl: Wybór koloru

[ctx: Date Time Picker JS selectText]
en: Select
pl: Wybierz

[ctx: Date Time Picker JS closeText]
en: Done
pl: Gotowe

[ctx: Date Time Picker JS currentText]
en: Now
pl: Teraz

[ctx: Date Time Picker JS microsecText]
en: Microsecond
pl: Mikrosekunda

[ctx: Date Time Picker JS millisecText]
en: Millisecond
pl: Milisekunda

[ctx: Date Time Picker JS secondText]
en: Second
pl: Sekunda

[ctx: Date Time Picker JS minuteText]
en: Minute
pl: Minuta

[ctx: Date Time Picker JS hourText]
en: Hour
pl: Godzina

[ctx: Date Time Picker JS timeText]
en: Time
pl: Czas

en: Left aligned
pl: Wyrównanie do lewej

en: Tab
pl: Zakładka

en: Email
pl: E-mail

en: Horizontal
pl: Poziomy

en: Choices
pl: Wybory

en: Toolbar
pl: Pasek narzędzi

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Leave blank for no limit
pl: Pozostaw puste w przypadku braku limitu

en: Append
pl: Za polem (sufiks)

en: Prepend
pl: Przed polem (prefiks)

en: Placeholder Text
pl: Placeholder (tekst zastępczy)

en: Text
pl: Tekst

en: %1$s requires at least %2$s selection | %1$s requires at least %2$s selections
pl[0]: %1$s wymaga co najmniej %2$s wyboru
pl[1]: %1$s wymaga co najmniej %2$s wyborów
pl[2]: %1$s wymaga co najmniej %2$s wyborów

en: All
pl: Wszystkie

en: Preview Size
pl: Rozmiar podglądu

en: Return Value
pl: Zwracana wartość

en: Escape HTML
pl: Dodawaj znaki ucieczki do HTML (escape HTML)

[ctx: Date Picker JS weekHeader]
en: Wk
pl: Tydz

[ctx: Date Picker JS prevText]
en: Prev
pl: Wstecz

[ctx: Date Picker JS nextText]
en: Next
pl: Dalej

[ctx: Date Picker JS currentText]
en: Today
pl: Dzisiaj

[ctx: Date Picker JS closeText]
en: Done
pl: Gotowe

en: Stylized UI
pl: Ostylowany interfejs użytkownika

en: No
pl: Nie

en: Block
pl: Blok

en: Specify the style used to render the selected fields
pl: Określ style stosowane to renderowania wybranych pól

en: Group
pl: Grupa

en: Center the initial map
pl: Wyśrodkuj początkową mapę

en: Search
pl: Szukaj

en: Sorry, this browser does not support geolocation
pl: Przepraszamy, ta przeglądarka nie obsługuje geolokalizacji

en: Return Format
pl: Zwracany format

en: Add New Field
pl: Dodaj nowe pole

en: Fields
pl: Pola

en: Image height must not exceed %dpx.
pl: Wysokość obrazka nie może przekraczać %dpx.

en: Select taxonomy
pl: Wybierz taksonomię

en: Style
pl: Styl

en: Number
pl: Liczba

en: Default
pl: Domyślne

en: Loading
pl: Wczytywanie

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Image ID
pl: Identyfikator obrazka

en: Slug
pl: Uproszczona nazwa

en: Featured Image
pl: Obrazek wyróżniający

en: Appears before the input
pl: Pojawia się przed polem

en: Register
pl: Zarejestruj się

en: Radio Button
pl: Pole wyboru

en: Edit Image
pl: Edytuj obrazek

en: Create a set of rules to determine which edit screens will use these advanced custom fields
pl: Utwórz zestaw warunków, które określą w których miejscach będą wykorzystane zdefiniowane tutaj własne pola

en: Database Upgrade Required
pl: Wymagana jest aktualizacja bazy danych

en: Post Category
pl: Kategoria wpisu

en: width
pl: szerokość

en: Update File
pl: Aktualizuj plik

en: Menus
pl: Menu

en: No image selected
pl: Nie wybrano obrazka

en: Image Array
pl: Tablica obrazków

en: User ID
pl: Identyfikator użytkownika

en: No matches found
pl: Brak pasujących wyników

en: Post ID
pl: Identyfikator wpisu

en: Checkbox
pl: Pole zaznaczenia

en: Remove
pl: Usuń

en: Comment
pl: Komentarz

en: Custom Fields
pl: Własne pola

en: Edit
pl: Edytuj

en: Key
pl: Klucz

en: Site
pl: Witryna

en: Row
pl: Wiersz

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Sets the textarea height
pl: Określa wysokość obszaru tekstowego

