Plugins - Advanced Custom Fields (ACF®) - Stable (latest release) - en to el_GR translation catalogue (570 entries)

en: Close Modal
el_GR: Κλείσιμο αναδυομένου

en: Field moved to other group
el_GR: Το πεδίο μετακινήθηκε σε άλλη ομάδα

en: Close modal
el_GR: Κλείσιμο αναδυομένου

en: [ACF shortcode value disabled for preview]
el_GR: [η προεπισκόπηση σύντομου κώδικα απενεργοποιήθηκε]

en: Start a new group of tabs at this tab.
el_GR: Ξεκινήστε μια νέα ομάδα από καρτέλες σε αυτή την καρτέλα.

en: New Tab Group
el_GR: Νέα Ομάδα Καρτελών

en: Use a stylized checkbox using select2
el_GR: Παρουσιάστε τα checkbox στυλιζαρισμένα χρησιμοποιώντας το select2

en: Save Other Choice
el_GR: Αποθήκευση Άλλης Επιλογής

en: Allow Other Choice
el_GR: Να Επιτρέπονται Άλλες Επιλογές

en: Add Toggle All
el_GR: Προσθήκη Εναλλαγής Όλων

en: Save Custom Values
el_GR: Αποθήκευση Προσαρμοσμένων Τιμών

en: Allow Custom Values
el_GR: Να Επιτρέπονται Προσαρμοσμένες Τιμές

en: Checkbox custom values cannot be empty. Uncheck any empty values.
el_GR: Οι προσαρμοσμένες τιμές των checkbox δεν επιτρέπεται να είναι κενές. Αποεπιλέξετε τις κενές τιμές.

en: Updates
el_GR: Ανανεώσεις

en: Advanced Custom Fields logo
el_GR: Λογότυπος Advanced Custom Fields

en: Save Changes
el_GR: Αποθήκευση Αλλαγών

en: Field Group Title
el_GR: Τίτλος Ομάδας Πεδίων

en: Add title
el_GR: Προσθήκη τίτλου

note: translators: %s url to getting started guide
en: New to ACF? Take a look at our <a href="%s" target="_blank">getting started guide</a>.
el_GR: Είστε καινούριοι στο ACF; Κάνετε μια περιήγηση στον <a href="%s" target="_blank">οδηγό εκκίνησης για νέους</a>.

en: Add Field Group
el_GR: Προσθήκη Ομάδας Πεδίων

note: translators: %s url to creating a field group page
en: ACF uses <a href="%s" target="_blank">field groups</a> to group custom fields together, and then attach those fields to edit screens.
el_GR: To ACF χρησιμοποιεί <a href="%s" target="_blank">ομάδες πεδίων</a> για να ομαδοποιήσει προσαρμοσμένα πεδία και να τα παρουσιάσει στις οθόνες επεξεργασίας.

en: Add Your First Field Group
el_GR: Προσθέστε την Πρώτη σας Ομάδα Πεδίων

en: Options Pages
el_GR: Σελίδες Ρυθμίσεων

en: Gallery Field
el_GR: Πεδίο Gallery

en: Flexible Content Field
el_GR: Πεδίο Flexible Content

en: Repeater Field
el_GR: Πεδίο Repeater

en: Unlock Extra Features with ACF PRO
el_GR: Ξεκλειδώστε Επιπλέον Δυνατότητες με το ACF PRO

en: Delete Field Group
el_GR: Διαγραφή Ομάδας Πεδίων

note: translators: 1: Post creation date 2: Post creation time
en: Created on %1$s at %2$s
el_GR: Δημιουργήθηκε την %1$s στις %2$s

en: Group Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Ομάδας

en: Location Rules
el_GR: Κανόνες Τοποθεσίας

note: translators: %s url to field types list
en: Choose from over 30 field types. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>.
el_GR: Επιλέξτε από περισσότερους από 30 τύπους πεδίων. <a href="%s" target="_blank">Μάθετε περισσότερα</a>.

en: Get started creating new custom fields for your posts, pages, custom post types and other WordPress content.
el_GR: Ξεκινήστε να δημιουργείτε νέα προσαρμοσμένα πεδία για τα άρθρα, τις σελίδες, τα custom post types και γενικότερα το περιεχόμενο του WordPress.

en: Add Your First Field
el_GR: Προσθέστε το Πρώτο σας Πεδίο

en: Add Field
el_GR: Προσθήκη Πεδίου

en: Presentation
el_GR: Παρουσίαση

en: Validation
el_GR: Επικύρωση

en: General
el_GR: Γενικά

en: Import JSON
el_GR: Εισαγωγή JSON

en: Export As JSON
el_GR: Εξαγωγή ως JSON

note: translators: %s number of field groups deactivated
en: Field group deactivated. | %s field groups deactivated.
el_GR[0]: Η ομάδα πεδίων έχει απενεργοποιηθεί.
el_GR[1]: %s ομάδες πεδίων έχουν απενεργοποιηθεί.

note: translators: %s number of field groups activated
en: Field group activated. | %s field groups activated.
el_GR[0]: Η ομάδα πεδίων ενεργοποιήθηκε.
el_GR[1]: %s ομάδες πεδίων ενεργοποιήθηκαν.

en: Deactivate
el_GR: Απενεργοποίηση

en: Deactivate this item
el_GR: Απενεργοποιήστε αυτό το αντικείμενο

en: Activate
el_GR: Ενεργοποίηση

en: Activate this item
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτό το αντικείμενο

en: Move field group to trash?
el_GR: Να μεταφερθεί αυτή η ομάδα πεδίων στον κάδο;

[ctx: post status]
en: Inactive
el_GR: Ανενεργό

en: %1$s must have a user with the %2$s role. | %1$s must have a user with one of the following roles: %2$s
el_GR[0]: Το %1$s πρέπει να έχει έναν χρήστη με ρόλο %2$s.
el_GR[1]: Το %1$s πρέπει να έχει έναν χρήστη με έναν από τους παρακάτω ρόλους: %2$s.

en: %1$s must have a valid user ID.
el_GR: Το %1$s πρέπει να έχει ένα έγκυρο ID χρήστη.

en: Invalid request.
el_GR: Μη έγκυρο αίτημα.

en: %1$s is not one of %2$s
el_GR: Το %1$s δεν είναι ένα από τα %2$s.

en: %1$s must have term %2$s. | %1$s must have one of the following terms: %2$s
el_GR[0]: To %1$s πρέπει να έχει τον όρο %2$s.
el_GR[1]: To %1$s πρέπει να έχει έναν από τους παρακάτω όρους: %2$s.