en: Enter each default value on a new line
pl: Wpisz każdą domyślną wartość w osobnej linii

en: Selected elements will be displayed in each result
pl: Wybrane elementy będą wyświetlone przy każdym wyniku

en: File name
pl: Nazwa pliku

en: Message
pl: Wiadomość

en: copy
pl: kopia

en: Enter each choice on a new line.
pl: Wpisz każdy z wyborów w osobnej linii.

en: Relational
pl: Relacyjne

en: Clear location
pl: Wyczyść lokalizację

en: Layout
pl: Układ

en: Yes
pl: Tak

en: Delete
pl: Usuń

en: Placement
pl: Położenie

en: Field Label
pl: Etykieta pola

en: Edit Field Group
pl: Edytuj grupę pól

en: Current User
pl: Bieżący użytkownik

en: Load Terms
pl: Wczytaj terminy taksonomii

en: Single word, no spaces. Underscores and dashes allowed
pl: Pojedyncze słowo, bez spacji. Dozwolone są myślniki i podkreślniki

en: Allow HTML markup to display as visible text instead of rendering
pl: Zezwól aby znaczniki HTML były wyświetlane jako widoczny tekst, a nie renderowane

en: Specify the value returned
pl: Określ zwracaną wartość

en: Step Size
pl: Wielkość kroku

en: Width
pl: Szerokość

en: Page
pl: Strona

en: Page Type
pl: Typ strony

en: Label
pl: Etykieta

en: Select File
pl: Wybierz plik

en: New Lines
pl: Nowe linie

en: File URL
pl: Adres URL pliku

en: Edit field
pl: Edytuj pole

en: Search Fields
pl: Szukaj pól

en: Google Map
pl: Mapa Google

en: File size
pl: Wielkość pliku

en: (no title)
pl: (brak tytułu)

en: Archives
pl: Archiwa

en: Post Object
pl: Obiekt wpisu

en: Add rule group
pl: Dodaj grupę warunków

en: Add New Field Group
pl: Dodaj nową grupę pól

en: Tags
pl: Tagi

en: Basic
pl: Podstawowe

en: Revisions
pl: Wersje

en: Validation failed
pl: Walidacja nie powiodła się

en: %s value is required
pl: %s wartość jest wymagana

en: Current User Role
pl: Rola bieżącego użytkownika

en: Filter by Taxonomy
pl: Filtruj wg taksonomii

en: All %s formats
pl: Wszystkie formaty %s

en: User Form
pl: Formularz użytkownika

en: Add / Edit
pl: Dodaj / Edytuj

en: Post Taxonomy
pl: Taksonomia wpisu

en: No updates available.
pl: Brak dostępnych aktualizacji.

en: Display Format
pl: Format wyświetlania

en: Save Format
pl: Zapisz format

en: The format used when saving a value
pl: Format używany podczas zapisywania wartości

en: The format returned via template functions
pl: Wartość zwracana przez funkcje w szablonie

en: All user roles
pl: Wszystkie role użytkownika

en: User Object
pl: Obiekt użytkownika

en: Add new choice
pl: Dodaj nowy wybór

en: red : Red
pl: czerwony : Czerwony

en: Relationship
pl: Relacja

en: Add New
pl: Dodaj

en: Automatically add &lt;br&gt;
pl: Automatycznie dodaj &lt;br&gt;

en: No Formatting
pl: Brak formatowania

en: Value must not exceed %d characters
pl: Wartość nie może przekraczać %d znaków

en: All taxonomies
pl: Wszystkie taksonomie

en: Elements
pl: Elementy

en: Sub Fields
pl: Pola podrzędne

en: Value must be a valid URL
pl: Wartość musi być poprawnym adresem URL

en: Customize the map height
pl: Dostosuj wysokość mapy

en: True / False
pl: Prawda / Fałsz

en: Height
pl: Wysokość

en: Add Image
pl: Dodaj obrazek

en: On Text
pl: Tekst, gdy włączone

en: Off Text
pl: Tekst, gdy wyłączone

en: Add
pl: Dodaj

en: Restrict which images can be uploaded
pl: Określ jakie obrazy mogą być przesyłane