en: %1$s must be of post type %2$s. | %1$s must be of one of the following post types: %2$s
el_GR[0]: Το %1$s πρέπει να έχει post type %2$s.
el_GR[1]: Το %1$s πρέπει να έχει ένα από τα παρακάτω post type: %2$s.

en: %1$s must have a valid post ID.
el_GR: Το %1$s πρέπει να έχει ένα έγκυρο post ID.

en: %s requires a valid attachment ID.
el_GR: Το %s απαιτεί ένα έγκυρο attachment ID.

en: Show in REST API
el_GR: Να εμφανίζεται στο REST API

en: Enable Transparency
el_GR: Ενεργοποίηση Διαφάνειας

[ctx: post status]
en: Active
el_GR: Ενεργό

en: '%s' is not a valid email address
el_GR: Το '%s' δεν είναι έγκυρη διεύθυνση email.

en: Clear color
el_GR: Εκκαθάριση χρώματος

en: Select default color
el_GR: Επιλέξτε το προεπιλεγμένο χρώμα

en: Color value
el_GR: Τιμή χρώματος

en: Users
el_GR: Χρήστες

en: Widgets
el_GR: Μικροεφαρμογές

en: Taxonomies
el_GR: Ταξινομίες

en: Import
el_GR: Εισαγωγή

en: Information
el_GR: Πληροφορία

en: Attachments
el_GR: Συνημμένα

en: Menu items
el_GR: Στοιχεία μενού

en: Options
el_GR: Επιλογές

en: Last updated: %s
el_GR: Τελευταία ενημέρωση: %s

en: Awaiting save
el_GR: Αναμονή αποθήκευσης

en: Saved
el_GR: Αποθηκεύτηκε

en: Located in: %s
el_GR: Βρίσκεται στο: %s

en: Located in plugin: %s
el_GR: Βρίσκεται στο πρόσθετο: %s

en: Located in theme: %s
el_GR: Βρίσκεται στο θέμα: %s

en: Sync changes
el_GR: Συγχρονισμός αλλαγών

en: Loading diff
el_GR: Φόρτωση διαφορών

en: Visit website
el_GR: Επισκεφθείτε τον ιστότοπο

en: View details
el_GR: Προβολή λεπτομερειών

en: Review local JSON changes
el_GR: Ανασκόπηση τοπικών αλλαγών στο JSON

en: Version %s
el_GR: Έκδοση %s

en: Help & Support
el_GR: Βοήθεια & Υποστήριξη

en: Overview
el_GR: Επισκόπηση

en: Posts
el_GR: Άρθρα

en: Review changes
el_GR: Ανασκόπηση αλλαγών

note: translators: %s the name of the location type
en: Location type "%s" is already registered.
el_GR: Ο τύπος τοποθεσίας "%s" είναι ήδη καταχωρημένος.

note: translators: %s class name for a location that could not be found
en: Class "%s" does not exist.
el_GR: Η κλάση "%s" δεν υπάρχει.

en: Various
el_GR: Διάφορα

en: Blocks
el_GR: Μπλοκ

en: Invalid field group parameter(s).
el_GR: Μη έγκυρες παράμετροι field group.

en: We are fanatical about support, and want you to get the best out of your website with ACF. If you run into any difficulties, there are several places you can find help:
el_GR: Είμαστε παθιασμένοι σχετικά με την υποστήριξη και θέλουμε να καταφέρετε το καλύτερο μέσα από τον ιστότοπό σας με το ACF. Αν συναντήσετε δυσκολίες, υπάρχουν πολλά σημεία στα οποία μπορείτε να αναζητήσετε βοήθεια:

en: Please use the Help & Support tab to get in touch should you find yourself requiring assistance.
el_GR: Χρησιμοποιήστε την καρτέλα Βοήθεια & Υποστήριξη για να επικοινωνήστε μαζί μας στην περίπτωση που χρειαστείτε βοήθεια.

en: <a href="%s" target="_blank">Documentation</a>. Our extensive documentation contains references and guides for most situations you may encounter.
el_GR: <a href="%s" target="_blank">Τεκμηρίωση</a>. Η εκτεταμένη μας τεκμηρίωσή περιέχει αναφορές και οδηγούς για τις περισσότερες από τις περιπτώσεις που τυχόν συναντήσετε.

en: <a href="%s" target="_blank">Help Desk</a>. The support professionals on our Help Desk will assist with your more in depth, technical challenges.
el_GR: <a href="%s" target="_blank">Υποστήριξη</a>. Οι επαγγελματίες στην Υποστήριξή μας θα σας βοηθήσουν με τις πιο προχωρημένες τεχνικές δυσκολίες σας.

en: Before creating your first Field Group, we recommend first reading our <a href="%s" target="_blank">Getting started</a> guide to familiarize yourself with the plugin's philosophy and best practises.
el_GR: Προτού δημιουργήσετε το πρώτο σας Field Group, σας συστήνουμε να διαβάσετε τον οδηγό μας <a href="%s" target="_blank">Getting started</a> για να εξοικειωθείτε με τη φιλοσοφία του προσθέτου και τις βέλτιστες πρακτικές του.

en: The Advanced Custom Fields plugin provides a visual form builder to customize WordPress edit screens with extra fields, and an intuitive API to display custom field values in any theme template file.
el_GR: Το πρόσθετο Advanced Custom Fields παρέχει έναν οπτικό κατασκευαστή φορμών που σας επιτρέπει να προσαρμόζετε τις οθόνες επεξεργασίας του WordPress με νέα πεδία, καθώς και ένα διαισθητικό API για να παρουσιάζετε τις τιμές των custom field σε οποιοδήποτε template file ενός θέματος.

en: Invalid nonce.
el_GR: Μη έγκυρο nonce.

en: Error loading field.
el_GR: Σφάλμα κατά τη φόρτωση του πεδίου.

en: <strong>Error</strong>: %s
el_GR: <strong>Σφάλμα</strong>: %s

en: Widget
el_GR: Μικροεφαρμογή

en: User Role
el_GR: Ρόλος Χρήστη

en: Comment
el_GR: Σχόλιο

en: Menus
el_GR: Μενού

en: Menu Locations
el_GR: Τοποθεσίες Μενού

en: Menu
el_GR: Μενού

en: Child Page (has parent)
el_GR: Υποσελίδα (έχει γονέα)

en: Front Page
el_GR: Αρχική Σελίδα

en: Viewing back end
el_GR: Προβολή του back end

en: Viewing front end
el_GR: Προβολή του front end

en: Logged in
el_GR: Συνδεδεμένος

en: Current User
el_GR: Τρέχων Χρήστης

en: Page Template
el_GR: Πρότυπο Σελίδας

en: Register
el_GR: Εγγραφή

en: Add / Edit
el_GR: Προσθήκη / Επεξεργασία

en: User Form
el_GR: Φόρμα Χρήστη

en: Page Parent
el_GR: Γονέας Σελίδας

en: Super Admin
el_GR: Υπερδιαχειριστής

en: Default Template
el_GR: Προεπιλεγμένο Πρότυπο

en: All %s formats
el_GR: Όλες οι %s μορφές

en: Attachment
el_GR: Συνημμένο

en: %s value is required
el_GR: Η τιμή του %s είναι υποχρεωτική

en: Show this field if
el_GR: Εμφάνιση αυτού του πεδίου αν

en: and
el_GR: και

en: Post Status
el_GR: Κατάσταση Άρθρου

en: Post Taxonomy
el_GR: Ταξινομία Άρθρου

en: Post Format
el_GR: Μορφή Άρθρου

en: Posts Page
el_GR: Σελίδα Άρθρων

en: Page Type
el_GR: Τύπος Άρθρου

en: Post Template
el_GR: Πρότυπο Άρθρου

en: Post Category
el_GR: Κατηγορία Άρθρου

en: Parent Page (has children)
el_GR: Γονική Σελίδα (έχει απογόνους)

en: Clone Field
el_GR: Πεδίο Κλώνου

en: Database Upgrade Required
el_GR: Απαιτείται Αναβάθμιση Βάσης Δεδομένων

en: Options Page
el_GR: Σελίδα Επιλογών

en: Gallery
el_GR: Συλλογή

en: Flexible Content
el_GR: Ευέλικτο Περιεχόμενο

en: Back to all tools
el_GR: Πίσω σε όλα τα εργαλεία

en: <b>Select</b> items to <b>hide</b> them from the edit screen.
el_GR: <b>Επιλέξτε</b> στοιχεία για να τα <b>αποκρύψετε</b> από την οθόνη τροποποίησης.

en: Hide on screen
el_GR: Απόκρυψη σε οθόνη

en: Send Trackbacks
el_GR: Αποστολή Παραπομπών

en: Tags
el_GR: Ετικέτες

en: Below fields
el_GR: Παρακάτω πεδία

en: Side
el_GR: Πλάι

en: Normal (after content)
el_GR: Κανονικό (μετά το περιεχόμενο)

en: High (after title)
el_GR: Ψηλά (μετά τον τίτλο)

en: Position
el_GR: Τοποθεσία

en: Style
el_GR: Στυλ

en: Type
el_GR: Τύπος

en: This is the name which will appear on the EDIT page
el_GR: Αυτό είναι το όνομα που θα εμφανιστεί στην σελίδα ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗΣ.

en: Field Label
el_GR: Επιγραφή Πεδίου

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: Delete field
el_GR: Διαγραφή πεδίου

en: Move
el_GR: Μετακίνηση

en: Drag to reorder
el_GR: Σύρετε για αναδιάταξη

en: No updates available.
el_GR: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις.

en: Upgrade failed.
el_GR: Η αναβάθμιση απέτυχε.

en: Upgrade complete.
el_GR: Η αναβάθμιση ολοκληρώθηκε.

en: Copy to clipboard
el_GR: Αντιγραφή στο πρόχειρο

en: Generate PHP
el_GR: Δημιουργία PHP

en: Incorrect file type
el_GR: Εσφαλμένος τύπος αρχείου

en: Error uploading file. Please try again
el_GR: Σφάλμα μεταφόρτωσης αρχείου. Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι

note: translators: %s: field group title
en: Select %s
el_GR: Επιλογή %s

en: Documentation
el_GR: Τεκμηρίωση

en: Description
el_GR: Περιγραφή

en: Sync available
el_GR: Διαθέσιμος συγχρονισμός

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Location
el_GR: Τοποθεσία

en: copy
el_GR: αντιγραφή

en: (this field)
el_GR: (αυτό το πεδίο)

en: Checked
el_GR: Επιλεγμένο

en: Move Custom Field
el_GR: Μετακίνηση Προσαρμοσμένου Πεδίου

en: This field cannot be moved until its changes have been saved
el_GR: Αυτό το πεδίο δεν μπορεί να μετακινηθεί μέχρι να αποθηκευτούν οι αλλαγές του

en: The string "field_" may not be used at the start of a field name
el_GR: Το αλφαριθμητικό "field_" δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί στην αρχή ενός ονόματος πεδίου

en: Revisions
el_GR: Αναθεωρήσεις

en: Comments
el_GR: Σχόλια

en: Discussion
el_GR: Συζήτηση

en: Excerpt
el_GR: Απόσπασμα

en: Permalink
el_GR: Μόνιμος σύνδεσμος

en: Shown in field group list
el_GR: Εμφανίζεται στη λίστα ομάδας πεδίων

en: Field groups with a lower order will appear first
el_GR: Ομάδες πεδίων με χαμηλότερη σειρά θα εμφανιστούν πρώτες

note: translators: Hidden accessibility text for the positional order number of the field.
en: Order
el_GR: Σειρά

en: Local JSON
el_GR: Τοπικό JSON

en: Menu Item
el_GR: Στοιχείο Μενού

en: Current User Role
el_GR: Ρόλος Τρέχοντος Χρήστη

en: This version contains improvements to your database and requires an upgrade.
el_GR: Αυτή η έκδοση περιέχει βελτιώσεις στη βάση δεδομένων σας κι απαιτεί μια αναβάθμιση.

en: Repeater
el_GR: Επαναλήπτης

en: Order No.
el_GR: Αρ. Παραγγελίας

en: Below labels
el_GR: Παρακάτω ετικέτες

en: Edit field
el_GR: Τροποποίηση πεδίου

note: translators: %s the url to the field group page.
en: Database upgrade complete. <a href="%s">See what's new</a>
el_GR: Η αναβάθμιση της βάσης δεδομένων ολοκληρώθηκε. <a href="%s">Δείτε τι νέο υπάρχει</a>

en: Reading upgrade tasks...
el_GR: Πραγματοποιείται ανάγνωση εργασιών αναβάθμισης...