en: Single Value
pl: Pojedyncza wartość

en: Create Terms
pl: Tworzenie terminów taksonomii

en: Save Terms
pl: Zapisz terminy taksonomii

en: Connect selected terms to the post
pl: Przypisz wybrane terminy taksonomii do wpisu

en: Load value from posts terms
pl: Wczytaj wartości z terminów taksonomii z wpisu

en: %s already exists
pl: %s już istnieje

en: Click to initialize TinyMCE
pl: Kliknij, aby zainicjować TinyMCE

en: TinyMCE will not be initialized until field is clicked
pl: TinyMCE nie zostanie zainicjowany, dopóki to pole nie zostanie kliknięte

en: Display this accordion as open on page load.
pl: Pokaż ten zwijany panel jako otwarty po załadowaniu strony.

en: Allow this accordion to open without closing others.
pl: Zezwól, aby ten zwijany panel otwierał się bez zamykania innych.

en: Endpoint
pl: Punkt końcowy

en: Define an endpoint for the previous accordion to stop. This accordion will not be visible.
pl: Zdefiniuj punkt końcowy dla zatrzymania poprzedniego panelu zwijanego. Ten panel zwijany nie będzie widoczny.

en: Value must be a number
pl: Wartość musi być liczbą

en: Value must be equal to or higher than %d
pl: Wartość musi być równa lub wyższa od %d

en: Value must be equal to or lower than %d
pl: Wartość musi być równa lub niższa od %d

en: Opens in a new window/tab
pl: Otwiera się w nowym oknie/karcie

en: Restrict which files can be uploaded
pl: Określ jakie pliki mogą być przesyłane

en: Top aligned
pl: Wyrównanie do góry

en: Button Group
pl: Grupa przycisków

en: Embed Size
pl: Rozmiar osadzenia

en: Choice
pl: Wybór

en: File size must not exceed %s.
pl: Rozmiar pliku nie może przekraczać %s.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page
pl: Wprowadzone przez Ciebie zmiany przepadną jeśli przejdziesz do innej strony

en: Collapse Details
pl: Zwiń szczegóły

en: Validation successful
pl: Walidacja zakończona sukcesem

en: 1 field requires attention
pl: 1 pole wymaga uwagi

en: Has any value
pl: Ma dowolną wartość

en: Has no value
pl: Nie ma wartości

en: Value is equal to
pl: Wartość jest równa

en: Value is not equal to
pl: Wartość nie jest równa

en: Value matches pattern
pl: Wartość musi pasować do wzoru

en: Value contains
pl: Wartość zawiera

en: Value is greater than
pl: Wartość jest większa niż

en: Value is less than
pl: Wartość jest mniejsza niż

en: Selection is greater than
pl: Wybór jest większy niż

en: Selection is less than
pl: Wybór jest mniejszy niż

en: Edit field group
pl: Edytuj grupę pól

en: Field Groups
pl: Grupy pól

en: Upgrade Database
pl: Aktualizuj bazę danych

en: Review sites & upgrade
pl: Strona opinii i aktualizacji

en: Drag to reorder
pl: Przeciągnij aby zmienić kolejność

en: Duplicate field
pl: Duplikuj to pole

en: Move field to another group
pl: Przenieś pole do innej grupy

en: Wrapper Attributes
pl: Atrybuty kontenera

en: Show this field if
pl: Pokaż to pole jeśli

en: Back to all tools
pl: Wróć do wszystkich narzędzi

note: translators: %s the version being upgraded to. translators: %s the new ACF version
en: Upgrading data to version %s
pl: Aktualizowanie danych do wersji %s

note: translators: %s the url to the field group page.
en: Database upgrade complete. <a href="%s">See what's new</a>
pl: Aktualizacja bazy danych zakończona. <a href="%s">Zobacz co nowego</a>

en: Upgrade failed.
pl: Aktualizacja nie powiodła się.

en: Options Page
pl: Strona opcji

en: This version contains improvements to your database and requires an upgrade.
pl: Ta wersja zawiera ulepszenia bazy danych i wymaga uaktualnienia.