en: Duplicate
el_GR: Δημιουργία αντιγράφου

en: Duplicate this item
el_GR: Δημιουργία αντιγράφου αυτού του στοιχείου

en: Duplicate field
el_GR: Δημιουργία αντιγράφου του πεδίου

en: No toggle fields available
el_GR: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα πεδία εναλλαγής

en: Top Level Page (no parent)
el_GR: Σελίδα Ανωτάτου Επιπέδου (χωρίς γονέα)

en: Content Editor
el_GR: Επεξεργαστής Περιεχομένου

en: class
el_GR: κλάση

en: Categories
el_GR: Κατηγορίες

en: Page Attributes
el_GR: Χαρακτηριστικά Σελίδας

en: Format
el_GR: Μορφή

en: Author
el_GR: Συντάκτης

en: Slug
el_GR: Σύντομο όνομα

en: Key
el_GR: Κλειδί

en: width
el_GR: πλάτος

note: translators: %s the version being upgraded to. translators: %s the new ACF version
en: Upgrading data to version %s
el_GR: Πραγματοποιείται αναβάθμιση δεδομένων στην έκδοση %s

en: Show this field group if
el_GR: Εμφάνιση αυτής της ομάδας πεδίου αν

en: Please select at least one site to upgrade.
el_GR: Παρακαλούμε επιλέξτε τουλάχιστον έναν ιστότοπο για αναβάθμιση.

en: Site is up to date
el_GR: Ο ιστότοπος είναι ενημερωμένος

en: Site
el_GR: Ιστότοπος

note: translators: %s The button label name, translated seperately
en: Upgrade Sites
el_GR: Αναβάθμιση Ιστοτόπων

en: Rules
el_GR: Κανόνες

en: Copied
el_GR: Αντιγράφηκε

en: Add rule group
el_GR: Προσθήκη ομάδας κανόνων

en: Select Field Groups
el_GR: Επιλογή ομάδων πεδίων

en: No field groups selected
el_GR: Δεν επιλέχθηκε καμία ομάδα πεδίων

en: Export Field Groups
el_GR: Εξαγωγή Ομάδων Πεδίων

en: Import file empty
el_GR: Εισαγωγή κενού αρχείου

en: Sync
el_GR: Συγχρονισμός

en: Import Field Groups
el_GR: Εισαγωγή Ομάδων Πεδίων

note: translators: %s number of field groups duplicated
en: Field group duplicated. | %s field groups duplicated.
el_GR[0]: Δημιουργήθηκε αντίγραφο της ομάδας πεδίων.
el_GR[1]: Δημιουργήθηκαν αντίγραφα %s ομάδων πεδίων.

en: Review sites & upgrade
el_GR: Ανασκόπηση ιστοτόπων & αναβάθμιση

en: Upgrade Database
el_GR: Αναβάθμιση Βάσης Δεδομένων

en: Close Field
el_GR: Κλείσιμο Πεδίου

en: Move Field
el_GR: Μετακίνηση Πεδίου

en: Active
el_GR: Ενεργό

en: Please select the destination for this field
el_GR: Παρακαλούμε επιλέξτε τον προορισμό γι' αυτό το πεδίο

en: Move Complete.
el_GR: Η Μετακίνηση Ολοκληρώθηκε.

en: Tools
el_GR: Εργαλεία

en: is not equal to
el_GR: δεν είναι ίσο με

en: is equal to
el_GR: είναι ίσο με

en: Forms
el_GR: Φόρμες

en: Page
el_GR: Σελίδα

en: Post
el_GR: Άρθρο

en: Content
el_GR: Περιεχόμενο

en: Validate Email
el_GR: Επιβεβαίωση Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου

en: Update
el_GR: Ενημέρωση

en: Post updated
el_GR: Το άρθρο ενημερώθηκε

en: Field type does not exist
el_GR: Ο τύπος πεδίου δεν υπάρχει

en: Page Link
el_GR: Σύνδεσμος Σελίδας

en: Add
el_GR: Προσθήκη

en: Name
el_GR: Όνομα

en: %s added
el_GR: %s προστέθηκε

en: %s already exists
el_GR: %s υπάρχει ήδη

en: Create Terms
el_GR: Δημιουργία Όρων

en: Save Terms
el_GR: Αποθήκευση Όρων

en: Load Terms
el_GR: Φόρτωση Όρων

en: Connect selected terms to the post
el_GR: Σύνδεση επιλεγμένων όρων στο άρθρο

en: Multiple Values
el_GR: Πολλαπλές Τιμές

en: Select the appearance of this field
el_GR: Επιλέξτε την εμφάνιση αυτού του πεδίου

en: Appearance
el_GR: Εμφάνιση

en: Number
el_GR: Αριθμός

en: Open
el_GR: Άνοιγμα

en: Accordion
el_GR: Ακορντεόν

en: No file selected
el_GR: Δεν επιλέχθηκε αρχείο

en: File name
el_GR: Όνομα αρχείου

en: Update File
el_GR: Ενημέρωση Αρχείου

en: Edit File
el_GR: Επεξεργασία Αρχείου

en: Allow new terms to be created whilst editing
el_GR: Να επιτρέπεται η δημιουργία νέων όρων κατά την επεξεργασία

en: File URL
el_GR: URL Αρχείου

en: Add File
el_GR: Προσθήκη Αρχείου

en: Select File
el_GR: Επιλογή Αρχείου

en: File
el_GR: Αρχείο

en: Password
el_GR: Συνθηματικό

[ctx: verb]
en: Select
el_GR: Επιλέξτε

[ctx: noun]
en: Select
el_GR: Επιλογή

en: User ID
el_GR: ID Χρήστη

en: All user roles
el_GR: Όλοι οι ρόλοι χρηστών

en: Default
el_GR: Προεπιλογή

en: Select Color
el_GR: Επιλογή Χρώματος

en: Separator
el_GR: Διαχωριστικό

en: User
el_GR: Χρήστης

en: Text
el_GR: Κείμενο

en: Post Type
el_GR: Τύπος Άρθρου

en: Taxonomy
el_GR: Ταξινομία

en: Featured Image
el_GR: Επιλεγμένη Εικόνα

en: All post types
el_GR: Όλοι οι τύποι άρθρων

en: Filter by Taxonomy
el_GR: Φιλτράρισμα κατά Ταξινομία

en: All taxonomies
el_GR: Όλες οι Ταξινομίες

en: Filters
el_GR: Φίλτρα

en: Loading
el_GR: Φόρτωση

en: No matches found
el_GR: Δεν βρέθηκαν αντιστοιχίες

en: Select post type
el_GR: Επιλογή τύπου άρθρου

en: Select taxonomy
el_GR: Επιλογή ταξινομίας

en: Search...
el_GR: Αναζήτηση...

en: Filter by Post Type
el_GR: Φιλτράρισμα κατά Τύπο Άρθρου

en: Maximum
el_GR: Μέγιστο

en: File size
el_GR: Μέγεθος αρχείου

en: Minimum
el_GR: Ελάχιστο

en: Uploaded to post
el_GR: Μεταφορτώθηκε στο άρθρο

en: All
el_GR: Όλα

en: Restrict which images can be uploaded
el_GR: Περιορίστε ποιες εικόνες μπορούν να μεταφορτωθούν

en: Comma separated list. Leave blank for all types
el_GR: Λίστα διαχωρισμένη με κόμμα. Αφήστε κενό για όλους τους τύπους

en: Clear
el_GR: Καθαρισμός

en: Color Picker
el_GR: Επιλογέας Χρωμάτων

en: Tab
el_GR: Καρτέλα

en: Link URL
el_GR: Σύνδεσμος URL

en: Opens in a new window/tab
el_GR: Ανοίγει σε νέο παράθυρο/καρτέλα

en: Link
el_GR: Σύνδεσμος

en: Label
el_GR: Ετικέτα

en: red : Red
el_GR: κόκκινο : Κόκκινο

en: Button Group
el_GR: Ομάδα Κουμπιών

en: Parent
el_GR: Γονέας

en: Toolbar
el_GR: Γραμμή εργαλείων

en: Text Only
el_GR: Μόνο Κείμενο

en: Tabs
el_GR: Καρτέλες

en: Value
el_GR: Τιμή

en: Value must be a valid URL
el_GR: Η τιμή πρέπει να είναι ένα έγκυρο URL

en: Library
el_GR: Βιβλιοθήκη

en: Preview Size
el_GR: Μέγεθος Προεπισκόπησης

en: Limit the media library choice
el_GR: Περιορισμός της επιλογής βιβλιοθήκης πολυμέσων

en: Add Image
el_GR: Προσθήκη Εικόνας

en: Image URL
el_GR: URL Εικόνας

en: No image selected
el_GR: Δεν επιλέχθηκε εικόνα

en: Remove
el_GR: Αφαίρεση

en: Edit
el_GR: Επεξεργασία

en: All images
el_GR: Όλες οι εικόνες

en: Update Image
el_GR: Ενημέρωση Εικόνας

en: Edit Image
el_GR: Επεξεργασία Εικόνας

en: Select Image
el_GR: Επιλογή Εικόνας

en: Image
el_GR: Εικόνα

en: No Formatting
el_GR: Χωρίς Μορφοποίηση

en: Week Starts On
el_GR: Η Εβδομάδα Αρχίζει Την

en: Width
el_GR: Πλάτος

en: Enter URL
el_GR: Εισάγετε URL

en: No
el_GR: Όχι

en: Yes
el_GR: Ναι

en: Message
el_GR: Μήνυμα

en: Default Value
el_GR: Προεπιλεγμένη Τιμή

en: Layout
el_GR: Διάταξη

en: Sub Fields
el_GR: Υποπεδία

en: Group
el_GR: Ομάδα

en: Block
el_GR: Μπλοκ

en: Table
el_GR: Πίνακας

en: Row
el_GR: Γραμμή

en: Height
el_GR: Ύψος

en: Customize the map height
el_GR: Τροποποίηση ύψους χάρτη

en: Zoom
el_GR: Μεγέθυνση

en: Center the initial map
el_GR: Κεντράρισμα αρχικού χάρτη

en: Set the initial zoom level
el_GR: Ορισμός αρχικού επιπέδου μεγέθυνσης

en: Search for address...
el_GR: Αναζήτηση διεύθυνσης...

en: Find current location
el_GR: Εύρεση τρέχουσας τοποθεσίας

en: Clear location
el_GR: Καθαρισμός τοποθεσίας

en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Google Map
el_GR: Χάρτης Google

en: No Fields found
el_GR: Δεν βρέθηκαν Πεδία

en: Search Fields
el_GR: Αναζήτηση Πεδίων

en: View Field
el_GR: Προβολή Πεδίων

en: New Field
el_GR: Νέο Πεδίο

en: Edit Field
el_GR: Επεξεργασία Πεδίου

en: Add New Field
el_GR: Προσθήκη Νέου Πεδίου

en: Field
el_GR: Πεδίο

en: Fields
el_GR: Πεδία

en: No Field Groups found in Trash
el_GR: Δεν βρέθηκαν Ομάδες Πεδίων στα Διεγραμμένα

en: No Fields found in Trash
el_GR: Δεν βρέθηκαν Πεδία στα Διεγραμμένα

en: No Field Groups found
el_GR: Δεν βρέθηκαν Ομάδες Πεδίων

en: Search Field Groups
el_GR: Αναζήτηση Ομάδων Πεδίων

en: View Field Group
el_GR: Προβολή Ομάδας Πεδίων

en: New Field Group
el_GR: Νέα Ομάδα Πεδίων

en: Edit Field Group
el_GR: Επεξεργασίας Ομάδας Πεδίων

en: Add New Field Group
el_GR: Προσθήκη Νέας Ομάδας Πεδίων

en: Add New
el_GR: Προσθήκη Νέου

en: Field Group
el_GR: Ομάδα Πεδίου

en: Field Groups
el_GR: Ομάδες Πεδίων

note: Description of the plugin
en: Customize WordPress with powerful, professional and intuitive fields.
el_GR: Προσαρμόστε το WordPress με ισχυρά, επαγγελματικά και εύχρηστα πεδία.

en: Time Picker
el_GR: Επιλογέας Ώρας

en: Display Format
el_GR: Μορφή Εμφάνισης

en: Custom:
el_GR: Προσαρμοσμένο:

en: Sorry, this browser does not support geolocation
el_GR: Λυπούμαστε, αυτός ο περιηγητής δεν υποστηρίζει λειτουργία γεωεντοπισμού

en: Center
el_GR: Κεντράρισμα

en: Specify the style used to render the selected fields
el_GR: Επιλογή του στυλ που θα χρησιμοποιηθεί για την εμφάνιση των επιλεγμένων πεδίων

en: Displays text alongside the checkbox
el_GR: Εμφανίζει κείμενο δίπλα στο πεδίο επιλογής

en: Text shown when active
el_GR: Κείμενο που εμφανίζεται όταν είναι ενεργό

en: Text shown when inactive
el_GR: Κείμενο που εμφανίζεται όταν είναι ανενεργό

en: Off Text
el_GR: Ανενεργό Κείμενο

en: On Text
el_GR: Ενεργό Κείμενο

[ctx: Date Picker JS closeText]
en: Done
el_GR: Ολοκλήρωση

[ctx: Date Picker JS currentText]
en: Today
el_GR: Σήμερα

[ctx: Date Picker JS prevText]
en: Prev
el_GR: Προηγούμενο

[ctx: Date Picker JS nextText]
en: Next
el_GR: Επόμενο

en: Date Picker
el_GR: Επιλογέας Ημερομηνίας

[ctx: Date Picker JS weekHeader]
en: Wk
el_GR: ΣΚ

en: Save Format
el_GR: Μορφή Αποθήκευσης

en: The format used when saving a value
el_GR: Η μορφή που χρησιμοποιείται στην αποθήκευση μιας τιμής

en: Automatically add &lt;br&gt;
el_GR: Αυτόματη προσθήκη &lt;br&gt;

en: Automatically add paragraphs
el_GR: Αυτόματη προσθήκη παραγράφων

note: translators: Confirmation message once a field has been moved to a different field group.
en: The %1$s field can now be found in the %2$s field group
el_GR: Το πεδίο %1$s μπορεί πλέον να βρεθεί στην ομάδα πεδίων %2$s

note: translators: %1 plugin name, %2 version number
en: Thank you for updating to %1$s v%2$s!
el_GR: Ευχαριστούμε που αναβαθμίσατε στο  %1$s v%2$s!