en: Local JSON
pl: Lokalny JSON

note: translators: %s admin dashboard url page
en: Database Upgrade complete. <a href="%s">Return to network dashboard</a>
pl: Aktualizacja bazy danych zakończona. <a href="%s">Wróć do kokpitu sieci</a>

en: Please select at least one site to upgrade.
pl: Proszę wybrać co najmniej jedną witrynę do uaktualnienia.

en: Upgrade complete.
pl: Aktualizacja zakończona.

en: Below labels
pl: Pod etykietami

en: Field groups with a lower order will appear first
pl: Grupy pól z niższym numerem pojawią się pierwsze

en: <b>Select</b> items to <b>hide</b> them from the edit screen.
pl: <b>Wybierz</b> elementy, które chcesz <b>ukryć</b> na stronie edycji.

en: If multiple field groups appear on an edit screen, the first field group's options will be used (the one with the lowest order number)
pl: Jeśli na stronie edycji znajduje się kilka grup pól, zostaną zastosowane ustawienia pierwszej z nich. (pierwsza grupa pól to ta, która ma najniższy numer w kolejności)

en: Export Field Groups
pl: Eksportuj grupy pól

en: Generate PHP
pl: Utwórz PHP

en: No field groups selected
pl: Nie zaznaczono żadnej grupy pól

en: Select Field Groups
pl: Wybierz grupy pól

en: Copy to clipboard
pl: Skopiuj do schowka

en: Import Field Groups
pl: Importuj grupy pól

en: Incorrect file type
pl: Błędny typ pliku

en: Import file empty
pl: Importowany plik jest pusty

en: Field group updated.
pl: Grupa pól została zaktualizowana.

en: Field group deleted.
pl: Grupa pól została usunięta.

en: Field group published.
pl: Grupa pól została opublikowana.

en: Field group submitted.
pl: Grupa pól została dodana.

en: Field group draft updated.
pl: Szkic grupy pól został zaktualizowany.

en: This field cannot be moved until its changes have been saved
pl: To pole nie może zostać przeniesione zanim zmiany nie zostaną zapisane

en: Move Custom Field
pl: Przenieś pole

en: (this field)
pl: (to pole)

en: Field Keys
pl: Klucze pola

en: Move Complete.
pl: Przenoszenie zakończone.

en: Move Field
pl: Przenieś pole

en: Field Group
pl: Grupa pól

en: New Field Group
pl: Nowa grupa pól

en: View Field Group
pl: Zobacz grupę pól

en: Search Field Groups
pl: Szukaj grup pól

en: View Field
pl: Zobacz pole

en: Multi Select
pl: Wybór wielokrotny

en: Taxonomy
pl: Taksonomia

en: Delete field
pl: Usuń pole

en: Thumbnail
pl: Miniatura

en: Are you sure?
pl: Czy na pewno?

en: Post Status
pl: Status wpisu

en: %s added
pl: Dodano %s

en: Instructions
pl: Instrukcje

en: Maximum values reached ( {max} values )
pl: Maksymalna liczba wartości została przekroczona ( {max} wartości )

en: Character Limit
pl: Limit znaków

en: Find current location
pl: Znajdź aktualną lokalizację

en: Maximum
pl: Maksimum

en: User Role
pl: Rola użytkownika

en: Restricted
pl: Ograniczone

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Categories
pl: Kategorie

en: Front Page
pl: Strona główna

en: Select Color
pl: Wybierz kolor

en: Forms
pl: Formularze

en: New Field
pl: Nowe pole

en: Filters
pl: Filtry

en: Edit Field
pl: Edytuj pole

en: Field
pl: Pole

en: Content Editor
pl: Edytor treści

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Add File
pl: Dodaj plik

en: Date Picker
pl: Wybór daty

en: Below fields
pl: Pod polami

en: Page Template
pl: Szablon strony

en: Comments
pl: Komentarze

en: Password
pl: Hasło

en: Full Size
pl: Pełny rozmiar

en: Range
pl: Zakres

en: Rows
pl: Wiersze

en: Table
pl: Tabela

en: (no label)
pl: (brak etykiety)