note: translators: %1 current db version, %2 available db version
en: Site requires database upgrade from %1$s to %2$s
el_GR: Ο ιστότοπος απαιτεί αναβάθμιση της βάσης δεδομένων από %1$s σε%2$s

en: Conditional Logic
el_GR: Λογική Υπό Συνθήκες

note: translators: %s a list of plugin
en: Please also check all premium add-ons (%s) are updated to the latest version.
el_GR: Επιβεβαιώστε επίσης ότι όλα τα επί πληρωμή πρόσθετα (%s) είναι ενημερωμένα στην τελευταία τους έκδοση.

en: If multiple field groups appear on an edit screen, the first field group's options will be used (the one with the lowest order number)
el_GR: Αν περισσότερα από ένα field group εμφανίζονται στην οθόνη επεξεργασίας, τότε θα χρησιμοποιηθούν οι ρυθμίσεις του πρώτου (αυτού με το χαμηλότερον αριθμό σειράς)

en: Seamless (no metabox)
el_GR: Ενοποιημένη (χωρίς metabox)

en: Standard (WP metabox)
el_GR: Κλασική (με WP metabox)

en: Wrapper Attributes
el_GR: Ιδιότητες Πλαισίου

en: Instructions
el_GR: Οδηγίες

en: Field Type
el_GR: Τύπος Πεδίου

en: Single word, no spaces. Underscores and dashes allowed
el_GR: Μια λέξη, χωρίς κενά. Επιτρέπονται κάτω παύλες και παύλες

en: Field Name
el_GR: Όνομα Πεδίου

en: Move field to another group
el_GR: Μετακίνηση του πεδίου σε άλλο group

en: It is strongly recommended that you backup your database before proceeding. Are you sure you wish to run the updater now?
el_GR: Συνιστάται ιδιαίτερα να πάρετε αντίγραφο ασφαλείας της βάσης δεδομένων σας προτού να συνεχίσετε. Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να εκτελέσετε την ενημέρωση τώρα;

note: translators: %s admin dashboard url page
en: Database Upgrade complete. <a href="%s">Return to network dashboard</a>
el_GR: Η Αναβάθμιση της Βάσης Δεδομένων ολοκληρώθηκε. <a href="%s">Επιστροφή στον πίνακα ελέγχου του δικτύου</a>

note: translators: %s The button label name, translated seperately
en: The following sites require a DB upgrade. Check the ones you want to update and then click %s.
el_GR: Οι παρακάτω ιστότοποι απαιτούν αναβάθμιση της Βάσης Δεδομένων. Επιλέξτε αυτούς που θέλετε να ενημερώσετε και πατήστε το %s.

en: Create a set of rules to determine which edit screens will use these advanced custom fields
el_GR: Δημιουργήστε μια ομάδα κανόνων που θα καθορίζουν ποιες επεξεργασίας θα χρησιμοποιούν αυτά τα πεδία

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
el_GR[0]: Ενεργό <span class="count">(%s)</span>
el_GR[1]: Ενεργά <span class="count">(%s)</span>

en: Field group title is required
el_GR: Ο τίτλος του field group είναι απαραίτητος

en: Field group draft updated.
el_GR: Το πρόχειρο field group ενημερώθηκε

en: Field group scheduled for.
el_GR: Το field group προγραμματίστηκε.

en: Field group submitted.
el_GR: Το field group καταχωρήθηκε.

en: Field group saved.
el_GR: Το field group αποθηκεύτηκε.

en: Field group published.
el_GR: Το field group δημοσιεύθηκε.

en: Field group deleted.
el_GR: Το field group διαγράφηκε.

en: Field group updated.
el_GR: Το field group ενημερώθηκε.

en: Relational
el_GR: Υπό Συνθήκες

en: Choice
el_GR: Επιλογή

en: Basic
el_GR: Βασικό

en: Unknown
el_GR: Άγνωστο

en: Spam Detected
el_GR: Άνιχνεύθηκε Spam

en: Title
el_GR: Τίτλος

en: Edit field group
el_GR: Επεξεργασία field group

en: Selection is less than
el_GR: Η επιλογή να είναι μικρότερη από

en: Selection is greater than
el_GR: Η επιλογή να είναι μεγαλύτερη από

en: Value is less than
el_GR: Η τιμή να είναι μικρότερη από

en: Value is greater than
el_GR: Η τιμή να είναι μεγαλύτερη από

en: Value contains
el_GR: Η τιμη να περιέχει

en: Value matches pattern
el_GR: Η τιμή να ικανοποιεί το μοτίβο

en: Value is not equal to
el_GR: Η τιμή να μην είναι ίση με

en: Value is equal to
el_GR: Η τιμή να είναι ίση με

en: Has no value
el_GR: Να μην έχει καμία τιμή

en: Has any value
el_GR: Να έχει οποιαδήποτε τιμή

en: Cancel
el_GR: Ακύρωση

en: Are you sure?
el_GR: Είστε σίγουροι;

en: %d fields require attention
el_GR: %d πεδία χρήζουν προσοχής

en: 1 field requires attention
el_GR: 1 πεδίο χρήζει προσοχής

en: Validation failed
el_GR: Ο έλεγχος απέτυχε

en: Validation successful
el_GR: Ο έλεγχος πέτυχε

en: Restricted
el_GR: Περιορισμένος

en: Collapse Details
el_GR: Σύμπτυξη Λεπτομερειών

en: Expand Details
el_GR: Ανάπτυξη Λεπτομερειών

en: Uploaded to this post
el_GR: Να έχουν μεταφορτωθεί σε αυτή την ανάρτηση

[ctx: verb]
en: Update
el_GR: Ενημέρωση

[ctx: verb]
en: Edit
el_GR: Επεξεργασία

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page
el_GR: Οι αλλαγές που έχετε κάνει θα χαθούν αν φύγετε από αυτή τη σελίδα.

en: File type must be %s.
el_GR: Ο τύπος του πεδίου πρέπει να είναι %s.

en: or
el_GR: ή

en: File size must be at least %s.
el_GR: Το μέγεθος το αρχείου πρέπει να είναι τουλάχιστον %s.

en: File size must not exceed %s.
el_GR: Το μέγεθος του αρχείου πρέπει να το πολύ %s.

en: Image height must not exceed %dpx.
el_GR: Το ύψος της εικόνας πρέπει να είναι το πολύ %dpx.

en: Image height must be at least %dpx.
el_GR: Το ύψος της εικόνας πρέπει να είναι τουλάχιστον %dpx.

en: Image width must not exceed %dpx.
el_GR: Το πλάτος της εικόνας πρέπει να είναι το πολύ %dpx.

en: Image width must be at least %dpx.
el_GR: Το πλάτος της εικόνας πρέπει να είναι τουλάχιστον %dpx.

en: (no title)
el_GR: (χωρίς τίτλο)

en: Full Size
el_GR: Πλήρες μέγεθος

en: Large
el_GR: Μεγάλο

en: Medium
el_GR: Μεσαίο

en: Thumbnail
el_GR: Μικρογραφία

en: (no label)
el_GR: (χωρίς ετικέτα)

en: Sets the textarea height
el_GR: Θέτει το ύψος του πεδίου κειμένου

en: Rows
el_GR: Γραμμές

en: Text Area
el_GR: Πεδίο κειμένου πολλών γραμμών

en: Prepend an extra checkbox to toggle all choices
el_GR: Εμφάνιση επιπλέον πεδίου checkbox που εναλλάσσει όλες τις επιλογές

en: Save 'custom' values to the field's choices
el_GR: Αποθήκευση των 'custom' τιμών στις επιλογές του πεδίου

en: Allow 'custom' values to be added
el_GR: Να επιτρέπεται η προσθήκη 'custom' τιμών

en: Add new choice
el_GR: Προσθήκη νέας τιμής

en: Toggle All
el_GR: Εναλλαγή Όλων

en: Allow Archives URLs
el_GR: Να Επιτρέπονται τα URL των Archive

en: Archives
el_GR: Archive

en: User unable to add new %s
el_GR: Ο Χρήστης δεν ήταν δυνατό να προσθέσει νέο %s

en: Term ID
el_GR: ID όρου

en: Term Object
el_GR: Object όρου

en: Load value from posts terms
el_GR: Φόρτωση τιμής από τους όρους της ανάρτησης

en: Radio Buttons
el_GR: Radio Button

en: Single Value
el_GR: Μοναδική Τιμή

en: Multi Select
el_GR: Πολλαπλή Επιλογή

en: Select the taxonomy to be displayed
el_GR: Επιλέξτε την ταξινομία οπυ θέλετε να εμφανιστεί

[ctx: No Terms]
en: No %s
el_GR: Κανένα %s

en: Value must be equal to or lower than %d
el_GR: Η τιμή πρέπι να είναι ίση ή μικρότερη από %d

en: Value must be equal to or higher than %d
el_GR: Η τιμή πρέπει να είναι ίση ή μεγαλύτερη από %d

en: Value must be a number
el_GR: Η τιμή πρέπει να είναι αριθμός

en: Save 'other' values to the field's choices
el_GR: Αποθήκευση των "άλλων" τιμών στις επιλογές του πεδίου

en: Add 'other' choice to allow for custom values
el_GR: Προσθήκη επιλογής "άλλο" ώστε να επιτρέπονται προσαρμοσμένες τιμές

en: Other
el_GR: Άλλο

en: Define an endpoint for the previous accordion to stop. This accordion will not be visible.
el_GR: Προσδιορίστε ένα σημείο άκρου στο οποίο το προηγούμενο accordion κλείνει. Αυτό δε θα είναι κάτι ορατό.

en: Allow this accordion to open without closing others.
el_GR: Επιτρέψτε σε αυτό το accordion να ανοίγει χωρίς να κλείνουν τα άλλα.

en: Display this accordion as open on page load.
el_GR: Αυτό το accordion να είναι ανοιχτό κατά τη φόρτωση της σελίδας.

en: File ID
el_GR: ID Αρχείου

en: Restrict which files can be uploaded
el_GR: Περιορίστε τα είδη των αρχείων που επιτρέπονται για μεταφόρτωση

en: File Array
el_GR: Array Αρχείων

en: Specify the value returned
el_GR: Προσδιορίστε την επιστρεφόμενη τιμή

en: Use AJAX to lazy load choices?
el_GR: Χρήση AJAX για τη φόρτωση των τιμών με καθυστέρηση;

en: Enter each default value on a new line
el_GR: Εισαγάγετε την κάθε προεπιλεγμένη τιμή σε μια νέα γραμμή

[ctx: Select2 JS load_fail]
en: Loading failed
el_GR: Η φόρτωση απέτυχε

[ctx: Select2 JS searching]
en: Searching&hellip;
el_GR: Αναζήτηση&hellip;

[ctx: Select2 JS load_more]
en: Loading more results&hellip;
el_GR: Φόρτωση περισσότερων αποτελεσμάτων&hellip;

[ctx: Select2 JS selection_too_long_n]
note: translators: %d - maximum number of items that can be selected in the select field
en: You can only select %d items
el_GR: Μπορείτε να επιλέξετε μόνο %d αντικείμενα

[ctx: Select2 JS selection_too_long_1]
en: You can only select 1 item
el_GR: Μπορείτε να επιλέξετε μόνο 1 αντικείμενο

[ctx: Select2 JS input_too_long_n]
note: translators: %d - number of characters that should be removed from select field
en: Please delete %d characters
el_GR: Παρακαλούμε διαγράψτε %d χαρακτήρες

[ctx: Select2 JS input_too_long_1]
en: Please delete 1 character
el_GR: Παρακαλούμε διαγράψτε 1 χαρακτήρα

[ctx: Select2 JS input_too_short_n]
note: translators: %d - number of characters to enter into select field input
en: Please enter %d or more characters
el_GR: Παρακαλούμε εισαγάγετε %d ή περισσότερους χαρακτήρες

[ctx: Select2 JS input_too_short_1]
en: Please enter 1 or more characters
el_GR: Παρακαλούμε εισαγάγετε 1 ή περισσότερους χαρακτήρες

[ctx: Select2 JS matches_0]
en: No matches found
el_GR: Δε βρέθηκαν αποτελέσματα που να ταιριάζουν

[ctx: Select2 JS matches_n]
note: translators: %d - number of results available in select field
en: %d results are available, use up and down arrow keys to navigate.
el_GR: Υπάρχουν %d αποτελέσματα διαθέσιμα, χρησιμοποιήσετε τα πλήκτρα πάνω και κάτω για να μεταβείτε σε αυτά.