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Page Attributes
pl: Atrybuty strony

en: Post Template
pl: Szablon wpisu

en: Title
pl: Tytuł

en: Copied
pl: Skopiowano

en: Visual
pl: Wizualny

en: Discussion
pl: Dyskusja

en: Author
pl: Autor

en: Gallery
pl: Galeria

en: Menu Item
pl: Element menu

en: Send Trackbacks
pl: Wyślij trackbacki

en: File
pl: Plik

en: Value
pl: Wartość

en: Library
pl: Biblioteka

en: Description
pl: Opis

note: translators: %s: field group title
en: Select %s
pl: Wybierz %s

en: Image width must be at least %dpx.
pl: Obrazek musi mieć co najmniej %dpx szerokości.

en: Image width must not exceed %dpx.
pl: Szerokość obrazka nie może przekraczać %dpx.

en: Select Link
pl: Wybierz odnośnik

en: Enter URL
pl: Wpisz adres URL

en: Both (Array)
pl: Oba (tablica)

en: Week Starts On
pl: Pierwszy dzień tygodnia

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Select post type
pl: Wybierz typ treści

en: Filter by Post Type
pl: Filtruj wg typu treści

en: Post Type
pl: Typ treści

en: All post types
pl: Wszystkie typy treści

en: Field type does not exist
pl: Rodzaj pola nie istnieje

en: Field Type
pl: Rodzaj pola

en: No file selected
pl: Nie wybrano pliku

en: Flexible Content
pl: Elastyczna treść

en: Link
pl: Odnośnik

en: Link URL
pl: Adres URL odnośnika

en: Permalink
pl: Bezpośredni odnośnik

[ctx: noun]
en: Select
pl: Lista wyboru

en: Select Image
pl: Wybierz obrazek

en: Default Value
pl: Wartość domyślna

en: Excerpt
pl: Zajawka

en: Type
pl: Rodzaj

en: Term ID
pl: Identyfikator terminu

en: Duplicate this item
pl: Duplikuj ten element

note: Description of the plugin
en: Customize WordPress with powerful, professional and intuitive fields.
pl: Dostosuj WordPressa za pomocą wszechstronnych, profesjonalnych i intuicyjnych pól.

en: Location
pl: Lokalizacja

note: translators: %1 current db version, %2 available db version
en: Site requires database upgrade from %1$s to %2$s
pl: Witryna wymaga aktualizacji bazy danych z %1$s do %2$s

en: Conditional Logic
pl: Wyświetlanie warunkowe

en: Required
pl: Wymagane

en: Appears when creating a new post
pl: Wyświetlana podczas tworzenia nowego wpisu

en: Appears within the input
pl: Pojawia się w polu

en: Appears after the input
pl: Pojawia się za polem

en: Image
pl: Obrazek

en: All images
pl: Wszystkie obrazki

en: Update Image
pl: Aktualizuj obrazek

en: Page Link
pl: Odnośnik do strony

en: Date Time Picker
pl: Wybór daty i godziny

en: Time Picker
pl: Wybór godziny

en: Text Area
pl: Obszar tekstowy

en: Automatically add paragraphs
pl: Automatycznie twórz akapity

en: Clone Field
pl: Pole klona

en: Show this field group if
pl: Pokaż tę grupę pól jeśli

en: Post Format
pl: Format wpisu

en: is not equal to
pl: nie jest równe

en: Vertical
pl: Pionowy

en: Specify the returned value on front end
pl: Określ wartość zwracaną w witrynie

en: Allow Archives URLs
pl: Zezwól na adresy URL archiwów

en: Allow 'custom' values to be added
pl: Zezwól na dodawanie własnych wartości

en: Allow new terms to be created whilst editing
pl: Zezwól na tworzenie nowych terminów taksonomii podczas edycji

en: Add 'other' choice to allow for custom values
pl: Dodaj wybór „inne”, aby zezwolić na własne wartości

en: Use AJAX to lazy load choices?
pl: Używaj AJAX do wczytywania wyborów?