[ctx: Select2 JS matches_1]
en: One result is available, press enter to select it.
el_GR: Ένα αποτέλεσμα είναι διαθέσιμο, πατήστε enter για να το επιλέξετε.

en: User Object
el_GR: Object Χρήστη

en: User Array
el_GR: Array Χρήστη

[ctx: Date Time Picker JS pmTextShort]
en: P
el_GR: ΜΜ

[ctx: Date Time Picker JS pmText]
en: PM
el_GR: ΜΜ

[ctx: Date Time Picker JS amTextShort]
en: A
el_GR: ΠΜ

[ctx: Date Time Picker JS amText]
en: AM
el_GR: ΠΜ

[ctx: Date Time Picker JS selectText]
en: Select
el_GR: Επιλογή

[ctx: Date Time Picker JS closeText]
en: Done
el_GR: Ολοκληρώθηκε

[ctx: Date Time Picker JS currentText]
en: Now
el_GR: Τώρα

[ctx: Date Time Picker JS timezoneText]
en: Time Zone
el_GR: Ζώνη Ώρας

[ctx: Date Time Picker JS microsecText]
en: Microsecond
el_GR: Μικροδευτερόλεπτο

[ctx: Date Time Picker JS millisecText]
en: Millisecond
el_GR: Χιλιοστό του δευτερολέπτου

[ctx: Date Time Picker JS secondText]
en: Second
el_GR: Δευτερόλεπτο

[ctx: Date Time Picker JS minuteText]
en: Minute
el_GR: Λεπτό

[ctx: Date Time Picker JS hourText]
en: Hour
el_GR: Ώρα

[ctx: Date Time Picker JS timeText]
en: Time
el_GR: Ώρα

[ctx: Date Time Picker JS timeOnlyTitle]
en: Choose Time
el_GR: Επιλέξτε Ώρα

en: Date Time Picker
el_GR: Επιλογέας Ημερομηνίας και Ώρας

en: Left aligned
el_GR: Αριστερή στοίχιση

en: Top aligned
el_GR: Στοίχιση στην κορυφή

en: Placement
el_GR: Τοποθέτηση

en: Select Link
el_GR: Επιλογή Συνδέσμου

en: Step Size
el_GR: Μέγεθος Βήματος

en: Maximum Value
el_GR: Μέγιστη Τιμή

en: Minimum Value
el_GR: Ελάχιστη Τιμή

en: Range
el_GR: Εύρος

en: Both (Array)
el_GR: Και τα δύο (Array)

en: Vertical
el_GR: Κατακόρυφα

en: Horizontal
el_GR: Οριζόντια

en: For more control, you may specify both a value and label like this:
el_GR: Για μεγαλύτερο έλεγχο μπορείτε να δηλώσετε μια τιμή και μια ετικέτα ως εξής:

en: Enter each choice on a new line.
el_GR: Προσθέστε κάθε επιλογή σε μια νέα γραμμή.

en: Choices
el_GR: Επιλογές

en: TinyMCE will not be initialized until field is clicked
el_GR: Ο TinyMCE δε θα αρχικοποιηθεί έως ότου ο χρήστης κλικάρει το πεδίο

en: Visual Only
el_GR: Μόνο Οπτικός

en: Visual & Text
el_GR: Οπτικός & Κείμενο

en: Click to initialize TinyMCE
el_GR: Κάνετε κλικ για να αρχικοποιηθεί ο TinyMCE

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
el_GR: Κείμενο

en: Visual
el_GR: Οπτικός

en: Value must not exceed %d characters
el_GR: Η τιμή πρέπει να μην ξεπερνά τους %d χαρακτήρες

en: Leave blank for no limit
el_GR: Αφήστε κενό για να μην υπάρχει όριο

en: Character Limit
el_GR: Όριο Χαρακτήρων

en: Appears after the input
el_GR: Εμφανίζεται μετά το πεδίο εισαγωγής

en: Append
el_GR: Προσάρτηση στο τέλος

en: Appears before the input
el_GR: Εμφανίζεται πριν το πεδίο εισαγωγής

en: Prepend
el_GR: Προσάρτηση στην αρχή

en: Selected elements will be displayed in each result
el_GR: Τα επιλεγμένα αντικείμενα θα εμφανίζονται σε κάθε αποτέλεσμα

en: Elements
el_GR: Αντικείμενα

en: Maximum values reached ( {max} values )
el_GR: Αγγίξατε το μέγιστο πλήθος τιμών ( {max} τιμές )

en: Relationship
el_GR: Σχέση

en: Specify the returned value on front end
el_GR: Προσδιορίστε την επιστρεφόμενη τιμή παρουσίασης

en: Appears within the input
el_GR: Εμφανίζεται εντός του πεδίου εισαγωγής

en: Placeholder Text
el_GR: Υποκατάστατο Κείμενο

en: Appears when creating a new post
el_GR: Εμφανίζεται κατά τη δημιουργία νέου post

en: %1$s requires at least %2$s selection | %1$s requires at least %2$s selections
el_GR[0]: Το %1$s απαιτεί τουλάχιστον %2$s επιλογή
el_GR[1]: Το %1$s απαιτεί τουλάχιστον %2$s επιλογές

en: Return Value
el_GR: Επιστρεφόμενη Τιμή

en: Allow HTML markup to display as visible text instead of rendering
el_GR: Να επιτρέπεται η HTML markup να παρουσιαστεί ως ορατό κείμενο αντί να αποδοθεί

en: Controls how new lines are rendered
el_GR: Ελέγχει πώς αποδίδονται οι αλλαγές γραμμής

en: New Lines
el_GR: Αλλαγές Γραμμής

en: Embed Size
el_GR: Διαστάσεις Embed

en: The format returned via template functions
el_GR: Ο τύπος που επιστρέφεται μέσω των template functions

en: Return Format
el_GR: Επιστρεφόμενος Τύπος

en: The format displayed when editing a post
el_GR: Ο τύπος που εμφανίζεται κατά την επεξεργασία ενός post

note: translators: counts for inactive field groups
en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
el_GR[0]: Ανενεργό <span class="count">(%s)</span>
el_GR[1]: Ανενεργά <span class="count">(%s)</span>

en: Required
el_GR: Απαιτείται

en: Stylized UI
el_GR: Στυλιζαρισμένο