en: Save 'custom' values to the field's choices
pl: Dopisz własne wartości do wyborów pola

en: Save 'other' values to the field's choices
pl: Dopisz wartości wyboru „inne” do wyborów pola

en: Seamless (no metabox)
pl: Bezpodziałowy (brak metaboksa)

en: Normal (after content)
pl: Normalna (pod treścią)

en: Shown in field group list
pl: Wyświetlany na liście grup pól

en: For more control, you may specify both a value and label like this:
pl: Aby uzyskać większą kontrolę, można określić wartość i etykietę w niniejszy sposób:

en: Text shown when active
pl: Tekst wyświetlany, gdy jest włączone

en: Text shown when inactive
pl: Tekst wyświetlany, gdy jest wyłączone

en: Displays text alongside the checkbox
pl: Wyświetla tekst obok pola

en: Prepend an extra checkbox to toggle all choices
pl: Dołącz dodatkowe pole, aby grupowo włączać/wyłączać wszystkie wybory

en: Null
pl: Pusty

en: Rules
pl: Reguły

en: Active
pl: Włączone

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
pl[0]: Włączone <span class="count">(%s)</span>
pl[1]: Włączone <span class="count">(%s)</span>
pl[2]: Włączone <span class="count">(%s)</span>

note: translators: counts for inactive field groups
en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
pl[0]: Wyłączone <span class="count">(%s)</span>
pl[1]: Wyłączone <span class="count">(%s)</span>
pl[2]: Wyłączone <span class="count">(%s)</span>

en: Minimum Value
pl: Wartość minimalna

en: Maximum Value
pl: Wartość maksymalna

en: Image URL
pl: Adres URL obrazka

en: Image height must be at least %dpx.
pl: Obrazek musi mieć co najmniej %dpx wysokości.

en: Limit the media library choice
pl: Ogranicz wybór do biblioteki mediów

en: File ID
pl: Identyfikator pliku

en: File Array
pl: Tablica pliku

en: Visual & Text
pl: Wizualna i tekstowa

en: Visual Only
pl: Tylko wizualna

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
pl: Tekstowy

en: Text Only
pl: Tylko tekstowa

en: Link Array
pl: Tablica odnośnika

en: Term Object
pl: Obiekt terminu

en: Radio Buttons
pl: Pola wyboru

en: User Array
pl: Tablica użytkownika

en: Zoom
pl: Powiększenie

en: Center
pl: Wyśrodkowanie

en: Custom:
pl: Własny:

en: The format displayed when editing a post
pl: Format wyświetlany przy edycji wpisu

en: Controls how new lines are rendered
pl: Kontroluje jak są renderowane nowe linie

en: Open
pl: Otwórz

en: Accordion
pl: Zwijany panel

en: Set the initial zoom level
pl: Ustaw początkowe powiększenie

note: translators: Confirmation message once a field has been moved to a different field group.
en: The %1$s field can now be found in the %2$s field group
pl: Pole %1$s znajduje się teraz w grupie pól %2$s

[ctx: Select2 JS matches_0]
en: No matches found
pl: Brak pasujących wyników

en: No Field Groups found
pl: Nie znaleziono żadnych grup pól

en: No Fields found
pl: Nie znaleziono żadnych pól

en: No Field Groups found in Trash
pl: Nie znaleziono żadnych grup pól w koszu

en: No Fields found in Trash
pl: Nie znaleziono żadnych pól w koszu

en: Site is up to date
pl: Oprogramowanie witryny jest aktualne

en: Sync
pl: Synchronizuj

en: Sync available
pl: Synchronizacja jest dostępna

en: Spam Detected
pl: Wykryto spam

en: Post updated
pl: Wpis został zaktualizowany

en: Uploaded to this post
pl: Wgrane do wpisu

en: Parent
pl: Element nadrzędny

en: Uploaded to post
pl: Wgrane do wpisu

en: Posts Page
pl: Strona z wpisami

en: Top Level Page (no parent)
pl: Strona najwyższego poziomu (bez strony nadrzędnej)

en: Parent Page (has children)
pl: Strona nadrzędna (ma strony potomne)

en: Child Page (has parent)
pl: Strona potomna (ma stronę nadrzędną)

en: Page Parent
pl: Strona nadrzędna

en: Logged in
pl: Zalogowany

en: Viewing back end
pl: Wyświetla kokpit administratora

en: Viewing front end
pl: Wyświetla witrynę

note: translators: %s number of field groups duplicated
en: Field group duplicated. | %s field groups duplicated.
pl[0]: Grupa pól została zduplikowana.
pl[1]: %s grupy pól zostały zduplikowane.
pl[2]: %s grup pól zostało zduplikowanych.

en: Field group scheduled for.
pl: Publikacja grupy pól została zaplanowana.

en: Super Admin
pl: Superadministrator

en: Menu Locations
pl: Położenia menu

en: Validate Email
pl: Potwierdź e-mail

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Comma separated list. Leave blank for all types
pl: Lista oddzielona przecinkami. Pozostaw puste dla wszystkich typów

en: Supports
pl: Obsługuje

en: Select the Advanced Custom Fields JSON file you would like to import. When you click the import button below, ACF will import the items in that file.
pl: Wybierz plik JSON Advanced Custom Fields, który chcesz zaimportować. Po kliknięciu przycisku importu poniżej, ACF zaimportuje elementy z tego pliku.

note: translators: %s The button label name, translated seperately
en: Upgrade Sites
pl: Zaktualizuj witryny

en: It is strongly recommended that you backup your database before proceeding. Are you sure you wish to run the updater now?
pl: Zdecydowanie zaleca się wykonanie kopii zapasowej bazy danych przed kontynuowaniem. Czy na pewno chcesz teraz uruchomić aktualizacje?

[ctx: Date Time Picker JS timeOnlyTitle]
en: Choose Time
pl: Określ czas

[ctx: Date Time Picker JS timezoneText]
en: Time Zone
pl: Strefa czasowa

[ctx: Select2 JS matches_1]
en: One result is available, press enter to select it.
pl: Dostępny jest jeden wynik. Aby go wybrać, naciśnij Enter.

[ctx: Select2 JS matches_n]
note: translators: %d - number of results available in select field
en: %d results are available, use up and down arrow keys to navigate.
pl: Dostępnych wyników: %d. Użyj strzałek w górę i w dół, aby nawigować.

[ctx: Select2 JS load_fail]
en: Loading failed
pl: Wczytywanie zakończone niepowodzeniem

[ctx: Select2 JS load_more]
en: Loading more results&hellip;
pl: Wczytuję więcej wyników&hellip;

note: translators: %1 plugin name, %2 version number
en: Thank you for updating to %1$s v%2$s!
pl: Dziękujemy za aktualizację %1$s do wersji %2$s!

en: File type must be %s.
pl: Wymagany typ pliku to %s.

en: No toggle fields available
pl: Brak dostępnych pól

[ctx: Select2 JS input_too_long_n]
note: translators: %d - number of characters that should be removed from select field
en: Please delete %d characters
pl: Proszę usunąć %d znaki(-ów)

[ctx: Select2 JS selection_too_long_n]
note: translators: %d - maximum number of items that can be selected in the select field
en: You can only select %d items
pl: Możesz wybrać tylko %d elementy(-tów)

en: %d fields require attention
pl: %d pola(-ól) wymaga uwagi

en: Search for address...
pl: Szukaj adresu…

en: Reading upgrade tasks...
pl: Czytam zadania aktualizacji…

en: The string "field_" may not be used at the start of a field name
pl: Ciąg znaków „field_” nie może zostać użyty na początku nazwy pola

en: Select the items you would like to export and then select your export method. Export As JSON to export to a .json file which you can then import to another ACF installation. Generate PHP to export to PHP code which you can place in your theme.
pl: Wybierz elementy, które chcesz wyeksportować, a następnie wybierz metodę eksportu. Użyj „Eksportuj jako JSON” aby wyeksportować do pliku .json, który można następnie zaimportować do innej instalacji ACF. Użyj „Utwórz PHP” do wyeksportowania ustawień do kodu PHP, który można umieścić w motywie.

en: User unable to add new %s
pl: Użytkownik nie może dodać nowych „%s”

[ctx: No Terms]
en: No %s
pl: Brak „%s”

en: Filter by Role
pl: Filtruj wg roli

en: Minimum Posts
pl: Minimum wpisów

en: Allowed File Types
pl: Dozwolone typy plików

en: Multi-Expand
pl: Multi-expand

en: Label Placement
pl: Położenie etykiety

en: Instruction Placement
pl: Położenie instrukcji

en: Allow Null
pl: Zezwól na pusty

en: Delay Initialization
pl: Opóźnij inicjowanie

en: Show Media Upload Buttons
pl: Pokaż przycisk dodawania mediów

en: Maximum Posts
pl: Maksimum wpisów

en: Search...
pl: Wyszukiwanie…
